• Anasayfa
 • Spor
 • Zeytinli Rock Festivali, Neler götürülür, Festival’e Nasıl Ulaşılır?

Zeytinli Rock Festivali, Neler götürülür, Festival’e Nasıl Ulaşılır?

Zeytinli Rock Festivali her yıl aynı günlerde Balıkesir Akçay ilçesinde yer alan Dalyan Sahilinde düzenleniyor. Festivale talep fazla olduğu için her yıl bir önceki yıla göre katılanlar sürekli çoğalıyor. 2021 Yılında Zeytinli Rock Festivali 8. Kez düzenlenecek. Umut Kuzey’in yapımcılığı ile düzenlenen müzik programı Türkiye festivaller grubunda en iyi festivaller segmentinde yer alıyor. Belki de başka hiçbir yerde bir arada göremeyeceğiniz Türkçe Rock sanatçıları bu festivalde insanları coşturmaya devam ediyor.
Zeytinli Rock Festivali, Neler götürülür, Festival’e Nasıl Ulaşılır?

Zeytin Rock Festivaline katılmak istiyorsanız eğer biletlerinizi biraz erken almanızda fayda var. Festival Tarihleri yaklaştıkça bilet bulmak oldukça zorlaşabiliyor. Birçok yerli ve yabancı rock grupları'nın katılacağı müzik programını kaçırmamalısınız.

Biletler her yıl aralık ayı gibi satılmaya başlanılıyor. Bu aylarda bilet satın alırsanız daha uygun fiyata bilet satın alabilirsiniz zira son günlere kadar bilet almadan beklerseniz biraz kesenin ağzını açmanız gerekebilir.

Zeytinli Rock Festivali Bilet Nasıl Alabilirim?

Festival için bilet almanın iki yolu bulunuyor;

Milyon Yapım Uygulaması

İOS veya android telefonlarına indireceğiniz Milyon yapım uygulaması ile Milyon Yapım’ın düzenleyeceği bütün festivaller ve organizasyonlar için bilet alabilirsiniz. Bu biletler size QR kodu ile uygulamaya gönderilir. Festival alanına geldiğiniz zaman size daha önceden iletilmiş olan QR kodunu görevlilere gösterin ve kolayca girebilirsiniz. Buradan birçok festival için bilet alabilirsiniz.

Biletix

Son bir iki sene öncesine kadar bilet almanın tek yolu Biletixdi. Ancak Milyon Yapım akıllı uygulamasını piyasaya sununca Zeytinli Rock Festivali açısından Biletixin pek bir önemi kalmadı. Biletix’de satışlar hala devam ediyor. Ancak komisyon ücreti ödeyerek satın alabiliyorsunuz. Bilet mail adresinize teslim ediliyor.

Zeytinli Festivali Nerede Düzenleniyor

Zeytinli Rock Festivali her yıl düzenli bir şekilde Ağustos ayının son haftasında Balıkesir Akçay’da bulunan Zeytinli mahallesinde düzenleniyor. Festival için seçmiş oldukları alan gerçekten muazzam bir büyüklüğe ve böyle bir organizasyon için çok uygun. Zeytinli Dalyan Sahili akşamüzeri oldukça huzur verici bir hale geliyor ve sıcaktan daralan bölge sakinleri kendilerini Zeytinli Dalyan Sahili ‘nin serin sularında buluyorlar.

Zeytinli Rock Festivali o kadar çok talep görüyor ki Ağustos ayını iple çekenler bile mevcut. Festival sevenleri için bir bağımlılık niteliğinde. 3-4 yıl boyunca üst üste festivale katılan ve hala gelmeye devam eden birçok vatandaşımız mevcut.

Zeytinli Rock Festivali ‘ne Ulaşım

Türkiye Festivaller arasında en üst sıralarda yer alan Zeytinli Festivali ‘ne ulaşım çok zor değil. Bölgeye ulaşmak için uçak veya otobüs biletinizi erken alınız. Günler daraldığında o bölgeye bilet bulmanız zorlaşabilir. Festival 5 gün sürüyor ve bu sırada toplam katılım 220-250 bin kişi arasında seyretmektedir. Festivale talep çok fazla olduğu için uçak otobüs vs. gibi almanız gereken biletleri ne kadar çok erken alırsanız o kadar doğru olacaktır.

Edremit Akçay otogarda indiğiniz zaman festival sahasına ulaşabilmek için bir minibüs veya taksi kullanabilirsiniz. Edremit otogarından festival alanı çok uzak sayılmaz. Çok sürmeden yaklaşık 15-20 dakikalık bir yolculuk yaparak kendinizi egenin serin sularında ıslatabilirsiniz.

Zeytinli Rock Festivali ‘ne Giderken

Balıkesir festivalleri oldukça eğlenceli ve sadedir. Festivale giderken yanınızda kesinlikle kullanışlı eşyalar götürmelisiniz. Kamp için gidiyorsanız güneşten korunmanız gerekiyor bunun için ise iyi bir çadır seçmeniz gerek. Ağustos ayında egede olacaksınız ve sabahları 8 den sonra uyumak pek mümkün olmayacak. Güneş geçirmeyen bir çadır satın alırsanız bu sorunu kısmen ortadan kaldırabilirsiniz.

Powerbank kesinlikle çantanızda yer alan eşyalardan biri olmalıdır. Zeytinli Rock Fest ‘de iken şarj sorunu yaşamanız muhtemel. 5 gün boyunca orada çadırda kalacaksınız ve telefonunuzu günde belki iki defa şarj etmeniz gerekecek. Organizasyon tarafından festival sahasında şarj istasyonları bulunuyor fakat telefonu buraya teslim ederek hatrı sayılır bir ücret ödemesi yapmanız gerekiyor. Bu külfetten kurtulmanız için powerbank orada sizin için en iyi nimetlerden bir tanesi olacak.

Aslında çok fazla malzemeye de ihtiyacınız olmayacak. Festivaller genellikle kumlu bölgelerde yapılıyor. Bu sebepten dolayı kirlenecek veya pahalı eşyalar götürmenize gerek yok. Böyle bir ortamda sevdiğiniz eşyalarınızı ziyan olsun istemezsiniz. Yukarıda bahsedilenler temel eşyalardı. Aşağıda diğer gerekli eşyaları görebilirsiniz.

 • Güneş Geçirmeyen Çadır
 • 10.000 MAH Powerbank
 • Islak mendil
 • Tuvalet Kağıdı
 • El Feneri
 • Sabun
 • Kamp Matı
 • Çöp Poşeti
 • İkişer Çift Tişört ve Şort
 • Yedek Ayakkabı
 • Koruyucu Şapka
 • Bel Çantası
 • Göz bandı
 • Kulak tıkayıcı

Atmosferin gerektirdiği durum sonucunda insanlar Işık, Ses vs. gibi hareketler ile sizin uyumanızı da engelleyebilirler. Bütün bu olanlar sizi rahatsız edecektir. Ses işitmemek için bir kulaklık, ışıklardan rahatsız olmamak için göz bandı kullanmanız doğru olacaktır.

Festivalde Yemek ve İçmek

Milyon Yapım bunu da düşünmekten geri kalmamış. Festival alanında birçok yiyecek satıcısı var ve Aperatif birçok gıdayı bulabilirsiniz. Sucuk ekmek, Döner, Çiğköfte vs. Ücretler çok pahalı değil. Yemeklerinizi buradan yiyebilirsiniz fakat bu yemeklerden sıkılırsanız festival alanının dışarısında Migros, A101 gibi bilindik marketler de mevcut, buralardan da gıda ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Festivalin düzenlendiği civarda gezinirken yerel halkın tezgâhta size döner, poğaça, börek vs. çeşitli gıda ürünleri satmaya çalıştıklarını fark edeceksiniz. Ortam yeterince pis, insanlar sizin gideceğinizi bildiği için ne varsa kakalamaya çalışıyor, tozlar uçuşuyor ve seyyar tezgâhlarda bu tozlara maruz kalıyor. Sonra sizlere bu yiyecekleri satmaya çalışıyorlar.

Tuvaletler ve Duşlar

Festivalin en kötü tarafıdır. Tuvaletler ve duşlar Hijyen konusunda hiç tavsiye edilir gibi değil. Tuvaletler taşınabilir plastik kulübelerden hazırlanmış ve katılımcılar tarafından aktif kullanıldığından yeterince temiz değil. Duşlar da çok iyi sayılmaz. Ancak idare edilebilir. Yanınızda giderken kesinlikle tuvalet kağıdı, ıslak mendil, kolonya gibi temizleyici ürünler götürmeyi unutmamalısınız.

Son Söz

Zeytinli Rock Festivalinde birçok Türk müzik grupları ve yabanci rock grupları katılım sergiliyor. Eğer Rock müzikten hoşlanıyorsanız sizin için festival oldukça keyifli geçecektir. Türk rock müzik sanatçılarının ustalığını söylemeden geçmek doğru olmaz. Milyon Yapım’ın düzenlediği diğer festivallerde de ortalığı yakıp kavuruyorlar. Son zamanlarda Zeytinli Rock Fest birçok yeni rock gruplarına da ev sahipliği yapıyor. Müzikle aranız çok iyi olmasa bile bu ortam sizlere müziği sevdireceğine emin olabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)