Zayıflama Haplarının Yan Etkileri

Hemen her ilaçta olduğu gibi bu ilaçlarda da yan etkiler söz konusudur. Bu yüzden zayıflama ilaçlarının hekim kontrolünde eczaneye danışılarak tüketilmesinde fayda var. Aksi halde bünyeye uygun olmadığı için olumsuz etki edebilmektedir.
Zayıflama Haplarının Yan Etkileri

Araştırmalara göre bu hapların bazılarının içeriğinde doğal yollardan bitkisel kaynaklı özlerden ibaret olmadığı bildirilmiştir.

Hapların Etkileri

Söz konusu insan sağlığı olduğunda dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Hap etkisinin ve yan etkilerinin kuvvetli olabileceğini de göz önünde bulundurur isek güvenilir yerlerden alınmasında fayda sağlayacaktır. Zayıflatma ilaçları insan beynindeki açlığı harekete geçiren iştah bölgelerine dokunarak iştahı azaltarak etki göstermektedir. Başka hap gruplarının etkileri ise bağırsaklardaki şeker, karbonhidrat gibi maddelere etki göstererek zayıflatmaktadır. Aynı zamanda metabolizma dengesine de etki ettikleri gözlenmektedir.

Hapların Oluşturabileceği Olumsuz Etkiler

Bu hapların kullanımı insandan insanda değişiklik gösterebilmektedir. Bu etkiler her zaman olumlu yönde olmamakla birlikte, olumsuz yönleri hekim yoluyla bildirilir ve bünyenizdeki herhangi bir noktaya etkileşim ederek sağlığınızı sıkıntıya sokmaması adına uygun görülen ilaçlar yeterli dozlarda alınması istenir. Bazı kilo verici ilaçların tüketimi yan etkileri sebebiyle FDA tarafından raflardan kaldırılmıştır.

Bazı ilaçların beyindeki nörotransmitterlere etki ederek mide bulantısı, bağ ağrısı, kusma, kabızlık gibi etkilere yol açabilmektedir. Fakat bu yan etkilerin her insan bünyesinde oluşumu kaçınılmaz diye bir durum söz konusu değildir. Yan etkiler bünyeden bünyeye değişiklik gösterebilmektedir. Bu ilaçların hekimler tarafından verilen egzersiz programları ile birlikte kullanılması ciddi fayda sağlayabilmektedir. Ayrıca zayıflama isteğiyle kullanılan bu ilaçlar; yüksek tansiyon, halsizlik, çarpıntılar, bağımlı hissetme gibi etkilerinde olduğu görülmektedir. Son yıllarda bu hapları tüketen insanlardaki değişikliklerden bazıları da, hapın yan etkisi ile birlikte anksiyete, el ve ayaklarda titreme, dışkı tutamama, yüksek tansiyon gibi belirtilerde meydana geldiği kaydedilmektedir.

Onları tehlikeli kılan maddeler nelerdir?

Esas olarak tiroid hormonları ve amfetaminler. Sola ve sağa uygulanan hormonlar çok ciddi dengesizliklere neden olur ve en kötü durumda tiroid bezi çalışmayı durdurarak ölüme bile yol açabilecek metabolizma sorunları oluşturur. Amfetaminler size daha fazla enerji verir. Bununla birlikte, beyninizde ciddi ve geri dönüşü olmayan hasara neden olurlar: psikoz, depresyon, intihar davranışı, sanrılar, paranoya ve bağımlılık, kalp atış hızı ve kan basıncında kontrolsüz bir artışla birlikte.

Bu hapların çoğu nasıl çalışıyor?

Esas olarak tüketicilerin metabolizmasını hızlandırarak, bu da daha uzun uyanıklık durumlarının artan enerji yanılsamasına neden olmasına neden olur.

Diyet hapı almanın başlıca yan etkileri nelerdir?

Diyet hapları, akut karaciğer yetmezliği ve bozulmuş karaciğer fonksiyonu gibi birden fazla yan etkiye neden olabilir, bu da hepatik ensefalopatilere (beyindeki toksisitenin neden olduğu),kanama bozukluklarına, uykusuzluğa, sinirliliğe, hızlı kalp atış hızına, ajitasyona, kusmaya neden olabilir. Bu haplar ayrıca, anjina pektoris, artmış kan basıncı, artmış kalp hızı, tiroid dengesizlikleri, baş dönmesi, bulantı, baş ağrısı, felç ve son olarak da ölüme neden olabilirler.

Paylaş
Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)