Yüzden Kilo Verdirecek Yöntemler

Yüzden kilo vermek en zor zayıflama metotları arasında yer alır. Vücut şeklini diyetler ve sporlar ile istenilen düzeye getirmek mümkün olsa da yüz şeklini daha zayıf bir hale getirmek oldukça zorlayıcıdır.
Yüzden Kilo Verdirecek Yöntemler

Genetik faktörlerden kaynaklı olarak yüzden kilo çok zor bir şekilde verilir. Yüz şeklini inceltmek isteyen kişilerin ilk olarak gerçekten büyük bir yüz yapısına sahip olup olmadığını öğrenmesi gerekir. Yüzünüzde yer alan ödem ve yağ miktarını öğrenebilmek için hastaneye başvurarak ölçüm yaptırabilirsiniz. Dolgun yanaklara sahip olma bir süre sonra sarkık yanak yapısını ortaya çıkarır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak için çeşitli yöntemler ile yüz yapısını daha sıkı bir hale getirmek mümkün olur. Özellikle yüz hatlarını daha belirgin bir hale getirip aynı zamanda zayıflamanızı sağlayacak olan egzersizleri düzenli olarak gerçekleştirdiğiniz zaman ortaya büyük bir fark çıkacaktır. Fakat düzenli bir şekilde gerçekleştirilmediği zaman herhangi bir incelme durumu söz konusu olmaz.

Dudak Çekme Egzersizi

Yüz kaslarını çalıştırarak daha ince bir yüz yapısına sahip olmanız mümkün olur. Bunun için yapılabilecek en güzel egzersizlerden biri dudak çekme hareketi olmaktadır. Bu hareketi yapabilmek için dudakları ileriye doğru çekmeniz gerekir. En etkili yanak inceltme egzersizleri arasında yer alır. Aynı zamanda düzenli bir şekilde gerçekleştirildiği zaman elmacık kemikleri de ortaya çıkmaya başlar. Dudak çekme egzersizleri düzenli bir şekilde yapıldığı zaman dudak etrafında bulunan çizgilerinde zaman içerisinde yok olması sağlanır. Her gün her biri 15 saniye olacak şekilde 10 tekrar gerçekleştirilmelidir. Çenenin de ön plana çıkmasını sağlayacağı için yüz hatlarının daha belirgin olmasına imkân sağlar. Yüzden kilo vermek bu egzersizi doğru bir şekilde yaptığınız zaman çok daha kolay olacaktır.

Balık Surat Hareketi

Yüzden kilo vermek isteyen kişilerin mutlaka balık surat hareketini düzenli olarak gerçekleştirmesi gerekir. Son derece kolay bir hareket olmasının yanı sıra kısa süre içerisinde fayda sağlaması da ön plana çıkan özellikleri arasında yer alır. Yanak bölgesinde fazla yağlanma gibi bir problem yaşayan kişilerin mutlaka bu hareketi düzenli bir şekilde gerçekleştirmesi gerekir. Gün içerisinde her an yapmanız uygundur. Bu hareketi 5 saniyede bir gerçekleştirmeniz gerekir. Balık surat hareketini yaparken yanak ve çene kısmında yanma gibi durumlar ortaya çıkar. Bu durum gayet normaldir. 5 saniye olacak şekilde 120 tekrar yaptığınız zaman 2 haftalık bir süre içerisinde ciddi oranda zayıflama durumu ile karşı karşıya kalırsınız. Yanma hissi yaşamadığınız zaman yanaklarınızı yeteri kadar içeri çekmediğimiz anlamına gelir. Bu sebeple yanma hissini mutlaka yaşamanız gerekir. 2 hafta boyunca her gün uyguladığınız zaman olumlu bir sonuç almanız mümkün olacaktır.

Göz Kapama Egzersizi 

Yüz yapısını değiştirmek ve daha ince bir yüz yapısı ortaya çıkarabilmek için göz kapama egzersizi ideal bir egzersiz olacaktır. Yanak bölgesi yağlı ve şişkin olan kişiler kolay bir şekilde bu hareketi yaparak daha ince bir yüz yapısına sahip olurlar. Bu egzersizi gerçekleştirirken kaslarınızın kasıldığına emin olmanız gerekir. Yanakları sıkarak gözlerinizi sıkı bir şekilde kapatınız. Bu şekilde 10 ile 15 saniye kadar bekledikten sonra gözlerinizi açıp tekrarlara devam etmeniz gerekir. Günlük en az 15 tekrar yapmanız gerekir. Bir anda hepsini yapmayıp gün içerisinde ara ara yapmanız daha etkili bir sonuç almanıza yardımcı olur. Yüzden kilo vermek isteyen kişilerin mutlaka egzersizleri arasında eklemesi gereken hareketler arasında yer alır. Olumlu bir geri dönüş olabilmek için mutlaka her gün belirlenen tekrar sayılarında gerçekleştirmek gerekir. Bir ay kadar düzenli bir şekilde yapıldığı zaman yanak yağlarının erimesi söz konusu olur. Aynı zamanda bu egzersiz sonucunda daha belirgin elmacık kemikleri ortaya çıkar.

Yüz Gerdirme Egzersizi

Yüzden kilo vermek için yüz gerdirme egzersizi tercih edilebilir. Yanaklarınızı geriye doğru gerdirerek hem daha pürüzsüz bir cilt yapısına ulaşmış olur hem de yanaklarımızın daha ince olmasına yardımcı olursunuz. Hareketi doğru bir şekilde gerçekleştirmek için biraz acı hissettiğinizden emin olmanız gerekir. Yanak değil de yüz bölgeniz yağlı ise bu hareketi tam tersi yönüne gerçekleştirebilirsiniz. Günlük düzenli olarak gerçekleştirildiği zaman daha sıkı bir cilt yapısı ortaya çıkar. Aynı zamanda düzenli olarak gerçekleştirilen yüz germe hareketi kırışıklık oluşumunu da engeller. Günlük 3 defa yapıp 20 saniye bekletmeniz gerekir. Daha genç ve daha ince bir yüz yapısına sahip olmak için mutlaka düzenli bir şekilde gerçekleştirmelisiniz.

Zürafa Hareketi

Yüz ve boyun bölgesinde yaşanan sarkma ya da kilo alma durumları herkesi rahatsız eden bir problem haline gelmiştir. Bu durum ortadan kaldırabilmek için zürafa hareketi son derece faydalı bir harekettir. Parmakları boyun kısmında yerleştirerek kafanızı yukarı doğru bakacak şekilde geriye etmeniz gerekir. Bu hareketi gerçekleştirirken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri sabit bir şekilde duymanızdır. Kafanızı bir öne doğru bir de geriye doğru hareket ittiriniz. Bu hareketlerin sonlarına doğru alt dudağı dışarı çıkararak bu şekilde gerçekleştiriniz. Yüzden kilo vermek isteyen kişiler bu yöntem ile boyun ve çene kısmında yer alan kilolardan kurtulabilir. Hareketleri gerçekleştirirken derin nefes almaya dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda çene ve boyun kısmında oluşabilecek kırışıklıkları ortadan kaldırmak için de son derece ideal bir hareket olmaktadır. Gün içerisinde 2 dakika boyunca bu hareketi gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. Fakat her gün düzenli bir şekilde gerçekleştirmediği ne zaman herhangi bir fayda görmeniz mümkün değildir.

Gülümsemek

Gülümsemek pek çok yüz kasını bir arada çalıştırdığı için yüzden kilo vermek isteyen kişilerin mutlaka tercih etmesi gereken hareketler arasında yer alır. Bölgesel kilo vermenin en iyi yöntemleri arasında yer alır. Gülümseme esnasında kaslar sıkılaşmaya başlar. Aynı zamanda sakız çiğnemek de yüz kaslarının daha sıkı bir hale gelmesine yardımcı olur. Diyet aşamasında olan kişilerin şekersiz sakız tercih etmesi gerekir. Bol bol gülümseyerek ve sakız çiğneyerek yanak kaslarını daha sıkı bir hale getirip daha ince görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Yüz kaslarınızın daha sıkı bir hale gelmesi yaşlanma konusunda size büyük bir fayda sağlar. Yaşın ilerlemesi ile birlikte sarkma ya da kırışıklık gibi oluşumlar ortadan kalkmış olur. Bu sebeple her gün gülümsemeye ve sakız çiğnemeye özen gösterin. Böylece yaşlanmanız çok daha geç bir vakitte ortaya çıkar. Hem çene kaslarını sıkılaşırken hem de yanak kaslarını sıkılaşıyor.

Paylaş
Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)