Yüz Tüylerinden Kurtulma Yolları

Yüz tüylerinden kurtulma yolları başlıklı yazımızda sizlere ustura ile yüz tüylerinden kurtulmak, ağda ile yüz tüylerinden kurtulmak, ip ile yüz tüylerinden kurtulmak ve lazer epilasyon yöntemi ile yüz tüylerinden kurtulmak hakkında bilgiler paylaşacağız.
Yüz Tüylerinden Kurtulma Yolları

Yüz tüylerinden kurtulma yolları birbirinden farklı şekilde karşımıza çıkar. Parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşabilir adına yüz tüylerinden kurtulmak gerekir. Yüz tüyleri çeşitli sebeplere bağlı olarak meydana gelmektedir. Yaş, cinsiyet, hormonal dengesizlik ve beslenme düzenine bağlı olarak yüz tüylerine artış söz konusu olabilir. Cildin daha aydınlık bir görünüme kavuşması adına yüz tüylerinden kurtulmak için pek çok farklı yöntem mevcuttur.

Yüz Tüylerinden Kurtulma Yolları

Kaş çevresi, çene, yanak ve dudak üstü bölgelerinde tüyler meydana gelir. Çevresel ya da fiziksel etkenlere bağlı olarak bu tüyler gün geçtikçe daha kalın ve siyah bir görünüm kazanmaya başlar. Bu durum özellikle kadınları çok rahatsız ettiği için tüy alma yöntemlerine başvurulur. Bu yöntemler arasından mutlaka cilt tipinize uygun olan yöntemi tercih etmeniz gerekir. Böylece tüylerden kurtulurken cilt sağlığınızı da korumuş olursunuz. Son yıllarda çok daha farklı yöntemler ortaya çıkmaya başladı.

Ustura İle Yüz Tüylerinden Kurtulmak

Yüz tüylerinden kurtulma yolları arasında ustura yöntemi yer alır. Bu yöntem son yıllarda ortaya çıkmıştır. Genellikle kadınları tedirgin eden yöntemlerden biridir. Ustura kullanıldığı zaman tüylerin daha kalın ve daha çok çıkmasından korkan kadınlar pek fazla hep tercih etmezler. Fakat bu yaklaşım doğru değildir. Ustura ile alınan tüyler daha kalın ve daha çok çıkmaz. Yüz tüyleri için özel olarak üretilen usturalar tercih edildiği zaman tüylerden acısız ve hızlı bir şekilde kurtulmak mümkün olur. Özellikle kaşlarda çok fazla tercih edilmektedir. Kaşlara daha güzel bir şekil vermek için usturalar ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda yanak bölgesinde ve kulağa yakın olan bölgede oluşan tüylerden kurtulmak için de en ideal yöntemler arasında yer almaktadır. Bu yöntemin cildinizi tahriş etmediğinden emin olmak için ilk olarak küçük bir alanda deneme yapmanız gerekir. Herhangi bir kötü etki görülmediği takdirde yüzünüze uygulamanız mümkündür. Dudak üzerinde oluşan tüylerden kurtulmak için de son derece ideal bir yöntem olmaktadır.

Ağda İle Yüz Tüylerinden Kurtulmak

Yüz tüylerinden kurtulurken kullanılan en ağrılı yöntemlerden biri ağdadır. Ağda sayesinde uzun süre tüylerinizden kurtulmak mümkün olur. Fakat bu işlemi gerçekleştirmeden önce yüzünüzden herhangi bir reaksiyon oluşturup oluşturmayacağını öğrenebilmek adına küçük bir alanda deneme işlemini gerçekleştirmek gerekir. Yüzün çeşitli bölgelerinde uygulanması için üretilmiş olan ağdaları tercih etmek gerekir. Yüzünüzün bütün bölgesine ağda işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Kaşlarınızı ağda yardımı ile çok daha etkin bir şekilde almanız mümkündür. Diğer teknikler arasında tüyleri uzun süreli yok eden en iyi yöntemlerden biridir. Bazı durumlarda sivilce ve alerji gibi problemler söz konusu olabilir. Tercih edeceğiniz ağda da son derece önemlidir. Hassas ciltler için uygun olan ağda çeşitlerini tercih etmenizde fayda vardır. Ağdayı mutlaka kıl yönüne doğru yapıştırıp tam tersi yönünde çekmeniz gerekir.

İp İle Yüz Tüylerinden Kurtulma

İp ile yüz tüylerinden kurtulma en zahmetli yollardan biridir. Yüz tüylerinden kurtulma yolları arasında yer alan ip yöntemi hem ağrılı hem de uzun süren bir işlemdir. Yanak ve çene bölgesi için uygun olmayan bu yöntem dudak üzeri ve kaş için uygundur. Bu yöntem ile birlikte tüyleriniz kıvrılarak yerinden çıkar ve uzun süren pürüzsüzlük hissi sağlar. Avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Ağda alerjisi bulunan kişilerin tercih ettiği yöntemlerden biridir. Aynı zamanda tüylerin kökünden alınmasına yardımcı olduğu için tercih edilme oranı da artmaktadır. Hemen hemen her kadının zor durumda kaldığı zaman kullandığı teknikler arasında yer alır. Ip ile tüylerden kurtulma işlemi tamamlandıktan sonra belirli bir süre kızarıklık durumu söz konusu olur. Fakat bu durum bir süre sonra ortadan kalkar.

Lazer Epilasyon Yöntemi İle Yüz Tüylerinden Kurtulma

Lazer epilasyon yüz tüylerinden kurtulma yolları arasında en etkin olan yöntemlerden biridir. Lazer epilasyon işlemi uygulandıktan sonra tüyler yeniden çıkmaz. Kesin çözüm arayan kişiler için en ideal yöntemler arasında yer almaktadır. Belirli seanslar doğrultusundan tüylerin zamanla dökülerek yok olduğunu görmek mümkündür. Etkin bir sonuç alabilmek adına mutlaka düzenli olarak seanslara dâhil olmak gerekir. Yüzün bütün bölgesinde uygulandığı zaman pürüzsüz ve canlı bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bütün vücut için uygulanması mümkün olan lazer epilasyon özellikle yüz bölgesinde uygulandığı zaman kadınların büyük bir yükünü ortadan kaldırır. Lazer epilasyon cihazları satın alınarak evde de yapılabilen işlemlerden biridir. Fakat yanma gibi durumlar ile karşı karşıya kalmamak için mutlaka konu ile ilgili uzman olan kişilerden yardım almak gerekir.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)