• Anasayfa
  • Güzellik
  • Yaz Sıcaklarının Güzelliğinizi Engellemesini Sağlayacak Öneriler

Yaz Sıcaklarının Güzelliğinizi Engellemesini Sağlayacak Öneriler

Yaz ayları bayanlar için oldukça sıkıntılı olabilir. Gerek yaptığımız makyajın akması gerekse terleme gibi sorunlar ile güzelliğimizi bozan sıcaklar artık kabusunuz olmaktan çıkacak.
Yaz Sıcaklarının Güzelliğinizi Engellemesini Sağlayacak Öneriler

Yaz Sıcakları için Güzellik Önerileri ve Çözümleri

Bilindiği gibi yaz sıcakları ve nem saçınız ve makyajınızın kolayca neden olabilir. Eğer havuz başında ya da deniz kenarındaysanız işiniz tabi ki oldukça kolaydır. Ancak tam tersi günü koşuşturarak ve dışarıda çalışarak geçiriyorsanız işte bu sıcaklar sizin için tam bir ıstırap haline gelir. Aşırı sıcaklık ve nem bazen sınırlarını oldukça aşarak evde oturduğumuz yerde bizi terleterek sık sık duşa girme ihtiyacı oluşturabiliyor. Akşam olduğunda bu durum ortadan kalkacak ve daha da rahatlayacakmış gibi hissetsek de durum hiç te öyle olmuyor. Gece olduğunda sıcaklar evlere daha çok çöküyor ve uyumak neredeyse mümkün olmuyor. Peki, hem bu sıcaklarla mücadele ederken hem de saçımızı makyajımızı nasıl düzgün tutabiliriz? Bu sıcaklara yenilip özenerek yaptığımız saçlarımızın bozulmasına izin mi vereceğiz? Elbette hayır. İşte sizler için saçtan makyaja kadar güzellik önerilerimiz.

Parlamayı Önlemek

Hiç kimse yüzünün bir yağ kalıbı gibi görünmesini istemez. Terlemeyle birlikte makyajımızın bozulması bir yana cildimiz parlamaya başlıyor. Aslında bu yüz yıkama aşamasına kadar uzanıyor. Yüzünüzü yıkamayı kesinlikle atlamamalısınız. Makyaj yapım aşamanızda makyaj bezi kullanmalısınız. Yağsız ve fondöten kullanmalısınız. Ayrıca bir diğer önemli nokta ise kesinlikle yağlanmayı direkt olarak toz bir pudra ile kapatmaya çalışmamalısınız. Bunun yerine yağ emici mendiller kullanmak oldukça işinize yarayacaktır.

Suya Dayanıklı Ürünler Kullanmalısınız

Eğer evden çıkarken oldukça dikkat ederek yaptığınız göz makyajınızın sıcak ve nem dolayısıyla hemen göz altlarında birikerek çok çirkin bir görüntü ortaya çıkarır. Bunu engellemek için kullandığınız tüm makyaj ürünlerinin suya dayanıklı olmasına çok dikkat etmelisiniz. Özellikle kalıcı jel eyeliner, waterproof maskara bu noktada ilk tercihleriniz arasında olmalıdır. Aslında bunları genel olarak aktaracak olursak, yaz aylarında terlemelere bağlı olarak oluşacak akma sorunlarınız için daha pigmentli ürünler tercih etmelisiniz.

Hafif Makyaj Seçimi Yapmalısınız

Bu duruma aslında şöyle baksak daha mantıklı olur. Nasıl ki sıcaklarla mücadele etmek için daha ince ve hafif giysiler tercih ediyorsak makyajımızda da bunun aynısını uygulayabiliriz. Cildiniz ne kadar nefes alırsa ter o kadar az olacaktır bunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Kullandığınız ürünlerin uygulama şekilleri de oldukça önemlidir. Örneğin; likit fondöten kullanıyorsanız, fırça darbeleri ile uygulamanız gerekmektedir. Bu sayede terleseniz bile fırça darbeleri görünmez olacaktır.

Göz Farı Tercihiniz Oldukça Önemli

Bu konuda size önerebileceğim en iyi ürün krem göz farlarıdır. Bu farlar sıcak yaz günleri için daha iyi sonuç vermektedir. Toz göz farı, sıcağın etkisiyle yağlanan göz kapaklarında birikmeye ve topaklanmaya başlar. Buda kötü bir görünümün ortaya çıkmasına sebep olur. Farın yanında göz altı bazı kullanmanızı da öneririm. Hatta unutmamalısınız ki sadece far için değil genel olarak tüm makyajınız için baz kullanımını mutlaka yapmalısınız.

Makyaj Sabitleyici Jel Kullanın

Bir diğer yöntem ise makyajın akmaması ve sabit kalması için makyaj sabitleyici jel kullanabilirsiniz. Bu jeli makyajınızdan önce ve sonra olarak kullanarak makyajınızı sıcaklara karşı koruyabilirsiniz. Bu ürünler transparandır ve cildinize bir renk vermez. Farklı çeşitlerde karşınıza çıkabilir. Örneğin yağlanma önleyici özelliğe sahip spreyler cildin yağlanmasını geciktirir ve engeller. Günlük makyaj bile yapsanız makyajınızı korumak istiyorsanız bu sabitleyici spreyleri kullanmalısınız.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)