Tüy Sarartma Yöntemleri

Kadınların korkulu rüyalarından biri olan istenmeyen tüyler hormonal dengesizlik sonucu baş edilemez bir hale gelmektedir. Özellikle yaz aylarında daha açık kıyafetler giyildiği için istenmeyen tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemler aranmaya başlanır.
Tüy Sarartma Yöntemleri

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için pek çok farklı yöntem bulunur. Genellikle tüyleri alarak kurtulmaya çalışılsa da aslında tüy sarartma yöntemi son derece etkili ve kolay olmaktadır. Hiçbir acı hissi duymadan türleri sarartarak istenmeyen tüylerin görünümünü daha geri plana bırakabilirsiniz. Vücutta bulunan tüyler ter bezlerinin çalışmasına yardımcı olur ve toksinlerin atılması konusunda da fayda sağlar. Herkeste farklı bir tüy görünümü mevcuttur. Kalın ve siyah görünümdeki türlerin ortaya çıkmasının asıl sebebi ye hormonal dengesizlik ve beslenme düzeninden kaynaklanır. Toplum içinde fazla tüylerden dolayı rahatsız olan kadınlar tüy sarartma yöntemi ile bu durumdan kurtulabilirler. Ağda gibi tüyleri kopartma şeklinde olmadığı için acısız bir şekilde işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olur. Tüy sarartma yöntemini evde kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Evde bulunan malzemeler ile düzenli bir şekilde uygulandığı zaman kısa süre içerisinde etkili bir sonuç almanız mümkün olur.

Oksijenli Su

Oksijenli su yöntemi ile tüyleri sarartmak mümkün olur. Genellikle saç rengini açmak için kullanılan oksijenli su, kadınların rahatsız olduğu istenmeyen tüyleri sarartma yönteminde de tercih edilmektedir. Sürekli olarak tüy almak zorunda kalmamak adına mutlaka sarartma işlemini gerçekleştirerek büyük bir kolaylık sağlayabilirsiniz. Son zamanlarda en çok tercih edilen tüy sarartma yöntemleri arasında yer almaktadır. Evinizde kolay bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz işlemler arasında yer alır.

Malzemeler:

  • Pamuk
  • Oksijenli su

Yapılışı:

Oksijenli su ile tüy sarartma yöntemini gerçekleştirebilmek için ilk olarak hidrojen peroksit adı verilen oksijenli suya ihtiyaç duyulur. Son derece pratik ve etkili bir yöntem olmasından kaynaklı olarak kadınların en çok tercih ettiği tüy sarartma yöntemleri arasında yer alırlar. Bir parça pamuğun üzerine oksijenli su döküldükten sonra tüy bulunan alanlara masaj yaparak uygulanır. Bu şekilde uzun bir süre beklettikten sonra tüylerimizin çok hızlı bir şekilde sarardığını göreceksiniz. Daha hızlı bir şekilde sararma göstermesini istiyorsanız mutlaka güneşin altında beklemeniz gerekir. Yaklaşık olarak yarım saat güneşin altında oksijenli su ile beklediğiniz zaman ilk kullanımda tüylerimizin sarardığını fark edeceksiniz.

Limon Suyu 

Pek çok alanda fayda sağlayan limon suyu, tüy sarartma yöntemi açısından da en büyük faydayı sağlayan yöntemler arasında yer alır. Evde kolay bir şekilde hazırlayarak kısa süre içerisinde sonuç almamıza yardımcı olur. Aynı zamanda cildinizin C vitamini bakımından beslenmesine de katkı sağlar. Düzenli bir şekilde uygulanmadığını takdirde herhangi bir sonuç almanız mümkün olmaz. Limon suyu ile saç açma yöntemi çok fazla tercih edildiği gibi limon suyu ile tüy sarartma yöntemi de çok fazla tercih edilmektedir.

Malzemeler:

  • 1 adet limon suyu
  • 1 çay bardağı su

Yapılışı:

Limon ile tüy sarartma yöntemi son derece kolay bir yöntem olduğu için pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bir çay bardağı su içerisine 1 adet sıkılmış limonu ilave edip iyice karıştırdıktan sonra pamuk yardımı ile tüy bulunan yerleri uygulayınız. Kol ve bacak tüylerini sarartmak istiyorsanız güneş altında en az 3 saat bekletmeniz gerekir. Bu şekilde yaptığınız zaman kısa süre içerisinde sonuç almanız mümkün olur. Güneşte bekletmediğiniz zaman ilk uygulamada herhangi bir sonuç almanız mümkün olmaz. Tatile gittiğiniz zaman güneşlenirken bu işlemi gerçekleştirip tüylerinizin sararması konusunda da büyük bir fayda sağlayabilirsiniz. Fakat herhangi alerjik bir durum oluşturup oluşturmadığını anlayabilmek için ilk olarak kulağınızın arkasında uygulayıp bir süre beklettikten sonra kızarıklık oluşmadığı durumda alerjiniz olmadığını anlayabilirsiniz. Bu işlemi haftada iki ya da üç defa uyguladığımız zaman bir ay içerisinde sapsarı tüyleri de karşı karşıya kalırsanız. Böylece dikkat çekmeyen tüyler ortaya çıktığı için sürekli olarak tüy alma yöntemleri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Nohut Suyu

Nohut suyu cilt üzerine pek çok fayda sağlarken aynı zamanda tüy sarartma yöntemleri arasında yer almaktadır. Evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz yöntemler arasında yer alır. Doğru ve düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde kısa sürede sonuç almanız mümkün olur. Özellikle son yıllarda kadınların en çok tercih ettiği tüy sarartma yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Tüy sarartmak için kimyasal ürünler kullanmak yerine evde doğal  ürünleri tercih etmek daha büyük bir fayda sağlar.

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı nohut suyu
  • 1 yemek kaşığı süt
  • 1 çay kalığı zerdeçal

Yapılışı:

Son derece pratik bir şekilde hazırlanır. Derin bir kabın içerisine bütün malzemeler eklendikten sonra homojen bir yapıya gelene kadar karıştırmak gerekir. Macun kıvamında bir oluşum elde edip bunu bütün vücudumuza uygulayarak 15 dakika kadar bekletip daha sonra yıkamanız gerekir. Hem yüzünüzde hem de vücudunuzda bulunan tüyleri sarartmak için en ideal yöntemleri arasında yer alır. Haftada 2 defa ya da 3 defa yapıldığı zaman etkili bir sonuç almamız mümkün olur. Aynı zamanda içerisinde bulunan malzemeler sayesinde cildinizin beslenmesi konusunda da büyük bir fayda sağlamaktadır.

Paylaş
Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)