Tulum Nasıl Kombinlenir?

Farklı renk ve desen seçenekleriyle üretilmiş; kısa, uzun ve askılı kol seçeneği mevcut olan, alt kısmı kısa, uzun ve şort şeklinde olabilen tek parça kurtarıcımız olan kıyafet seçeneğine tulum diyoruz.
Tulum Nasıl Kombinlenir?

Tek parça ve bir o kadar rahat olması, pratik olması nedeniyle insanların giyilme sebeplerinin arttırıcı unsurlarındandır.

Tek başına bir şıklık yaratan parçamız tulum; hepimizin kurtarıcı olmuştur. İlk başta hamileleri baz alarak üretilmiş olsa da daha sonra bu fikir değişiklik göstermiştir. Hamilelerin karnımdaki bebeği korumak düşüncesiyle pek çok kıyafet tasarlanmıştır. Bu tasarlanan kıyafetler hamilelerin rahatlığını sağlarken bebeğin korunması düşüncesini de göz ardı etmemişlerdir. Kısaca tulumlar da üretilirken bu düşünceyi baz alarak üretilmiştir. Daha sonra hayatımızda hepimizin tercih ettiği bir parça halini almıştır.

Modanın sık sık eskiye dönmesi eğiliminden dolayı bir dönem popülerliğini koruyan tulumlar tekrar son dönemde modanın göz bebeği olan parçalar, kıyafetler halini almıştır. Fazlasıyla rahat ve bir o kadar da şık olan tulumların nasıl kombinlendiği de bir o kadar önem arz etmektedir.

Tulum Giymek Neden Risklidir?

Tulum risk taşıyan bir kıyafettir çünkü tek parça da olsa giyen kişinin iyi bir fiziğe sahip olması gerekir. Kusur kapatmaz. Bu nedenle; daha uzun boylu ve basen olarak geniş olmayan bayanlar tercih etmelidir. Geniş paçaya sahip tulumlar olduğundan daha zayıf gösterir. Tulumlarda, paça boyu genişlediği zaman daha kilolu görünmeye başlanır. Göbek ve basenlerinden rahatsız olan bayanlar bel bölgesi dökümlü tulumları seçmelidir.

Çizgili tulumlarda tercih edilmemesi gereken tulum modellerindendir çünkü bu desenli tulumlar da olduğunuzdan daha kilolu ve daha kısa görünmenize sebep olacaktır. Göğüs ölçüsü baz alınırsa; göğüsleri küçük bayanlar ince askı tulum modellerini, göğüsleri büyük bayanlar da yarım kollu tulum modellerini tercih etmelidir.

Tulum Modellerinde Siyah Renk Bir Kurtarıcı Mıdır?

Siyah renk moda da her zaman ön planda olmuştur. Kilo sorunu olan bayanlar da tulum seçerken siyah rengi tercih etmelidir. Siyah renk ince gözükmek için harika bir renk seçeneğidir. Diğer parça kıyafetlerde de olduğu gibi tulumda da siyah rengi hemen her ortama uyum sağlayan doğru kombinlenmesi halinde göz alıcı şıklık yaratan bir renktir.

Tulum Nasıl Kombinlenir?

Tulum kolay ve giyilmesi pratik olsa da kombinlenmesi zor bir parçadır. Tulum kombini yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar mevcuttur. Güzel bir kombin yapmak tulumda yeterli olmayabiilir. Daha doğru giyim tarzı yaratmak ve göz alıcı olmak için bazı noktaları iyi bilmeliyiz.

Devamlı aynı tür parçaları giymekten bıktıysanız tulum gibi parçaları tercih ederek daha farklı olabilirsiniz. Tulum yaz aylarında çok tercih edebileceğimiz, giyince rahat edebileceğimiz bir parçadır. Günümüzde yaz aylarında olduğu kadar gece hayatı ve şık davetlerde de boy gösteren bir parça haline gelmiştir. Tulum giyerken de diğer parça kıyafetlerde olduğu gibi vücut şeklimizi göz önüne alarak giyinmeliyiz. Bunlara dikkat etmeden giyindiğimizde üzerimizdeki parça her ne olursa olsun görüntümüz kötü bir hal alır ne giydiğimizin de kalitesinin de bir önemi kalmaz. Fazla kilolarımız varsa koyu renkli tulumlar tercih etmeliyiz. Açık renkli tulumlardan uzak durmalıyız. Fakat bu kilo sorunu ciddi anlamda fazlalık gösteriyorsa o zaman tulum tercih edilmemelidir.

Tulum kombinlerken mevsim ayrımı yapılmaz çünkü seçtiğimiz parçanın kumaşı, dokusu değişkenlik göstermesi halinde mevsimsel kombin seçeneklerimiz de değişir. Yazın giyilen salopet tarzı tulumlar da içine hiçbir şey giymeden giyilmesi zor olsa da kış ayında içerisine giyilen sweatshirt veya uzun kollu ince kazaklarla harika kombinler yaratabilirsiniz. Gündüz yapılan kombinlerde siyah tulum ile birlikte altın sarısı veya gümüş rengi aksesuar ve takılarla kombininizi tamamlayın. Gece yapılan kombinlerde ise siyah tuluma eşlik etmesi için metalik renklerde ayakkabılar tercih etmelisiniz.

Ofiste şık olmak adına drape ve pileli tulumları tercih edebilirsiniz. Drape ve pileler kıyafete takım elbise havası verirler. Soğuk havalarda kendi moda anlayışınızı yaratmak için tulumunuza uygun ceket tercih edebilirsiniz. Giyilen tulumlarla birlikte takılan çapraz çantalar, tuluma kemer etkisi yaratarak vücut tipinizi biçimlendirir.

Paylaş
Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)