Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir?

Topuklu ayakkabı nasıl giyilir başlıklı yazımızda sizlere hangi kıyafetlerle hangi boy topuklu ayakkabı tercih edilmeli ve topuklu ayakkabı giyerken yaşananlar ve çözümleri hakkında bilgiler paylaşacağız.
Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir?

Hemen hemen bütün kadınlar az veya çok topuklu ayakkabı giyerler. Hiç topuklu ayakkabı giymeyen kadın yok denecek kadar azdır. Bu sebeple; bir şekilde giyildiğinde sorun yaratmaması için topuklu ayakkabı zevkimizi, ayak yapımıza uygun olan ayakkabı seçimini, hangi ortamda veya hangi kıyafetlerle hangi ayakkabının iyi gideceğini bilmekle işe başlamak avantaj olacaktır.

Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir?

Topuklu ayakkabı konusunda bir sorun da çok uzun süre giymeye ara verildiğinde; tekrar giyildiği zaman ayakta yaşanan sorunlar. Halk arasında "ayak soğuması" olarak bilinen bu durumu yaşamamak için ara sıra kısa aralıklar da olsa topuklu ayakkabı giymek gerekebilir.

Topuklu Ayakkabı Seçimi

Topuklu ayakkabı seçiminde de her zaman olduğu gibi moda uygunluğu gözetilir. Örneğin 2021 yazında moda olan topuklular normal zamanda çok fazla topuklu ayakkabı giymeyi tercih etmeyenler için bile ideal. Çünkü kısa topuklu, çapraz bantlı sandaletler oldukça trend. Bununla birlikte bu dönem için platformlu, kalın ve yüksek topuklular trend değil.

Hangi Kıyafetlerle Hangi Boy Topuklu Ayakkabı Tercih Edilmeli?

Genel olarak; kısa bir etek veya elbise tercihinde bulunulduğunda daha kısa topuklu sandaletler, dolgu topuk terlikler tercih edildiğinde daha rahat edilebilecek bir durum yaratılabilir. Ancak bazen özellikle midi boy elbise veya etekler tercih edildiğinde; eteğin bu boyunu kaldıracak yükseklikte topuklu ayakkabıya ihtiyaç duyulabilir. 10 cm ve üzerinde bir topuk boyu bu işlevde olacaktır.

2021 yazındaki diğer trendlerden birisi de; hasır dolgu topuk yüksek boy terlik ve ayakkabılar. Bu ayakkabılar normalde topuklu ayakkabı tercih etmeyenler için bile hem şıklık hem de rahatlık sağlar.

Bunun dışında rahat bir stiletto tüm kadınlar için kurtarıcıdır. Ve mutlaka bir gün giyilme ihtiyacı doğacağından, bu tarz bir siyah bir bej/krem tonlarda ayakkabı dolapta yer alırsa; özel günlere de önceden hazırlık yapılmış olur. Kadınların ayakkabı ve çanta sevgisi bilindiğinden sektör bu anlamda oldukça geniştir. Büyük bir pazar halini almıştır. Eğer çok fazla tercih etmeme durumu varsa çeşit çeşit renk, model yerine klasik, rahat, kısa topuklu ve yukarıda bahsedilen renkler daha yararınıza seçimler olacaktır.

Topuklu Ayakkabı Giyerken Yaşananlar ve Çözümleri

Genelde çoğu kadın; uzun süre topuklu ayakkabı giymesi gereken durumlarda, yanında düz bir ayakkabı da taşımaktadır. İhtiyaç durumunda tercih edilebilir ancak genel olarak bir süre ayağın alışmasına izin vermek gereklidir. Çünkü insan zihni; elbette kolay, zahmetsiz ve yormayacak bir tercih varsa ona yönelmeye meyillidir. Ancak; tabii ki ciddi bir rahatsızlık yaşıyorsak; örneğin ayakta yara, kanama gibi bir durum oluştuysa, ayakkabı numarası küçük veya büyükse, ayak burnu tamamen ayakkabıya değip rahatsız ediyorsa alışma gibi bir durumdan söz edilemeyeceği için mümkünse hemen değiştirmek yararlı olacaktır.

Daha uygun, rahat topuklu ayakkabılar tercih ettiğinizde ise ayaklarınızın zamanla bu duruma alıştığını görebilirsiniz. Yine de ayakkabıları çıkardıktan sonra ılık bir tuzlu suda ayaklarınızı dinlendirmeniz sağlığınız için yarar sağlar.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)