• Anasayfa
  • Moda
  • Tarz Nasıl Oluşturulur? Tarzınızı Oluşturun!

Tarz Nasıl Oluşturulur? Tarzınızı Oluşturun!

Çoğumuz “giyecek hiç bir şeyim yok!” şeklinde yakınmakta ve çoğu zaman onlarca kıyafet arasından birini seçip kombinleyemeyecek kadar sıkılmış durumdayız. Peki nasıl oluyor da bu kadar kıyafete rağmen doyumsuz olabiliyoruz?
Tarz Nasıl Oluşturulur? Tarzınızı Oluşturun!

Tarzınızı Oluşturun !

Bunun cevabı oldukça basittir. Kıyafet alışverişimizde tek bir parçayı beğenip alırken o parayı kaç farklı kombine giyebileceğini düşünenler aramızda oldukça azdır. Hal böyle olunca çok beğensek de her pantolonla bir üst veya her pantolonla bir mont vs. her zaman uyumlu olmayabiliyor. Tarzımız aslında bu kısım da devreye giriyor parçaları birbirine yakın tarzlarda seçtiğimizde kıyafet alışverişlerinde kıyafetlerimizin birbiriyle uyumlarını arttırmış ve daha çok kombinle kıyafetlerimizi değerlendirmiş oluruz.

Tarz nasıl oluşturulur?

Öncelikle tarz oluşturmak binlerce kıyafete sahip olmak değildir. Vücudumuzun hangi tarzlara uygun olduğunu ve hangi tarzların yakışacağını bilmekle başlayalım. Çok beğendiğiniz bir parça vücut hatlarınız ve ten renginiz ile alakasızsa bunun farkında olup o parçayı satın almayınız. Kıyafet provasında fikirlerine güvendiğiniz birisinden yardım alabilirsiniz. Dışarıdan bir göz bazen çok yardımcı olmaktadır.

Sizi anlatacak imzanız olacak parçaları seçin. Vücudunuza yüzünüze yakışacak parçaların neler olduğuna karar verip tarzınızı o yönde ilerletin.

Tek sezonluk parçalara yatırım yapmayınız. Edindiğiniz parçalar arasında mutlaka modası geçmeyen ve demode olmayan parçaları dolabınızın bir köşesine alınız.

Stillerini beğendiğiniz sanatçılar varsa tarzlarından küçük tüyolar alabilirsiniz. Bu işlemin hem ilham aldığımız kişilerden gelmesi hem de tarzınızı geliştirmesi acısından stilinizi oluşturmada yardımcı olmaktadır.

Alıp bir kere bile giymediğiniz parçalar ile vedalaşın. Çokluğu ve karmaşıklığı gidermek adına hiç giymediğiniz, ileride de giymeyeceğiz kıyafetlerin dolabınızda durmasına yer işgal etmesine hiç gerek yok elinizin altında kullanmakta olduğunuz kıyafetlerin olması sizin için daha iyi olacaktır.

Renk seçimlerinde uyumsuzluktan kaçının! Size yakışan renkleri belirledikten sonra birbiri ile uyumlu olan renkleri belirleyip kombinlerinizi bu renkler üzerinde yapabilirsiniz. Kombinlerinizi iddialı rujlarla da güçlendirebilirsiniz.

Gardırobunuzun düzenini kaybetmeyin. Dolu gardırop yerine az ama kullanışlı parçalar tercih etmelisiniz. Unutmayın kıyafetlerimizi üzerimizde güzel durması için alıyoruz dolabınızda beklemeleri için değil.

Dolabınızda en az 1 tane takım elbiseniz olmalıdır. Özel bir iş görüşmesi, eventler veya diğer alanlarda kullanmanız gerekmesi dahilinde elinizin altına durmalıdır. Size şık ve ciddi görünüm kazandıracaktır.

Paylaş
Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)