Takım Elbise Nasıl Olmalı?

Hem kadınlar hem de erkekler için, iş dünyasında giyim açısından en kolay ve zahmetsiz görünen seçenek takım elbisedir.
Takım Elbise Nasıl Olmalı?

Maskulen bir görünüm için kadınlarında sıklıkla tercih ettiği takım elbise, erkekler için adeta bir kurtarıcıdır. Aynı takım elbise ile iş yerine gidilebilir, toplantıya gidilebilir, iş yemeğine çıkılabilir ya da iş sonrası bir davete katılabilirler. İşte bu rahatlık erkeklerin dolaplarında takım elbiseye büyük bir yer açmasına neden olmuştur. Hem kadınlar, hem erkekler için takım elbise içerisinde şık bir görünüm sağlamanın bir kaç basit yolu bulunmaktadır. Takım elbisenin vücuda oturması, rengi, modeli ve kesimi içine tercih edilen gömlek ya da vb. bunların hepsine bir bütün olarak bakıldığında şıklığı yakalamamak mümkün değildir.

Doğru Takım Elbise Modeli

Takım elbiseler kurtarıcı olduğu kadar riskli de olabilmektedirler, kişi kendi vücuduna uygun takım elbise seçmediği zaman hem konforsuz hissedebilir aynı zamanda şık bir görünümden uzaklaşmış olur. Genellikle iş ortamında giyilen takım elbiseler vücuda uygun ve bir tık daha rahat kalıplar olmalıdır. Slim fit, regular fit, İtalyan kesim vb. moda kesimlerin olduğu takım elbiseler içerisinde iş için genellikle rahat kalıp olmalıdır, oturup kalkma ve hareket özgürlüğü açısından. Takım elbisenin ceketinde omuzlar mutlaka oturmalı, kol boyu kişinin kol boyuna göre olmalı ve ceket düğmesi iliklendiği zaman kesinlikle göğüs kısmından kasma yapmamalıdır.

Omzu ve kol boyu büyük ceketler anne babasının kıyafetini giymiş çocuk görünümü sağlayabilir, aynı zaman da çok dar kasma yapan ceketler takım elbise içerisinde rahat olunmadığı izlenimi verebilir. Takım elbise de pantolon kesimi ve boyu da şıklığa ulaştıracak en önemli etkenlerden ikincisidir. Pantolonun paça boyu mutlaka altına giyilecek olan ayakkabıya uygun olmalıdır. Klasik ayakkabının üstüne giyilen pantolonlar, ayakkabıdan uzun olup paçalar ezilmemelidir, ya da çok kısa olup çocuk pantolonu gibi durmamalıdır, Genelde en iyi tercih ayakkabının ayak bileğine temas ettiği yerden bir iki santimetre uzun paça boyudur.

Ortama Göre Takım Elbise Seçimi

İş yerlerinde daha klasik modeller ve gri, siyah ve lacivert gibi renkler tercih edilirken, davetlerde, düğünlerde desenli ya da alışılmışın dışında takım elbise seçmek mümkündür. Önemli olan takım elbisenin kişiye yakışmasıdır. Resmi ortamlarda koyu renk takım elbise giymek her zaman akıllıca bir seçim sayılmaktadır. Bir yaz düğününe davetli olunması durumunda açık renk keten bir takım elbise tercih edilebilir ya da çok resmi bir kurumda çalışılmıyorsa haki, açık kahverengi gibi daha toprak renkli ya da desenli takımlar içlerine t-shirt, bisiklet yaka ya da dik yaka kazaklarla çok kombin yapılabilir. Takım elbiselerin içine çok göz yoracak renkte gömlek vb. üst giyim grubundan kıyafetler tercih edilmemelidir. Örneğin davetli olunan bir düğünde lacivert bir takım elbise içine soft bir pembe ya da uçuk mavi bir gömlek çok şık durabilirken, aynı takımın içine koyu pembe ya da koyu mavi bir gömlek kişiyi anında şıklıktan uzaklaştırır.

Takım elbise içinde istenilen görünüşe ulaşmak için, takım elbise kişinin vücut yapısına uygun olmalı ve doğru ayakkabı ve üst giyimle kombin yapılmalıdır. Bu sayede de takım elbise içerisinde hem kadınlar hem de erkekler her daim istedikleri şık görünüme sahip olabilirler.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)