Şortla Nasıl Ayakkabı Giyilir

Değişen moda dünyası sayesinde erkekler için hala yazlık giyimin bir parçası olan şortlar, kadınlar için dört mevsime uygun bir kıyafet seçeneği haline gelmiştir.
Şortla Nasıl Ayakkabı Giyilir

Çoraplı, çorapsız, kalın çoraplar ile birlikte çok rahatlıkla kombin yapılabilen şortlar, kadınların her mevsimde kurtarıcısı olmaya başlamıştır. Hem erkekler hem de kadınlar için vazgeçilmez olan şortlar altına giyilen ayakkabı tercihlerinden dolayı çok ince bir çizgide durmaktadır. Şort ile kombin yapılan ayakkabı sayesinde çok şık bir görünüm elde edilebilir ya da çok basit görünüşlü olunabilir. Bu sebepten dolayı şort altına tercih edilen ayakkabılar özenli, giyilecek yere ve ortama uygun ayakkabılar tercih edilmelidir.

Erkeklerde Şort ve Ayakkabı Seçimi

Yaz aylarında erkeklerin kurtarıcısı olan şortlar her ortama göre rahatlıkla kombin edilebilmektedir. İstenilen şıklığı yakalayabilmek için doğru ayakkabı seçilmelidir. Örneğin, kot şort ya da kanvas şortları yürüyüş içinse altına son yıllarda revaçta olan sneakerlar ile kullanmak modern görüntüsünün yanında son derece rahat bir tercih olacaktır. Keten gömlek ve şort tercih edilip altına loafer ayakkabı tercihi yaz aylarının en şık erkek kombin kıyafetlerinden biridir. Önemli olan ortama uygun ayakkabı tercih edilmesidir. Kısa yürüyüşler, sahil kenarında gezinti gibi aktivitelerde son yıllarda oldukça moda haline gelen koku yapmayan gerçek deri sandaletler de erkekler için çok uygun bir seçim olacaktır.

Kadınlarda Şort ve Ayakkabı Seçimi

Geçmişten günümüze kadınlar için bir tutku haline gelen moda, her geçen gün seçeneklerini daha da çoğaltarak tüm alanlara yayılmış durumdadır. Şık olmak ya da tam tersi rüküş olmak arasında çok ince bir yerde duran şortlar, kolay kombin yapılabilmesi sebebi ile kadınların vazgeçilmezi olmuştur.

Kışın şort altına botlar, çizmeler oldukça revaçtadır, örneğin diz üstü çizmeler ve doğru kazakla çok şık bir şort kombini yapılabilir, ya da gece gezmesi, akşam yemeği gibi ortamlar için şort altına kaliteli bir stiletto ile çok çarpıcı ve sofistike bir görünüme sahip olunabilir. Alışverişe ya da kahve içmeye gidilirken opak çorap ve postallar ile hem rahat hem de şık olmak için doğru seçenek olacaktır.

Yaz aylarında ise hemen hemen her şeyle kombin yapılabilen şortlar kadınların en büyük vazgeçilmezidir. Sahil kenarında kot şort ve sandalet kombini, ya da sneaker kombini en çok karşılaşılan görünümlerdir. Hem rahatlığı hem de şıklığı yakalamak isteyen kadınlar rahat bir loafer ile gezmeye, kahve içmeye, salaş bir yemeğe çok rahatlıkla gidebilirler. Gece gezmesi için şort altına tek bant topuklu ayakkabılar, üste şifon bluzlar dikkatleri üzerine çekmeyi seven kadınlar için doğru tercih olacaktır.

Kadın ya da erkek hiç fark etmeksizin duru, şık ve dikkat çekici görünüm için şort kombinin hangi ortama, hangi ayakkabı ile yapıldığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Tercih edilen ayakkabının şortun tarzına uygun seçilmesi gerekmektedir. Yukarıda bahsi geçen küçük püf noktalar dikkate alındığı takdirde şortlarla şık görünüme ulaşmak çok kolay alacaktır.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)