Sonbahar ve Kış Maxi Etek Modası

Havaların giderek soğuduğunu artık herkes hissetmeye başladı sanırım. Havaların soğumasından dolayı artık yaza veda ederken, kışlık elbise seçimleri ve kombin seçimleri yapılmaya başlandı. Uzun elbise ve etek sevenlerin ilk tercihi olan trend hiç kuşkusuz maxi etek ve elbise kombinidir. İyi bir kombin yapıldığında çok şık görüntüler ortaya çıkmış oluyor.
Sonbahar ve Kış Maxi Etek Modası

Hanımlar maxi etek modasının sadece uzun bayanlara özel olduğunu düşünür ve bu çok yanlıştır.

Kısa boylu hanımlarında rahatlıkla kullanabileceği bir trend olan maxi etek ve elbiseler arasında sizin ölçülerinize uygun bir seçim yaparsanız çok şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Maxi etek trendine uyum sağlamak için parça parça kombin yapmalısınız ve bu şekilde kendinize ve tarzınıza uygun seçimler yaparak tarzınızı yansıtacak bir kombin oluşturmalısınız.

Kendinize uygun parçaları bir araya getirdiyseniz şimdi bunları kombinlemeye başlayalım.

Eğer boyunuz uzunsa kabarık elbise modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Boyunuz kısaysa fazla dökümlü modelleri seçmemelisiniz. Desenli elbiseler ve açık renkli elbiselerden kaçınmalısınız. Koyu renkli bir maxi etek ile elbiseler kullanırsanız daha uzun görünmenizi sağlayabilirsiniz ve bu şekilde bir seçim sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.

Kombin yapılırken diğer dikkat edilmesi gereken bir konu ise, tabiki ayakkabı seçimidir.

Uzun boylu bir bayansanız, daha çok topuksuz bot ile çizmeleri rahat bir şekilde giyebilirsiniz. Kısa boylu bir bayansanız da sizi uzun göstermesi açısından topuklu ayakkabı ile çizmeler ve botlar iyi seçimler olacaktır.

Eğer rahatlığa önem verenlerdenseniz, ben rahatça yürümek ve gerektiğinde koşmalıyım diyorsanız, bu sezon çok moda olan, dolgu topuklu botlarla elbiselerinizi kombinleyebilirsiniz. Bilekleri geçen maxi etekler sayesinde giydiğiniz ayakkabının topukları pek gözükmeyecektir. Bundan dolayı kısa hanımlar istediği kadar uzun topuklu ayakkabı giyebilir ve kendisini uzun boylu gösterebilir.

Yaz aylarında giydiğiniz elbiselerinizi artık kış aylarında da rahatlıkla giyebilirsiniz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Elbisenizin üzerine giyeceğiniz kazaklar, kısa üst elbiseler, kot gömleklerle giydiğiniz elbiseyi maxi etek tarzına çevirebilirsiniz.

Blazer kullanarak daha rahat bir kombin oluşturabilirsiniz. Bu şekilde maxi etekler daha maskulen bir görünüm kazanır. Bu kombini ise şu şekilde tamamlayabilirsiniz. Uzun çizme ya da Oxford botlarla süper bir kombin sizi bekliyor olacak.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)