Sneaker Seçmeniz İçin 6 Neden

İngiliz dilinde spor ayakkabı anlamına gelen sneaker, ilk olarak 1917 yılında görülen daha sonra günümüzde oldukça popülerleşen ve tercih edilen bir ayakkabı modeli olmuştur.
Sneaker Seçmeniz İçin 6 Neden

Egzersiz veya koşu için özel olarak üretilmiş spor ayakkabıların haricinde günlük kullanım için spor ayakkabı olarak tabir edilen sneaker tarzı ayakkabılar hem şıklık hem de konfor vadetmektedir. Özellikle çoğu kesime ve yaşa hitap eden bir ayakkabı türü olan sneaker ayakkabıları giyince gerçekten bahsettiklerimize hak vermiş olacaksınız. Şimdi ise gelin, sneaker modelde ayakkabı seçmeniz için 6 nedeni sizin için kısaca sıralayalım.

Sneaker Seçmeniz İçin Geçerli Sebepler

Yukarıda bahsettiğimiz sebepleri sıralamaya geldi şimdi sıra. Bu sebeplerden sonra sneakerlar için bakış açınızı değiştirecek ve farklı türdeki sneakerları da deneyebilme cesaretini kendinizde bulacaksınız. Şimdi maddelere biraz bakalım:

  1. Topuklu ayakkabı seçiminde de bahsettiğimiz gibi, bilek sneaker tarzı ayakkabılarda da oldukça önemlidir. Bilek altı desteği veya bileği saran modeller oldukça kullanışlıdır ve seçmeniz için güzel nedenler arasında gelmektedir. Hem sağlık hem de görünüş açısından iyi olan ve özellikle de bilekte biten pantolonların oldukça moda haline geldiği bu zamanlarda, bilekte olan ayakkabılarla siz de büyük bir uyum yakalayacaksınız.
  2. Özellikle yaz ayları için nefes alan sneaker modellerini tercih etmeniz siz ve ayak sağlığınız için önemlidir. Bunun haricinde de kış aylarında seçebileceğiniz kapalı ve daha dayanıklı modellerle sneakerher mevsime ayak uydurabilen bir ayakkabı olması nedeni ile seçilesi modellerdendir.
  3. Önemli ve popüler markaların desenlerini içeren, basketbol kortlarına benzeyen, simli, desenli, çok renkli, neon, fiyonklu, kaba duruşlu olarak bilinen dad sneakerlar veya klasik beyaz sneaker modelleri ile de farklı tarzınızı ayakkabınızda göstermiş olacaksınız.
  4. Çorap formlu sneakerlar, platform tabanlı sneakerlar, klasik sneakerlar, converseler ve bot sneakerlar gibi modeller ile her türlü kıyafetinize eşlik edeceklerinden dolayı tercih edilesi bir modeldir. Çeşit çokluğu oldukça göze çarpmakta olan bir modeldir.
  5. Aynı zamanda sneakerlar, şortlar, pantolonlar, etekler veya elbiseler fark etmeksizin her türlü kıyafete ayak uydurabilen modelleri, renkleri ve yapıldığı maddeler ile tercih etmeniz gereken türlerdendir.
  6. Son zamanlarda kumaş pantolonun altına bile giyildiğini gördüğümüz sneakerlar, resmi, ciddi ortam veya sıradan bir ortam fark etmeksizin kullanabilmektesiniz.

Hem şık olan, hem ortam veya kıyafet fark etmeden yakışan, farklı türler, şekiller ve renklerdeki bir tür olan ve topuklu terliklerin yerini alan sneaker ayakkabı türleri, geçmişten günümüze kadar popüler kişilikler tarafından da tercih edilmiş bir modeldir. Bu yüzden de topuklu terliklerden bile rahat olan sneakerları tercih etmemeniz için hiçbir neden yok. Biz de tercih etmeniz için gereken maddeleri kısaca anlatmak istedik.

Paylaş
Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)