Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Ruj sürmenin püf noktaları başlıklı yazımızda sizlere ruj ve dudak kalemi uyumsuzluğu, çatlamış ve kuru dudaklar, ruju dudak kenarlarına taşırmak, dudak şekli belirleme, dudak köşelerine dikkat ve ruj tazeleme hakkında bilgiler paylaşacağız.
Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Ruj sürmenin püf noktaları ile  çok daha dikkat çeken  dudak görünümüne ulaşmak mümkündür. Makyaj esnasında en önemli adımlardan biri ruj sürmektir. Dikkat edilmesi gereken pek çok husus yer alır. Ruj sürmek kolay gibi görünse de kompleks bir aşamadır. Dudak yapısına bağlı olarak tekniklerde değişiklik göstermektedir. Özellikle koyu renk rujlar tercih ediliyor ise ruj sürmek çok daha zor bir hal alacaktır.

Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Püf noktalar öğrenildiği zaman çok daha kolay bir şekilde ruj sürme aşamasını gerçekleştirmiş olursunuz. Küçük dudak yapısına sahip olan kişiler çeşitli tüyolar ile ruj sürdüğü zaman daha büyük dudaklara erişirler. Aynı zamanda ruj sürerken en büyük problemlerden biri ruju dudak dışına taşırmaktır. Bu durumunda yaşanmaması için geçerli olan ipuçları bulunur.

Ruj ve Dudak Kalemi Uyumsuzluğu 

Eski yıllarda dudak kalemi ve ruj rengi birbirinden uyumsuz olarak tercih edilir ve sevilirdi. Fakat günümüzde dudak kalemi ile ruj renginin birbiriyle uyum sağlaması gerekir. Bu konuda dikkatli davranmak gerekir. Özellikle ten rengine yakın olan renkler tercih edileceği zaman mutlaka birbirine uyumlu olmasına özen göstermek gerekir. Oluşan küçük ton farkları sıkıntı yaratmazken fark arttıkça kötü bir görüntü ortaya çıkmaya başlar. Ilk olarak ruj renginiz ile uyumlu olan dudak kalemi yardımıyla bir çerçeve oluşturmak gerekir. Kalın bir çerçeve olmamasına özen göstermek gerekir. Daha sonra ruj sürme işlemi gerçekleştirilir. Ruj sürmenin püf noktaları denildiği zaman mutlaka uyum konusu ön planda tutulmalıdır. Böyle çok daha güzel görünüme sahip olan dudaklara erişmek mümkün olur. Her ruj rengine uygun olacak bir dudak kalemi mevcuttur. Koyu renkler sürerken dudak kalemine çok fazla ihtiyaç duyulmaz. Fakat açık ve ten rengine yakın rujlar tercih edileceği zaman mutlaka dudak kalemi gerekir.

Çatlamış ve Kuru Dudaklar

Makyaj yaparken kadınların en büyük sorunlarından biri çatlamış ve kuru dudaklar olmaktadır. Çatlamış ve kuru dudaklara ruj sürülmek istenildiği zaman pütürlü bir görünüm ortaya çıkar. Bu durumda görsellik açısından iyi bir sonuç elde etmenize engel olur. İpeksi ve pürüzsüz dudaklar çok daha iyi bir şekilde makyajı taşımaktadır. Etkileyici dudak görünümüne kavuşmak için mutlaka dudaklarınıza düzenli olarak bakım yapıyor olmanız gerekir. Özellikle haftalık olarak dudak peeling işlemi gerçekleştirildiğinde ölü deri ortadan kalkacağı için pürüzsüz bir görünüm elde etmek mümkündür. Kış aylarının gelmesi ile birlikte dudak çatlakları ve kuruluklar daha çok artış gösterir. Bu durumda ruj sürdüğünü zaman hoş olmayan görüntüler ortaya çıkar. Dudak peeling işlemi dışında sürekli olarak nemlendirme işlemi de gerçekleştirirsiniz bu problemi ortadan kalkar. Makyaj yapmaya başlarken ilk olarak dudağınızı nemlendirip makyajınız tamamlanana kadar nem kazanmasını sağlayabilirsiniz. En son dudak makyajını yaparken de nemlendirici üzerine ruj sürülür. Bu şekilde çok daha doğal bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Ruju Dudak Kenarlarına Taşırmak

Ruj sürerken en çok yaşanan problemlerden bir tanesi sürüm esnasında dudak kenarlarına taşımaktır. Kadınların mustarip olduğu konulardan biridir. Dudak kalemi ile çerçeve yaptıktan sonra ruj sürme işlemi gerçekleştirilir. Dudak kaleminin kenarlarına yayıldığını görüyorsanız muhtemelen problem kalemdedir. Daha keskin ve dikkat çekici bir görünüm oluşturmak isteyen kişiler dudak kalemi sürüp ruju da sürdükten sonra bir kat daha dudak kalemi sürebilirler. Çok belirgin bir görünümden hoşlanmayan kişiler ise dudak kalemini sürdükten sonra bir fırça yardımı ile dağıtma işlemini gerçekleştirebilirler. Bu işlemi gerçekleştirirken dudak içerisine doğru dağıtmaya özen göstermek gerekir. Ruj dudak dışına taşıyor ise kulak çöpü ne makyaj temizleme suyu ekleyerek temizleyebilirsiniz. Daha sonra dudağın etrafına kapatıcı yardımı ile pürüzsüz hale getirmek gerekir. Böylece daha etkileyici bir dudak görünümüne ulaşmak mümkün olacaktır.

Dudak Şekli Belirleme

Dudak makyajı gerçekleştirirken dudak şekli belirlemeye özen göstermek gerekir. Böyle de çizgileri belirgin olan ve kalıp halinde görünüm kazanan bir dudak görünümü elde etmek mümkün olur. Ruj sürmenin püf noktaları arasında yer almaktadır. Doğru teknikler ile dudak şekli belirlendiği zaman dikkat çekici dudaklar ortaya çıkmış olur. Dudak kalemi bu konuda büyük bir fayda sağlamaktadır. Fakat dudak kalemi kullanmaya yeni başlayan kişiler için riskli bir durum olacağından dolayı ilk olarak açık renklerde tercih etmek gerekir. Daha sonra koyu renklere geçerek alıştırma yapmış olursunuz. Dudağınızın köşelerine dudak kalemi ile çerçeve haline getirip daha sonra içini doldurmak gerekir. Keskin bir görünüm kazanmasını sağlayan kişiler iki ya da üç kat dudak kalemi sürebilirler. Bu işlemi hem alt dudak hem de üst dudak için gerçekleştirmek gerekir. Dudak kalemi çok abartıldığı zaman kötü bir görüntü ortaya çıkarır. Özellikle gündelik hayatta daha az belirgin olan dudak kalemlerini tercih etmek gerekir.

Dudak Köşelerine Dikkat

Dudak makyajı gerçekleştirirken köşeleri kesinlikle es geçmemek lazım. Kesintisiz olarak devam eden bir görünüm kazanmak için mutlaka köşelere de doldurmak gerekir. Kadınların yaptığı en büyük hatalardan biri köşeleri boş bırakmaktır. Bunun için ince fırçalar tercih edebilirsiniz. Köşeye doğru ruj sürdüğünüz zaman taşırma gibi bir problem ortaya çıkabilir. Bu gibi problemlerin yaşanmasını engellemek adına ince fırçalar yardımı ile köşe noktalarını doldurmak daha ideal bir tercih olacaktır. Özellikle koyu ruj tercih edildiği zaman köşelere ulaşmak çok zorlayıcı olabilir. Köşeleri sürülmediği zaman çok kötü bir görüntü ortaya çıkar. Ruj sürme işleminizi tamamladıktan sonra aynaya daha da yakın durarak kontrol etmeniz gerekir. Herhangi bir boşluk olduğu zaman fırça yardımı ile bu alanları doldurabilirsiniz.

Ruj Tazeleme

Ruj sürmenin püf noktaları arasında tazeleme işlemi de yer almaktadır. Doğru bir şekilde uygulanmamış mat görünümdeki rujlar bir süre sonra rengini kaybetmeye başlar. Aynı zamanda nemlendirici özelliği bulunan rujlarda yemek yemeye ya da içecek içme durumlarında rengini kaybetmeye başlar. Bu tarz durumlarda kötü bir görüntü ortaya çıkacağı için daha dikkatli davranmak gerekir. Rujunuzun renginde azalma gördüğünüz zaman mutlaka tazeleme işlemini gerçekleştirmek gerekir. Sık sık makyajınızı kontrol ederek kalıcılığını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda rujunuzu iki kat sürdüğünüz zaman daha kalıcı bir hale getirmek mümkün olur. Dudak makyajı kolay gibi görünse de teferruatlı bir işlem olmaktadır. Sürekli olarak dikkat edip tazelemeniz gerekir. Bu şekilde pürüzsüz bir görünüm kazanabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)