Pürüzsüz Bir Cilt İçin İpuçları

Pürüzsüz bir cilt için ipuçları başlıklı yazımızda sizlere tonik kullanımı, cildi güne hazırlamak, su tüketimi, nemlendirici, cilde masaj uygulamak ve serum kullanımı hakkında bilgiler paylaşacağız.
Pürüzsüz Bir Cilt İçin İpuçları

Pürüzsüz bir cilt herkesin isteyeceği kriterlerden biridir. Evde kolay bir şekilde pratik bilgileri uygulayarak pürüzsüz cilde sahip olmak mümkündür. Bunun için birtakım zahmetlere katlanmak gerekir. Hem dıştan iyi bir beslenme yapıp hem de için en iyi bir beslenme yapıp canlı ve sağlıklı ciltlere sahip olmak gerekir. Özellikle su tüketimine büyük bir önem göstermek gerekir. Cildinizin vazgeçilmezlerinden biri su tüketimidir.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin İpuçları

Sadece cilt için değil bütün vücut için önemli bir durumdur. Düzenli olarak su tüketip, güneş koruma kremleri kullanıldığı zaman cildinizdeki düzelmeyi fark etmeniz mümkündür. Aynı zamanda pürüzsüz bir cilde sahip olmak için düzenli bir bakım şarttır. Cildinizin temizliğine özen gösterdiğiniz zaman en iyi sonuçları almanız mümkündür. Çok fazla kimyasal kullanmak cildinizin bir süre sonra incelmesine sebep olur. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak için daha çok doğal ürünlere yönelmenin gerekir. Çevresel faktörler ve yaşın ilerlemesi ile birlikte cildinizde birtakım deformasyonlar ortaya çıkabilir. Özellikle sürekli makyaj yapan kişilerin cilt temizliğine daha büyük bir ilgi göstermesi gerekir.

Tonik Kullanımı

Düzenli olarak tunik kullanıma cildinizin çok daha sağlıklı bir hale gelmesine yardımcı olacaktır. Bakım rutini içerisine mutlaka tunik kullanımına eklemek gerekir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra tonik işlemini uygulayıp daha sonra nemlendirici kullanmanız gerekir. Cilt üzerinde bulunan ölü derinin atılması ve lekelerin ortadan kalkması için tonik kullanımı büyük bir önem taşır. Sürekli makyaj yapan kişilerde makyaj kalıntıları meydana gelebilir. Bu makyaj kalıntıları yıkama ile geçmeyeceği için tonik kullanımı şarttır. Pürüzsüz bir cilt için makyaj kalıntılarından arındırmak, ölü derilerden arındırmak ve sürekli nemlendirmek çok önemlidir. Doğal tonikler çok daha büyük bir fayda sağlamaktadır. Doğal tonikler arasında ön plana çıkan genellikle gül suyu olmaktadır. Orijinal gül suyu cildin temizlenmesine ve rahatlamasına yardımcı olur. Günde 1 defa olacak şekilde düzenli olarak kullanmak gerekir. Zamanla cilt dengesini sağlar.

Cildi Güne Hazırlamak 

Cildi günü hazırlamak çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Gece uyumadan önce cilt bakım rutini düzenli olarak yapılsa da gündüzleri bu durum biraz aksaklık gösterebiliyor. Gündüz yapılan cilt bakım rutinleri ile oluşabilecek olumsuz etkilere karşı cildinizi korumuş olursunuz. Cildinizi günü hazırlarken iyi bir şekilde yıkayıp nemlendirmek gerekir. Daha sonra mutlaka güneş kremi kullanmak gerekir. Güneş kremi tercihi yaparken cilt yapınıza ön planda tutmalısınız. Makyaj yapacaksanız mutlaka daha öncesinde nemlendirici ve güneş kremi sürmüş olmanız gerekir. Pürüzsüz bir cilt için sabah rutini son derece büyük bir önem taşır.

Su Tüketimi

Pürüzsüz bir cilt için olmazsa olmazlardan biri su tüketimidir. Yeterli miktarda su tüketildiği zaman çok daha canlı ve sağlıklı bir cilt yapısına ulşmak mümkündür. Kullanılan suyun kalitesi de son derece büyük bir önem taşır. Şebeke suyu içerisinde çok miktarda alkali madde bulunduğu için cilt üzerinde çeşitli zararlar meydana getirmektedir. Alkali metal maddeler cildin yapısını bozmaya sebep olur. Bu sebeple mutlaka kaliteli su tüketimini tercih etmeniz gerekir. Cilt renginiz de değişimler söz konusu oluyor ise bu durumun tükettiğiniz sudan kaynaklı olduğunu bilmeniz gerekir. Günlük su tüketiminiz 2,5 litre ile 3 litre arasında olmalıdır. Su tüketiminin azalması durumunda yediğinizde kurumalar ve pul pul dökülmeler meydana gelir. Bu durumda bol nemlendirici kullansanız bile cildinizi tam olarak nemlendirmeniz mümkün olmaz.

Nemlendirici

Nemlendirici kullanımı hem erkekler hem de kadınlar için cilt sağlığı açısından çok büyük bir önem taşır. Mutlaka cilt bakım rutini arasında nemlendirici kullanımı da söz konusu olmalıdır. Düzenli olarak nemlendirici kullanma durumunda cildinizde oluşan olumsuz durumların ortadan kalktığını görmek mümkün olacaktır. Pürüzsüz bir cilt için doğru nemlendirici tercih edilerek düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Ilk olarak cilt yapınızın kuru mu, yağlı mı yoksa karma mı olduğunu öğrenmeniz gerekir. Bu doğrultuda kremler tercih etmek gerekir. Cildinizi hem sabahları hem de akşamları nemlendirmeniz gerekir. Böylece çok daha sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak mümkündür. Nemlendirici kullanmayan kişilerde kırışıklık oluşumu çok daha erken bir yaşta başlamaktadır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına cildinizi günlük nemlendirmeniz gerekir.

Cilde Masaj Uygulamak 

Daha sağlıklı bir cilt yapısına ulaşabilmek adına cildinizi mutlaka masaj uygulamanız gerekir. Cilt için özel olarak geliştirilmiş masaj teknikleri ile kan dolaşımını hızlandırarak daha canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yüz için özel olarak üretilmiş olan ince kıl fırçalar ile en etkin masaj deneyimini yaşamak mümkündür. Aynı zamanda özel taşlardan elde edilen masaj aletleri ile cildinize günlük olarak masaj yapmanız büyük bir yarar görmenize yardımcı olur. Bu şekilde kan dolaşımını hızlandırdığı için cildinizin onarımı daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Dilerseniz nemlendirici krem sürdükten sonra masaj yapabilirsiniz. Özellikle göz çevresine ve dudak çevresine masaj yapmaya özen göstermek gerekir. Bu alanlar kırışmaya en müsait olanlar olduğu için düzenli olarak masaj yapıldığı zaman bu durumu engellemek mümkün olur.

Serum Kullanımı

Cildin yaşlanmasını engelleyebilmek adına serum kullanımı çok büyük bir önem taşır. Pürüzsüz bir cilt için serum kullanımını düzenli hale getirmek gerekir. Cildin çok daha esnek bir yapıya gelmesini sağlayarak kırışıklık oluşumunu en aza indirir. Serumlar içerisinde yer alan maddeler çok küçük partiküller halinde olduğu için cildin en derin noktalarına bile inme özelliğine sahiptir. Böylece değil de en derinden onarır ve sakinleştirir. Cildinizi yıkayıp nemlendirici uyguladıktan sonra serum kullanmanız gerekir. Serum kullanımını daha çok akşamları uyumadan önce gerçekleştirmek gerekir. Uyurken cilt daha hızlı bir şekilde yenilendiği için serumun etkisini görmek mümkün olacaktır. Aynı zamanda sivilce ve leke problemi olan kişiler için de son derece ideal bir tercih olacaktır. Serum tercihi yaparken cildinizin eksiklerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Bir ay kadar kullanıldığı zaman etkisini görmek mümkündür.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)