Protez Saç Bandı Nasıl Kullanılır?

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi saç sorunudur. Hem erkekler hem kadınlar bu sorunla başa çıkabilmek adına birçok yönteme başvurmuşlardır. Haliyle bu yöntemlere başvururken yüklü miktarda paralar harcamışlardır. Protez saç Amerika'da ortaya çıkmış 90'lı yıllara damga vuran bir yöntemdir.
Protez Saç Bandı Nasıl Kullanılır?

Kanserden dolayı bütün saçını kaybetmiş insanlar için alınan bu önlem zamanla bölgesel saç dökülmesi yaşayan insanlar içinde kullanıma hazır hale getirilmiştir. Amerika'da pek çok insan ve buna siyaset adamları, sanatçılar ve iş adamları da dahil olmak üzere protez saç kullanmaya başlamışlardır. Peki nedir bu protez saç?

Protez saç; farklı türdeki saç yapısı üzerine gerçek insan saçının saç tellerinin kişinin kendi saçıymış gibi görünmesini sağlayan medikal bir uygulamadır. Protez saç; kişiye özel yapılmaktadır. Kişinin saç tellerine uygunluk gösterecek en yakın saç telleri seçilerek işlemler yapılır. Saçın çıkış yönü, rengi de göz ardı edilmez. Kişinin saçının döküldüğü bölge tıraş edilir, bireye uygun hazırlanan protez saç medikal bantlar aralığıyla problemli olan bölgeye uygulanılmaktadır. Daha sonrasında ise kişinin saçının uzunluğuna ve modeline uygunluk gösterecek şekilde son şekil verilir.

Protez Saçı Kimler Yaptırmalıdır?

Erkek, kadın, genç, yaşlı fark etmeksizin herkes protez saçı yaptırabilir. Bölgesel veya genel saçsızlık sorunu yaşayan herkes protez saçı kullanabilir, yaptırabilir. Bu protez saç yöntemi ile hem moda hızına ayak uydurmuş hem de doğal ve güçlü gözüken saçlara sahip olabileceksiniz. Bu protez saç uygulamasında herhangi bir iğne, ameliyat söz konusu değildir. Aksine protez saç uygulaması bu kavramlardan uzak kalmaktadır. Hatta kullanılan protez kirpik ve protez tırnak işlemleri ile teknik olarak benzerlik göstermektedir.

Protez Saç Bandı Nasıl Kullanılır?

Protez saçın yapıldığı ilk 1 hafta çok önemlidir. Bu 1 hafta kişinin protez saça alışması ve adaptasyon sürecini kapsamaktadır. Bu dönemde az da olsa kaşıntılar olabilmektedir. Sonuç olarak kişinin bedenine farklı bir ekleme yapılmıştır. 1 haftanın sonuna gelindiğinde kaşıntılar kaybolacaktır. Kaşıntıların oluşmasında; protez saçın iyi yıkanmadığı, protez saç için uygun bakımın yapılmadığı, protez saçın alt yapı olarak iyi olmadığı, uygulama esnasındaki yapıştırıcının kaliteli olmaması gibi pek çok neden vardır. Yoksa protez kaş durduk yere kaşıntı yapmamaktadır.

Protez saç bantları; saç derisi için kullanılmak üzere geliştirilmiş olan çift taraflı bantlardır. Bantların bir yüzü saçlı deriye olmak üzere diğer yüzü de protez saça olmak üzere yapıştırılmaktadır. Protez saçın bant yapıştırılması için ayrılmış skin isimli bölgeye bir tarafı açılmak suretiyle güzelce yapıştırılır. Bu işlem gerçekleştirilmeden önce yapılması gereken saçın iyice kurutulmuş olmasıdır. Aksi takdirde saç nemli ve ıslak olursa saçlar bandı tutmaz ve en ufak bir durumda açılabilmektedir.

Protez saça yapıştırılmış bantlar sonrasında protez saç montajı denilen uygulama yapılmaktadır. Piyasa da bir çok kalitesiz ve ne olduğu bilinmeyen protez saç bantları vardır. Bu bantlar uygulanan kişinin sağlığını, saç derisini olumsuz etkilemektedir. Bu sebeple bildiğiniz, iyi araştırma sonucu güvendiğiniz kaliteli malzemeleri bulunduran yerlerde bu işlemleri gerçekleştiriniz.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)