Protein Ağırlıklı Diyet İle Kolay Kilo Verin

Kilo vermenin en kolay yollarından biri olan protein diyeti ile kilolarınızdan hızlı ve kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.
Protein Ağırlıklı Diyet İle Kolay Kilo Verin

Protein ağırlıklı beslenme yolu ile kilolardan kurtulmanın yolu olan protein diyeti ile kilolarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Diyet listesinde düşük karbonhidratlı yiyecekler bulunmaktadır ve kas yapmaya yönelik diyetlerin başında gelir. Protein diyeti uygulayan kişi daha fazla süre tok kaldığı için harcadığı enerji artarken, vücudunda bulunan protein sayesinde tok ve dinç kalmaktadır. Bu durum protein içeren besinlerin yüksek termojenik yani besinler için harcanan enerjisi sebebiyet vermektedir. Bu sayede kişi daha fazla süre tok kalacaktır.

Protein Diyeti Nedir?

İnsanoğlu özellikle 3 kalori kaynağı üzerine beslenme alışkanlıklarını kurmuştur.

- Karbonhidrat
- Yağ
- Protein

Bu kalori kaynakları ile insanlar beslenmelerini gerçekleştirmektedirler. Ancak her kaynağın kendine göre insanlara yararları ve zararları bulunmaktadır. Bu nedenle 3 kaynağında eşit ve dengeli bir şekilde alınması en doğru olandır.

Ülkemiz insanı genel olarak beslenme kaynağını karbonhidrattan karşılamaktadır. Buğday ülkemizde en çok tüketilen besin kaynaklarının başında gelmektedir. Fazla enerji sağlama konusunda oldukça başarılı olan karbonhidratlar, bu özelliği sayesinde oldukça sevilmekte ve tüketilmektedir. Ancak karbonhidratlar sindirim sisteminde çeşitli evrelerden geçerek vücutta yağ depolanmasına sebep olmaktadırlar. Bu durum ile kilo alınmasına yol açmaktadırlar.

Vücutta Neler Olur?

Protein diyeti ile bu durumun önüne geçilmektedir. Bu sayede vücudun enerji kaynağı proteinler olmaya başlar. Böylelikle karbonhidratların sağladığı yağ depolama hususu olmağı için vücut hızlı bir şekilde kilo vermeye başlar.

Kilo verme sürecinde vücut karbonhidrat almadığı için metabolizma şoka uğrar ve hızlı ve sağlıklı kilo verme işlemi başlar. Daha sonraki süreçte tekrar karbonhidrat almaya başlayabilir. Ancak buradaki en önemli nokta dengeli ve kaliteli bir beslenme programı uygulamasıdır. Uygun bir beslenme ile kilolar bir daha geri gelmeyecektir.

Protein Diyeti Ürünleri

Uzmanlar tarafından önerilen protein diyeti ile kilolardan hızla uzaklaşırken, sağlığınızı da koruyabileceksiniz. Özellikle protein içeren maddelerin lezzetli oluşları da diyeti kolaylaştıran bir diğer unsur olmaktadır.

- Yumurta
- Peynir
- Et ve et ürünleri
- Kümes hayvanları çeşitleri
- Süt ve süt ürünleri

Bu ürünler protein bakımından oldukça yüksektir. Bu besinler diyetin ana unsurlarıdır. Bunun dışında günde 3 litreye yakın su içmek diyetin başlıca kuralları arasında yer almaktadır. Ayrıca günde 4 bardağa kadar yeşil çay içmek diyeti daha kolay hale getirecektir.

Kesinlikle Yasak

Protein bakımından zengin ürünleri yiyerek hızlı kilo verdiren diyet özellikle bazı maddeleri kesinlikle yasaklar. Bunlar şeker ve karbonhidrat bakımından zengin olan ürünlerdir. Ayrıca fazla tuz içeren ürünler de bu diyette yasaktır. Unlu mamüllerin tamamı, pilav, glisemik indeksi yüksek meyve ve sebzeler yasak listesinin başında gelmektedir. Bununla beraber her çeşit hazır gıda da yasak listesinde yer almaktadır.

Nasıl Kilo Verilir?

Protein diyeti ile kısa sürede kilo vermeniz mümkündür. Bu diyet ile kısa sürede yağ yakımı gerçekleştiği için sağlıklı kilo verme işlemi gerçekleşmektedir. Bu diyet ile vücutta bulunan kas oranı artarken, yağ oranı hızlı bir şekilde azalmaya başlamaktadır. Bu sayede sağlığınız da sıkıntıya girmemektedir.

Ani acıkmalar ve tatlı krizi denilen olaylarla karşılaşma durumunuz olmayacağı için kilolarınızı kolay bir şekilde vermeye devam edebilirsiniz. Bu özelliği ile birçok uzman tarafından tavsiye edilmektedir.

Faydaları Nelerdir?

Protein ağırlıklı diyet sayesinde kilolarınızdan kurtulurken, aynı zamanda sağlığınızı da koruyacaksınız. Diyet sonrasında dengeli beslenme ile verdiğiniz kilolarınızı bir daha almayacaksınız. Tüm diyetlerde olduğu gibi, protein diyetini de bir uzman gözetiminde yapmak en doğru olandır.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)