Payetli Elbise İle Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Göz alıcı payet, elbiseleri görkemli hâle getiren en iyi bir malzemelerden biridir. Gecenin karanlığını aydınlatan ışıklar, sizin üzerinize vurduğunda; doğru payetli elbisenizi bulduysanız tüm gözler üzerinizde toplanacaktır. Peki ya doğru payeti nasıl seçeceksiniz?
Payetli Elbise İle Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Her şeyden önce cilt tonunuza ve saç renginize uygun bir payet rengi seçmelisiniz, Temelimizi güzel atalım. Ardından pulların boyutuna göz gezdirmeliyiz. Elbiselerin de ruhu vardır ve kendinize uygun olanı bulabilmek için zaman harcamalısınız.

Payetli Elbise İle Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Parıltılı pullar ile bezenmiş özel gece elbiselerinin, doğru ayakkabı ile kombinlenememesi büyük risk oluşturuyor. Öyle ki tüm güzel görüntüyü yok edecek pürüz, herkesin moralini bozardı. İşte bu nahoş manzarayı yaşamamak için bazı tüyolar;

Yapılmaması gereken en büyük hata iki star parçayı yan yana getirmek olacaktır. Tasarım ya da göze batacak bir ayakkabıyı payet altında harcamanız, doğru olandan fazlası ile uzak. Bu nedenle oldukça sade ve tek renk bir ayakkabı seçmek ilk kuralımız.

Ten Rengi İle Nötrlemek

Giydiğiniz vakit ayağınızı teniniz ile nötrleyecek, tüm ilgiyi elbise üzerinde toplayacak ten rengi ve ince topuk bir ayakkabı doğru tercih olacaktır.

Elbise İle Aynı Rengi Kullanmak

Ya da elbiseniz ile aynı renk fakat ince şeritli zarif bir ayakkabı kombininizi kurtaracaktır.

Soğuk Bir Gün İçin Ceket Seçimi

Soğuk havalar, modanın kalbinin yeniden atmaya başladığı vakitlerden birisidir. Kombinlerinizi şık ceketler yahut kabanlar ile tamamlayacak olmak kulağa harika gelmiyor mu? Peki ya pullar ile bezenmiş, kendi ışıltısı fazlasıyla yeten bu elbiseleri nasıl ceketler ile kullanmalıyız?

En başından beri, elbiseyi ana parça olarak kullanma kuralımız burada da devam ediyor. Tercihen siyah; blazer ceketler, trençkotlar ve deri ceketler ilgiyi üzerlerine çekmeyecek olmalarına rağmen tamamen tamamlayıcı rol oynayacaklar.

Yakalar Nasıl Seçilmeli?

Vücut tipinizi göz önüne alarak aşağıdaki bilgilerden size uygun olanı seçebilirsiniz. Fakat unutmayın ki moda özgürlüktür, her kalıba uymak gerekmez. Kendi auranız size en iyi yolu gösterecektir.

Omuzlara Dikkat Çeken Vatkalar

Yarım boğaza sahip, imzası omuzdaki vatkaları olan bir kesim size ziyadesi ile çekici bir görüntü kazandıracaktır. Bu model elbiselerin muhakkak sırt dekoltesi olur, Bu sayede elbise boğucu görünmez ve sıkı bir at kuyruğu ile kombin en az payetleriniz kadar ışıldar.

Çoğunluğun Tercihi Olan Göğüs Dekoltesi

Eğer göğüs dekoltesi benim vazgeçilmezim diyorsanız, dramatik gözüktüğü kadar da şık duran v yaka eminiz ki sizin tercihiniz olacaktır. Fakat bu yakada elbise boyutu önemli, uzun bir boyut seçilmeli ki zarif görüntüyü ortaya çıkartalım. Bu kombinde ise; dümdüz ve arkaya yatırılmış ıslak saç modeli hoş bir tercih olabilir.

Tek Omuz Detayı

Bir diğer seçenek ise oldukça asil bir görüntü elde edeceğiniz tek omuz biçimi. Aksesuarları minimumda tutmanız gereken bu yaka, doğru kombinlendiği vakit favoriniz olabilir. Üstelik günümüzde birçok elbise modelinin payetli versiyonları da mevcut. Diz üstü botlar ile kombinlenecek ceket elbiseler, payet ile süslendiğinde bir harika duruyor.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)