Oyuncak Bebek Makyajı Nasıl Yapılır?

Oyuncak bebek makyajı nasıl yapılır başlıklı yazımızda sizlere oyuncak bebek makyajı yapımı, çilli ve lekeleri ciltlerde yapılması gereken uygulamalar ve koyu renk göz çevresi ya da kızarık göz çevresi için gereken uygulamaları paylaşacağız.
Oyuncak Bebek Makyajı Nasıl Yapılır?

Son yıllarda sosyal medyanın etkisiyle birçok makyaj trendi ortaya çıktı. Özellikler genç kızların kendilerini sosyal medya mecrasında kusursuz gösterme isteği doğallıktan uzak makyaj çeşitlerini daha popüler hale getirdi. Oyuncak bebek makyajı cildi oldukça pürüzsüz ve kusursuz gösteren bir makyaj türüdür. Aynı zamanda daha genç gösteren bir makyajdır. Bu nedenle sıkça tercih edilir.

Oyuncak Bebek Makyajı Yapımı

Makyaj yapmadan önce cilt temiz olmalıdır. Bu cilt temizleme uygulaması tüm makyaj çeşitleri için yapılmalıdır. Cilt iyice temizlendikten sonra yoğun olarak nemlendirilir. Makyajın uygulanacağı cilt eğer kuru bir cilt ise nemlendirmenin ardından aydınlık görünüm veren bir makyaj bazı uygulanır.

Çilli Ve Lekeleri Ciltlerde Yapılması Gereken Uygulama

Bebek makyajı için cildin porselen gibi kusursuz görünmesi gerekir. Ciltte çil ya da güneş lekeleri gibi göze çarpan kusurlar var ise bunları kapatmak için nemlendirme işleminden sonra kompakt pudra uygulanır.

Bu makyajda amaç oyuncak bebeğe benzemektir. Bu nedenle pembe tonlarında allıklar uygulanır. Renkli farlar yerine ten rengi tonlarında farlar uygulanır.

Koyu Renk Göz Çevresi Ya Da Kızarık Göz Çevresi İçin Gereken Uygulama

Göz çevresinde kırmızılık var ise yeşil renkte düzeltici ya da renk eşitleyici bir ürün kullanılır. Ardından üstüne cilt tonuna uygun kapatıcı uygulanır. Gözaltı morluklarını kapatmak için de kırmızı ya da somon rengi düzeltici ya da renk eşitleyen bir ürün uygulanır ardından cilt tonuna uygun kapatıcı sürülür.

Göz etrafında kusurlar var ise yukarıdaki uygulamaların ardından ten rengi tonlarında krem farlar uygulanması önerilir. Göz makyajının tamamlayıcısı olarak maskara en az 3 kat uygulanır. Maskara yerine takma kirpikler de kullanılabilir. Gözlerin ortaya çıkması gerektiği için kirpikler daha kalın ve uzun görünmelidir.

Son olarak dudaklara pembe tonlarında rujlar sürülür. Parlaklığı ön plana çıkarmak için dudaklara rujun ardından parlatıcı ürünler uygulanır.

Bu makyaj, kusursuz ve dinamik görünmek isteyen bir kadın için yaz aylarında günlük makyaj olarak tercih edilebilir. Son yılların en moda makyajları içinde yer alan bu makyajı uzun süre ciltte tutmak cilt sağlığına zarar verebilir.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)