Nemli Bir Yüze Sahip Olmanın Yolları

Hepimiz cildimizin güzel, canlı ve pürüzsüz olmasını isteriz. Bunların sağlanabilmesi için de cildimizin en çok nem ihtiyacı vardır. Eğer pürüzsüz bir yüze sahip olmak istiyorsak yüzümüz için gerekli olan nemi karşılamamız gerekiyor.
Nemli Bir Yüze Sahip Olmanın Yolları

Vücudumuzun en hassas ve narin bölgesi yüzümüzdür. Bunun için vücudumuza gerekli olan nemi karşılamak için doğal yollardan faydalanmamız gerekmektedir. Cildimizi nem dengesini korumamız oldukça önemlidir. Nem vücudumuz için oldukça gereklidir.

Nemli bir yüze sahip olmanın yollarını hepimiz arıyoruz. Kimimiz nemlendirici kremlere tonlarca para harcıyor. Faydasını bilmediğimiz özellikle de yan etkilerini bilmediğimiz ürünleri yüzümüz gibi hassas bir bölgemize uygulamak cildimizde zarar verebilir. Bunun için de doğal yöntemleri kullanmak bizler için bu konuda en iyi çözüm olacaktır.

Cildimizi nasıl nemlendirebiliriz?

Bazı dış faktörler yüzümüzün sahip olduğu nemi kaybetmesine neden olur. Yaşımız, yanlış besleme alışkanlıklarımız, güneşten gelen zararlı ışınlar yüzümüzün nemini alır. Yüzümüzü nemli tutmak için yapmamız gereken bazı bakım yöntemleri vardır. Bunların başında;

  • Cildinizi düzenli olarak temizlemeniz gerekmektedir.
  • Vücudumuzda her türlü sağlık sorununa neden olan stresten kaçınmalıyız. Aşırı strese maruz kalmamız sonucunda yüzümüz nemini yitirir.
  • Yüzümüzdeki nem dengesinin korunması için sigara ve alkol tüketiminden kaçınmalıyız.
  • Cildimize bakım yaparken kaliteli ve doğal ürünler kullanmamız gerekmektedir. Bakım yaparken doğru yöntemleri de kullanmamız gerekir.
  • Cildimizin nemini korumak istiyorsak düzenli ve sağlıklı beslenmeye özen göstermeliyiz. Yanlış beslenme alışkanlıklarımızdan ayrılmalıyız.

Zeytinyağı cildinizi nemlendirir!

Zeytinyağı sağlığımız için en koruyucu olan yağ çeşididir. Kullanacağımız taze ve doğal zeytinyağı cildimiz için de çok faydalıdır. Zeytinyağının cildimiz için en önemli faydası nemlendirici etkisidir. Cildimizi hem nemlendirecek hem de cildimizin doğal nem dengesini koruyacaktır. Zeytinyağı güçlü bir antioksidandır. Bunun için cilt sağlığımız üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Zeytinyağının cilde uygulanması oldukça kolaydır. Cildimize zeytinyağı ile masaj yaparak uygulayabiliriz.

Badem Yağı CİLDİMİZİ NEMLENDİRİYOR!

Doğal yağlar cildin nem dengesini korumak için sıkça kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Doğal yağların cildin nem dengesini koruma üzerinde önemi büyüktür. Badem yağı bu amaçla kullanılan yağların başında gelir. Badem yağı E vitamini bakımından oldukça zengindir bu yüzden iyi bir nemlendirme kaynağıdır. Badem yağı cildin uzun süre nemli kalmasını sağlar. Bade yağı cildinizi besler ve nemlendirir.  Badem yağını cildinize masaj yaparak kolayca uygulayabilirsiniz. Uygulaması pratiktir ve her yerde bulabilirsiniz badem yağına ulaşmanız oldukça kolaydır. Badem yağını vücudunuza her gün uygulamamalısınız. Haftada birkaç kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Bal ile cildiniz nemlensin!

Cildinizde nem sorunları varsa bal tam size göre bir yöntemdir. Bal cildinizin nem dengesini ayarlar. Bal cildinize gereken nem desteğini verecektir. Cildinizin doğal nemlendiricisi olan bal oldukça pratik ve kolay ulaşılabilir bir yöntemdir. Fakat önem vermemiz gereken bir husus vardır o da balın yapay bal olmaması gerekir. Cildinize uygulayacağınız balın organik olması gerekiyor. Bal yöntemini balı cildinize direkt olarak uygulamanız yeterli olacaktır. Sürdüğünüz balın cildinizde 20 dakikadan fazla kalmaması gerekmektedir. Kendinize göre 15 ila 20 dakika kadar bir aralık belirlemeniz gerekir. Bununla birlikte balı cildinize her gün uygulamamalısınız. Balı cildinize haftanın birkaç gününü belirleyerek uygulayabilirsiniz.

Gül Suyunun NEMLEDİRİCİ GÜCÜ!

Cildin güzelliği, canlılığı dendiği zaman aklımıza ilk önce gül suyu gelir. Cildimizin nem dengesini de koruyacak ve cildimize nem desteği sağlayacak ola gül suyu doğal bir nemlendiricidir. Özellikle kuru ve kurumaya meyilli ciltler için gül suyu çok faydalı bir nemlendirici olacaktır. Gül suyunu cildimize pamuk yardımıyla ya da direkt olarak uygulayabiliriz.  Özellikle uyku öncesinde yüzünüze gül suyu uygulayarak uyumanız sizin için daha faydalı olacaktır.  Kullanacağınız gül suyuna kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ama dikkat etmelisiniz gül suyunun yüzde yüz organik olması gerekmektedir.

Beslenmenize dikkat edin!

Beslenmenizin cilt sağlığı üzerinde etkileri oldukça büyüktür. Beslenme cilt sağlığı ve güzelliği üzerinde eti eder. Beslenme alışkanlıklarınız içindeki bazı besinler cildinizin kurumasına yol açabilir. Bazı besinler ise cildinizin nem ihtiyacına destek verir. Beslenmeniz bunun için oldukça önemlidir. Beslenmenize dikkat ederseniz cildiniz kurumaz ve nem dengesini sürekli korur.  Bunun için beslemenize oldukça dikkat etmelisiniz. Meyveleri taze ve mevsiminde tüketmelisiniz. Özellikle yeşil yapraklı meyve tüketimine özen göstermelisiniz. Meyve seçerken meyvelerin sulu meyveler olmasına özen gösterin. Her gün mutlaka taze sıkılmış meyvelerden oluşan meyve suları tüketin. Su tüketiminize özen göstermelisiniz bol bol su tüketmelisiniz.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)