Mini Kloş Etek Nasıl Kombinlenir?

Düzgün bir fiziği olan özgüvenli kadınların giymeyi sevdiği parçalardan biri de mini etektir. Standart bir boy olmadığı için arzu edildiği uzunlukta giyilebilir.
Mini Kloş Etek Nasıl Kombinlenir?

Hareket etmekte kısıtlayıcı olmasına rağmen dikkatli olan kadınlar için büyük problemler yaratmaz ancak yine de bazen giymekte tereddüt edebiliriz. Farklı çeşit ve kumaşlarla mini eteklerin kombinlenmesi için dikkat edilen hususlar vardır. Mini eteklerin giyilmesi şart olan bir mevsim yoktur. Doğru kombin edildiği taktirde her mevsimde tercih edebilirsiniz. Mini etek herkesçe tercih edilmesi kolay olan bir parça değildir. İyi bir fiziğe sahip olmak lazımdır. Eğer vücut hatlarınızı yakından tanıyorsanız doğru etek seçimi yapmanız işten bile değildir. Cesaret gerektiren bir model olmasına rağmen fazlalıkları olan kadınların üzerinde de fazlasıyla rastlamaktayız. Özellikle yaz aylarında oldukça tercih ettiğimiz etekleri en güzel şekilde kombin ettiğimizde bütün gözleri üzerimize alabiliriz.

Neye dikkat etmeliyim?

Bacak boyunuza göre tercih edeceğiniz etek boyuna dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde olduğundan daha kısa ya da haddinden fazla uzun görünebilirsiniz. Bacaklarınıza güveniyorsanız süper mini etekler dolabınızda kendine yer ayırabilir. Ancak ne olursa olsun en önemli olan kendinizi rahat ve hoş hissettiğiniz boyu giymek olacaktır. Sıcak dönemlerde çorap tercih edilmeden giyilebilir ancak bacaklarınızın olduğundan çok daha pürüzsüz bir görüntüye sahip olmasını dilerseniz çok ince çoraplarla mini eteklerinizi tamamlayabilirsiniz. Soğuk olduğunda ise opak çorap giyilebilirsiniz.

Kombin

Mini etekleri hem iş hem özel zamanlarda, hem de günlük hayatta tercih edebilirsiniz. Bunun için diğer parçaları doğru seçmek yeterlidir. İddialı görünmeyi seviyorsanız kombin konusunda zorlanmazsınız. Yine de sevmek yeterli değildir. Çünkü mini etek herkese yakışan bir parça değildir. Moda takip edilse bile vücut tipiniz uygun değilse kötü görünmeniz mümkündür. Yaz mevsiminde gündelik olarak kullanacağınız mini eteklerinizin üzerine tişört giymeniz gayet uygundur. Ancak daha şık olmak istiyorsanız bunun için bluzlar ve gömlekler daha iyi bir seçenektir. Bahar aylarında etek renginde bir hırkayla kombin oluşturmak sevimli gelebilir. Kışın ise kazaklarla kombin yapmak oldukça mantıklıdır. Kısa boylu kadınlar mini etek giydiklerinde ayakkabı seçimlerine dikkat etmelidir. Çizme giymek yerine ince topuklu ve ince bantlı ayakkabılar daha zarif duracaktır. Ancak zaten kısa olan eteğiniz böylelikle daha da kısa görüneceği için babet ya da spor ayakkabılar da iyi seçenekler arasındadır.

Mevsim ve Hoş Görüntü

Diler spor dilerseniz de klasik bir görünüm elde edersiniz. Mini eteğinizin üzerine fazla bol bir üst seçmeniz belini olduğundan kalın göstereceği için dar parçalar seçmeniz daha hoş görüntü yakalamanızı sağlayacaktır. Mini etek giyerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus mevsime uygun tercihler yapmanız. Kış aylarında mutlaka çorap giymelisiniz. Opak çoraplar ve kısa ceketler tamamlayıcıdır. Ayrıca triko bluz de giyebilirsiniz. Kısa boyluysanız topuklu ayakkabıyla kombin etmeniz sizin yararınıza olacaktır ancak topuklu ayakkabıyı da doğru seçmek gerekir. Ne etek boyu, ne de ayakkabınız boyunuzu kesecek seçimler olmamalıdır.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)