Makyaj Fırçaları Ve İşlevleri

Makyaj fırçaları ve işlevleri başlıklı yazımızda sizlere far fırçası, karıştırma fırçası, eyeliner fırçası, fondöten fırçası ve allık fırçası hakkında bilgiler paylaşacağız.
Makyaj Fırçaları Ve İşlevleri

Makyaj fırçaları ve işlevleri farklılık göstermektedir. Makyaj ile ilgili olan kişilerin birbirinden farklı fırça çeşitleri bulunur. Her fırçanın kullanım alanı çok farklıdır. Kaliteli bir makyaj ortaya çıkarmak için fırça kullanımına önem göstermek gerekir.

Makyaj Fırçaları Ve İşlevleri

Fırçaların işlevi ve kullanım alanları bakımından iyi bir şekilde bilinmesi gerekir. Makyaja yeni başlayan geceleri ilk olarak fırçaları tanıması gerekir. Yanlış fırça kullanımı sonucunda kalitesiz makyajlar ortaya çıkabilir. Yapılan makyajlar da her bölge için ayrı bir fırça tercih edilmektedir. Böylece çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkabilir. Cildinizi tam oturacak ve doğal bir görünüm kazandıracak makyajlar yapmayı seven kişilerseniz mutlaka fırça kullanımına özen göstermeniz gerekir. Hiçbir araştırma yapmadan fırça kullanımına geçmemeniz gerekir. Çok fazla fırçanın bulunması insanların kafasını karıştırırsa da daha sonra bu duruma alışıp, doğru fırça kullanımını gerçekleştirirsiniz.

Far Fırçası

Far fırçası her kadının bildiğin hocalardan biridir. İsminden de anlaşıldığı gibi far sürmek için kullanılan fırçadır. Koyu renkte ve çok yoğun far uygulamak isteyen kişilerin küçük yapıdaki fark fırçalarını tercih etmesi gerekir. Böylece farın etrafa da alma gibi olumsuz etkileri ortadan kalkmış olur. Fakat kahve ve krem gibi günlük renklerde far kullanılacak ise geniş far fırçaları tercih edilebilir. Far fırçaları açılı far fırçası ve kalem far fırçası olmak üzere ikiye ayrılır. Spesifik bir makyaj yapmak isteyen kişiler genellikle kalem far fırçasının tercih eder. Aynı zamanda göz pınarlarını bir işlem yapılacağı zaman da kalem far fırçası ön plana çıkar. Açılı far fırçası ise belirli bir şekil verme esnasında kullanılmaktadır.

Karıştırma Fırçası

Karıştırma fırçası makyaj fırçaları ve işlevleri bakımından en çok işe yarayan fırçalardan biridir. Far fırçası ile benzerlik gösterse de aralarında büyük bir fark bulunur. Karıştırma fırçalarının tüyleri çok daha uzundur. Far uygularken farklı renkler kullanıldığı zaman bu renkleri birbiriyle karıştırmak için karıştırma fırçasına ihtiyaç duyulur. Böylece hem yeni bir renk elde edilmiş olur hem de daha doğal bir görünüm ortaya çıkmış olur. Karıştırma fırçası göze derinlik katmak için de çok fazla tercih edilmektedir. Gölgeli makyajlar yapılacağı zaman karıştırma fırçasına ihtiyaç duyulur. Karıştırma fırçasının tüyleri çok daha yumuşak bir yapıdadır. Daha iyi bir karıştırma özelliğine sahip olması için yumuşak şeylerden elde edilir. Makyaja ilgi duyan her kadının bulundurması gereken makyaj malzemelerinden biridir.

Eyeliner Fırçası 

Eyeliner fırçası her kadının makyaj malzemeleri içerisinde bulunması gereken ürünlerden biridir. Kesik yapıda ve çok ince bir şekilde üretilmiştir. Bunun sebebi ise kolay bir şekilde eyeliner sürebilmektir. Eyeliner fırçası likit eyeliner sürmek için uygundur. Düz bir görünüm elde etmek için küt yapıda üretilmiştir. Fakat değişik fırça boyları bulunmaktadır. Kalın eyeliner seven kişiler için fırçalar da mevcuttur. Kişiye bağlı olarak fırça boyutları değişiklik gösterir. Aynı zamanda Bu fırça ile far sürmek de mümkündür. Kirpik diplerine koyu bir görüntü bir görüntü oluşturmak için eyeliner fırçası üzerine siyah bir far alınarak uygulanır. Far kullanımında da çok büyük bir fayda sağlamaktadır. Aynı zamanda göz kapağını da değişik şekiller verebilmek için de kullanımı mümkündür.

Fondöten Fırçası

Makyaj fırçaları ve işlevleri bakımından en büyük fayda sağlayan ürünlerden biri fondöten fırçası olmaktadır. Hemen hemen her kadının makyaj malzemeleri arasında bulunur. Fondöten uygulamak için el yöntemi kullanılabildiği gibi süngerde kullanılabilir. Fakat en etkin sonucu alabilmek için fondöten fırçaları kullanılmaktadır. Fondötenin cildinize çok daha homojen bir şekilde dağılmasını sağlamak için onu tam parçaları ön planda tutulmaktadır. Büyük ve çok fazla kılı bulunan bir yapıya sahiptir. Böylece fondöten sürmek çok daha kolay bir hal alacaktır. Aynı zamanda fondöten fırçası kullanıldığı zaman gözeneklerin içerisine fondötende olması gibi bir durum söz konusu olmaz. Göz etrafında ve dudak çevresinde oluşan kırışıklıkların arasına da fondöten dolmayacağı için genç ve canlı bir görünüm ortaya çıkar.

Allık Fırçası 

Allık fırçası fondöten fırçasından daha geniş bir yapıya sahiptir. Aynı zaman daha çok daha fazla kıl bulundurur. Allık fırçası tercih ederken tüylerinin yumuşak olmasına dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda elmacık kemiklerini kaplayacak büyüklükte olması da önemli özelliklerinden biridir. Makyaj malzemeleri arasında çok büyük bir yere sahiptir. Genellikle toz allık kullanılmasında tercih edilir. Krem allıklar ise parmak ya da sünger yardımı ile dağıtılır. Çok geniş olan allık fırçaları da elmacık kemiklerinden taşarak yanak kısımlarının da boyanmasına sebep olabilir. Bu sebeple daha çok boyut konusunda dikkatli davranmak gerekir.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)