Lens Makyajı Nasıl Yapılır?

Lens makyajı nasıl yapılır başlıklı yazımızda mavi lens, yeşil lens, ela lens, gri lens, menekşe rengi lens makyajı nasıl yapılır hakkında bilgiler paylaşacağız.
Lens Makyajı Nasıl Yapılır?

Lens kullanılmak istendiğinde seçilen renkler genelde mavi, yeşil, ela, gri, menekşe rengi gibi dikkat çeken renkler olmaktadır.

Lens Makyajı Nasıl Yapılır?

Yapılacak makyaj bu renkleri öne çıkaran renkleri içeren tonlarda yapılmalıdır. Bu renk lenslerin öne çıkması için lens renginin zıt renk tonları kullanılır.

Mavi Lens

Uzun yıllar en fazla kullanılan lens rengi olmuştur. Bu nedenle bu renge makul makyaj türleri de sık tercih edilmektedir. Mavi soğuk renk grubunda yer alır. Mavinin zıttı, sıcak renkler olan sarı, turuncu, kırmızı tonlarında göz makyajı yapılır. Yapılmak istenen makyaj gece makyajı ise bu tonlar kahverengi, bronz, duman ve siyah gibi renklerle gölgelendirilebilir.

Yeşil Lens

Yeşil renk de soğuk renkler grubuna aittir. Mavi lens için kullanılan bütün renk tonları yeşil renk lens kullanıldığında da uygulanabilir.

Ela Lens

Ela rengi mavi, yeşil kehribar gibi renkleri içinde barındıran bir renktir. Mavi ve yeşil lens için kullanılan renkler uygulanabilir, ilaveten mavi ve yeşil tonları da bu renk lens kullanıldığında uygulanabilen renkler arasındadır.

Gri Lens

Gri siyah beyaz karışımı bir renktir. Son yıllarda moda olan bir lens rengidir. Kadın erkek hemen herkesin kullandığı bir lens rengi haline gelmiştir. Gri ve beyaz renk far hariç bütün renkler bu rengin ortaya çıkmasını sağlar.

Menekşe Rengi

Mavi, yeşil ve gri lens kadar tercih edilmese de farklılık isteyenlerin severek kullandığı bir lens rengidir. Beraberinde sarı, bakır, altın, gümüş, siyah, yeşil, lacivert, turuncu, kahverengi gibi renklerde makyajlar yapılır.

Yapılacak makyajın göz ve yüz biçimine, cilt rengine, yaşa, kullanılacak zamana, saç modeline ve kıyafete de makul olması önemlidir. Örneğin gece makyajı için gölgeli, dumanlı veya koyu renk eyelinerlar tercih edilir. Dudakların ve yanakların doğal tonlarda renklendirilmesi gerekir. Ayrıca kaşlarından ortasından başlayarak burun ucuna doğru devam eden çizgi üzerine ve şakak kısmından başlayıp elmacık kemiğine doğru inen çizgi üzerine aydınlatıcılar uygulanır. Gündüz, günlük bir makyaj için tercih edilen lens rengine uygun olan renklerde, far yerine son dönemde moda olan ince/kalın olarak sürülen eyelinerlar kullanılır.

Paylaş
Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)