Kusursuz Göz Kalemi Sürmek İçin İpuçları

Kusursuz göz kalemi sürmek için ipuçları başlıklı yazımızda sizlere uygun göz kalemi seçimi, noktalar yardımı ile göz kalemi sürme, bant ile şerit çekerek göz kalemi sürmek ve göz kalemini dondurmak hakkında bilgiler paylaşacağız.
Kusursuz Göz Kalemi Sürmek İçin İpuçları

Kusursuz bir şekilde göz kalemi sürmek için ilk olarak deneme yapmanız gerekir. Aynı zamanda makyaj hilelerini de göz önünde bulundurmak gerekir. Her an her makyajda çeşitli hileler kullanarak hem kolay bir şekilde makyajı tamamlarsınız hem de daha güzel bir görüntü ortaya çıkarırsanız. Göz kalemi çeşitlerinin hepsi aynı gibi görünse de aslında aralarında çok büyük farklar vardır. Bu sebeple iyi bir araştırma yaptıktan sonra göz kalemi satın almak gerekir.

Kusursuz Göz Kalemi Sürmek İçin İpuçları

Göz kalemi kullanımı ilk zamanlar zorlayıcı olsa da eliniz alıştığı zaman kolay bir şekilde yapılabilir. Kaliteli bir göz kalemi seçerek işinizi kolaylaştırmak mümkündür. Zorlamadan renk verebilecek pigmentlere sahip olması gerekir. Göz kalemi ile makyajınızı tamamlayıp daha güzel bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz. Bunun için çeşitli ipuçlarına ihtiyacınız olacaktır. Bu ipuçları aşağıda verilmiştir.

Uygun Göz Kalemi Seçimi

Göz kalemi sürmek isteyen kişilerin mutlaka uygun göz kalemi seçmesi gerekir. Uygun göz kalemi seçimi, göz kalemini iyi bir şekilde sürebilmek için en önemli unsurlardan biridir. Kişinin kendisi için hangi göz kalemini uygun olduğunu seçmesi gerekir. Kalem yapısında olan çeşitleri daha çok deneyim sahibi olmayan kişiler için önerilir. Jel ve sıvı haldeki göz kalemleri diğer göz kalemlerine göre daha yumuşak bir yapıda olduğu için kolay sürüm imkânı sağlar. Keçeli kalem yapısında olanlar ise sıvı olan göz kalemi ile benzerlik gösterir. Uygulayıcı içerisinde mürekkep bulundurur. Daha siyah bir görünüm kazandırır. Sıvı haldeki göz kalemleri ise daha hassas bir sürüm imkânı sağlar. Son derece ince bir uca sahip olduğu için sürümü zordur. Kullanımı kolay olan jel göz kalemleri ise küçük şişelerde ve fırçalar ile birlikte verilir. Bu göz kalemleri arasından kendinize en uygun olan çeşidi tercih etmeniz gerekir.

Elleriniz Sabit Durmalı

Göz kalemi ve eyeliner kullanırken en büyük problemlerden biri titreyen el olmaktadır. Ellerin titremesi ile birlikte makyaj mahvedilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak için yeterli ışıklandırma söz konusu olmaktadır. Yeterli ışıklandırma ile nasıl bir yol izlediğinizi daha iyi bir şekilde görebilirsiniz. Daha sonra dirsek kısmını belirli bir alana sabitleyerek hareket ettirmemeye önem göstermek gerekir. Göz kalemi uygularken ellerinizin titremesini engellemek için mutlaka serçe parmağınızı yanak kısmınıza yerleştirin. Böylece titreyen elleriniz duymaya başlayacaktır. Sabit bir şekilde nefes alıp vermeye özen gösterin. Aynı zamanda sürpriz hareketlerden kesinlikle kaçınmak gerekir.

Noktalar Yardımı İle Göz Kalemi Sürme

Göz kalemi sürerken belirli bir şekil ortaya çıkaramayan kişiler mutlaka kılavuz ve noktalar yardımı ile göz kalemi sürmeye çalışmalıdır. Bu şekilde çok daha kısa bir süre içerisinde ve iyi görünüme sahip göz kalemleri sürmek mümkün olur. Göz pınarlarından başlayarak kuyruk kısmına kadar noktalar belirlemek suretiyle göz kalemi sürülür. Makyaj yapmaya yeni başlayan kişiler için en ideal yöntemlerden biri olmaktadır. Noktalar belirlendikten sonra göz kalemi ile birlikte aynı hizadan çizgi çekilir ve içi doldurulur. Özellikle jel yapıdaki göz kalemlerini tercih eden kişiler için ideal bir yöntem olmaktadır. Mümkün olduğunca kirpiklerinize yakın olacak şekilde göz kalemi sürmeye dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda kalın göz kalemleri güzel bir görüntü ortaya çıkarmaz. Bu sebeple ince yapmaya dikkat etmek gerekir.

Göz Kalemi Sürerken Cildinizi Germeyin

Göz kalemi sürerken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri cildinizi germemenizdir. Cildinizi gererek göz kalemi uyguladığınız zaman bıraktığınızda güzel olmayan bir görüntü ortaya çıkacaktır. Yaptığınız makyaj adeta bir felakete dönüşebilir. Bu şekilde daha kolay sürüldüğü düşünürse de makyajla yapılan en büyük hatalardan biridir. Göz kapaklarını hiçbir şekilde germeden göz kalemi uygulanır. Yapmak istediğinizden daha kalın bir görüntü ortaya çıkarsa makyaj temizleme suları ile inceltmeniz mümkündür. Kulak çöpüne bir miktar makyaj temizleme suyu dökülerek istediğiniz şekle getirebilirsiniz.

Bant İle Şerit Çekerek Göz Kalemi Sürmek

Daha kolay bir şekilde göz kalemi sürmek isteyen kişiler için bant ile şerit çekme yöntemi son derece ideal bir tercih olacaktır. Hem eyeliner sürerken tercih edilen hem de göz kalemi sürerken tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Bant ile şerit çekerek göz kalemi sürüldüğü zaman dümdüz bir görüntü ortaya çıkacaktır. Kusursuz bir göz makyajı yapmak için mutlaka eliniz alışana kadar bu yöntemi tercih etmelisiniz. Bir süre sonra deneyim kazandığınız için bant olmadan aynı incelikte ve düzlükte göz kalemi sürebilirsiniz. Bunun için ilk olarak deneyim kazanmanız gerekir. Şerit çekme işlemini gerçekleştirmek için özel olarak üretilen göz kalemi bantları mevcuttur.

Göz Kalemini Dondurmak

Bir süre sonra göz kalemleri dağılmaya ve kırılmaya başlar. Böyle bir durum söz konusu olduğu zaman yapılan makyaj kötü sonuçlanabilir. Bu sebeple göz kalemini dondurucuya atarak en iyi hale gelmesini sağlamak mümkündür. Ucunun sivri bir şekilde açıp daha sonra kapağını kapatıp buzdolabında atmak gerekir. Yaklaşık olarak 1 gün kadar buzdolabında bekletildikten sonra dışarı çıkarılır ve çözülmesi beklenir. Göz kaleminize bu işlemi uyguladıktan sonra çok daha kolay bir şekilde sürme işlemini gerçekleştirirsiniz. Aynı zamanda bu işlem sonrasında göz kalemini çok daha koyu bir renge bürünür.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)