Kontür Makyajı Nedir, Nasıl Yapılır?

Kontür makyajı kadınların son zamanlarda en çok tercih ettiği tekniklerden biri olmayı başardı. Kontör bir tür makyaj hilesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüzün çeşitli hatlarını meydana çıkarmaya yardımcı olur. Yüz hatlarınız da beğenmediğiniz kusurları ortadan kaldırmak için kontör son derece ideal bir tercih olacaktır.
Kontür Makyajı Nedir, Nasıl Yapılır?

Geniş bir yüz yapısına sahipseniz doğru bir kontür uygulama tekniği ile daha ince yüz yapısına erişmek mümkün olur. Özellikle yüz bölgesi ne sıklıkla uygulanan kontör, boyutlandırma işlemi yapmak için de son derece ideal bir tekniktir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek adına deneyim kazanmak gerekir. Kolay bir işlem gibi görünse de teknik bilgiler gerektirir. Yüzünüzün güzel olan ya da beğendiğiniz yanlarını göz önüne çıkarmaya yardımcı olur. Bunun gibi daha pek çok faydası mevcuttur. Kusursuz bir görünüme kavuşmak için doğru kontör tekniklerini uygulamaya dikkat etmek gerekir.

Kontür Nedir?

Son yılların trendi haline gelen kontür pek çok kişi tarafından bilinmemeye devam ediyor. Gün geçtikçe daha da popüler bir hal almaya başladı. Makyaj trendleri arasında en çok dikkat çeken tekniklerden biridir. Kontür, figürlerin sınırlarını belli eden bir çizgi anlamına gelmektedir. Bir makyaj tekniği olan kontür aydınlatıcı olarak ve kapatıcı olarak kullanılan hileler ile birlikte yapılmaktadır. Tüm bu tekniklerin bir arada kullanılması ile birlikte etkileyici bir görünüme kavuşmak mümkün olacaktır. Yüzünüzün belirli alanlarını gölgelendirme işlemi yaparak istediğiniz görünüme kavuşmanız mümkündür. Yüz hatlarını öne çıkarma, geri planda tutma, küçültme ve büyütme gibi işlemlerin tamamını kontür ile birlikte yapmak söz konusu olabilir. Aynı zamanda gölgelendirme ve aydınlatma gibi işlemler ve kontör teknikleri içerisinde yer almaktadır. Kontür makyajı genellikle kompleks makyajları içerisinde kullanılan tekniklerden biridir. Teknikleri doğru bir şekilde uygulamaya dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde daha kötü bir görüntü ortaya çıkabilir.

Kontür Makyajı Nasıl Yapılır?

Kontür makyajı ön plana çıkmaya başladıkça nasıl yapıldığı konusunda merak uyandıran sorular söz konusu olmaktadır. Detaylı bilgi edinmeden uygulama yapmak mümkün değildir. Aynı zamanda teknik deneyim kazandıktan sonra çok daha iyi sonuçlar elde etmek mümkün olacaktır. Bu tekniği uygularken aydınlatıcı ve kapatıcı kullanmaya özen göstermek gerekir. Bronzer olarak ise kendi ten renginizden bir kaç ton daha koyu olan fondötenleri tercih edebilirsiniz. Kontür paletleri sayesinde kolay bir şekilde bu işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Elmacık kemiklerinizin alt kısmına, alnınız ile saçlarınızın birleştiği noktaya ve gıdı olarak adlandırılan boyun kısmına ince çizgiler çekmelisiniz. Elinizden bir kaç ton koyu olan paletleri kullanmaya özen gösterin. Daha sonra kalın bir fırça yardımı ile bu çizgileri oval hareketler ile dağıtın. Son derece kolay bir işlem gibi görünse de aslında uğraştırıcı olabilir. Deneyim kazanana kadar yapmaya devam edin. Bir süre sonra eliniz, hem bölgelere hem de çizgilere alışacağı için daha kolay bir şekilde yapmanız mümkün olur.

Kontür Makyajı İle İlgili Tüyolar

Kontör uygulamak isteyen kadınların bazı tüyolara dikkat etmesi gerekir. Bu tüyolar ise şunlardır;

- Kontür makyajının kalıcılığını arttırabilmek adına transparan pudra yardımı ile makyajınızın üzerinden geçebilirsiniz.

- Kontür makyajı fondöten ile yapıldığı zaman çok daha kalıcı bir hal alır. Fakat pudra ürünler kullanıldığı zaman vücut yapısından kaynaklı olarak kalıcı bir yapıya sahip olmaz. Bu sebeple tercihiniz daha çok fondötenden yana kullanmanızda fayda vardır.

- Kontür işlemini gerçekleştirirken kullanılan ürünün yapısına ve ne kadar kullandığınıza çok dikkat etmeniz gerekir. Böylece çok daha doğru bir ifadeye kavuşmak mümkün olacaktır.

- Kontür işlemi sayesinde beğenmediğiniz yüz hatlarınızı tamamen değiştirme imkânına erişmeniz mümkündür. Özellikle burun yapısından şikâyetçi olan kişiler kontür işlemi sayesinde görünümünü tamamen değiştirebilirler.

- Geniş bir alın yapısı bulunan kişilerin mutlaka saç diplerine ve alın bölgesine kontür işlemi uygulaması gerekir.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)