Kolayca Nasıl Zayıflayabilirim?

Kolayca nasıl zayıflayabilirim başlıklı yazımızda sizlere kolay bir şekilde nasıl zayıflarım hakkında bilgiler paylaşacağım.
Kolayca Nasıl Zayıflayabilirim?

Harika yemek çeşitliliği karşısında yeşil sebzeler, haşlanmış beyaz etler yemekten sıkılmadınız mı ? Hem her istediğimi yiyebileyim hem de sporumu yapayım diye düşünen insanların çoğu sağlıklı olarak beslenmekte ve spor sayesinde fit kalabilmektedir. Çoğumuz nasıl zayıflanır sorusuna bakarken nasıl zayıflanmaz şeklinde hareketlerimizi sergilemeye devam ediyoruz.

Kolayca Nasıl Zayıflayabilirim ?

Zayıflamak istiyorsanız bunu ilk olarak kendiniz kabul edin ve bu kararınıza uygun adımlar atın. İlk olarak fast foodlardan uzak durmalısınız. Ne kadar lezzetli göründüklerine aldanmayıp aynı yağda onlarcasının pişirildiğini, sağlıksız ortamlarda yapıldığını düşenebilirsiniz mesela böylelikle yine istediğiniz yemeği kendiniz daha sağlıklı yollardan yapabilirsiniz.

Zayıflamak isteyen insanların en çok düştükleri yanlış ise neredeyse hiç yemek yememek. Bu yöntem çok işe yarasada vücut sağlığınız ve dengeniz açısında oldukça zararlıdır. Midenizi aç bırakmadan enerjinizi ve kalorilerini spor yaparak dengede tutabilirsiniz. Spor demişken ağır hareketler, günlük mutlaka yapılması gereken zor hareketler olarak değilde ufak adımlarla başlayabilir, yürüyüşler ve hafif tempolu koşularla kendinizi motive edebilirsiniz. Televizyon, bilgisayar veya her hangi bir aletin önünde saatlerce oturarak zayıflamayı sadece istemek yerine harekete geçmeniz sizin açınızdan hem eğlenceli hemde faydalı olacaktır. Bende sporu bir türlü hayatına sokamayan, üşenen insanlar için kolay olabilecek ve etkili çözümleri olan bir kaç hareket araştırdım ve onları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yürüyüşler Yapın

Uzun veya kısa mesafeli yürüyüşler yapın, markete yürüyün, alışveriş merkezlerine yürüyün. Özellikle yemek sonrası yürüyüşlerinizi veya hareketlerinizi arttırın.Hem günlük hayattaki işlerinizi hallederken hemde sporunuzu yapmış olursunuz.

Araştırmalara göre genç yaşlarında yürüyüş ve spor yapan insanların ileriki yaşlarında alacağı kiloları daha kolay verebilecekleri saptanmıştır. Yürümek, her yaşta ve her mekanda güzel olması sebebiyle ilk adım olarak bununla başlamak istedim.

Daha çok motive olabilmek için adımlarınızı sayabilir veya müzik dinleyebilirsiniz.

Yürümek dünyanın en basit hareketleri arasında ve siz bu yürüyüşlerinizi düzenli şekilde her gün biraz daha fazla yaparak istediğinizi yiyin istediğinizi için hareket halinde olduğunuz sürece kilo almanız imkansız duruma gelecektir.

Arada kendinize boş günler belirleyebilirsiniz fakat yaptığım araştırmalar ve deneyimlerimden sizlere önermek istediğim diğer bi konu ise yemekten sonra yatış pozisyonunda uzun süre kalmayınız. Bu size daha fazla kilo kazandıracaktır ki bunu istemezsiniz. Çok yorgun olursunuz bir şey olur diyelim o günler dışında mutlaka dik oturunuz. En azından mideniz yediklerini rahat ve hızlı bir şekilde sindirebilsin. Otururken duruş bozukluğu sebebi ile mideniz sıkışarak göbek oluşumunu meydana getirebilir.

Hafif Tempolu Koşular Yapın

Yürüme alışkanlığı kazandıktan sonra vücudunuz daha fazla hareket ve kalori yakmak isteyecek artık alışmış durumda olacağınız için hafif tempolu koşularda terleyebilirsiniz. Terlemeniz bu işte ne kadar iyi olduğunuzun göstergesidir. Artık kaslarınız daha da güçlenecek ve ağrı olmadan spor yapmış olacaksınız.

Düzen diğer her şey gibi spor yaparkende çok önemlidir. Sporun ekmeğini yemek istiyorsanız biraz sabredin ve hayat tarzınızın oluşmasında spor size yardımcı olsun. Düzenli yapılan sporun belirtileri çok çabuk ortaya çıktığı gibi çok çabukta kaybolabilir. Bunun için düzeni ve temponuzu kaybetmeden belirli aralıklarla devam edin emin olun bu size çocuk oyuncağı gibi gelmeye başlayacaktır.

Evet arkadaşlar sizler için çok basit ve zayıflatan hareket dolu iki aktivite önerdim ve bunları denedikten sonra istediğinizi yiyebilir istediğinizi yapabilirsiniz çünkü spor hayatınızdayken kilo almanız, en azından yağ olarak almanız pek mümkün olmayacaktır. Siz sporunuzu sağlıklı besinlerle, proteinlerle besleyiniz ve istikrarınızı asla bozmayınız. Bir sonraki makalemde görüşmek üzere zayıf ve sağlıklı kalın :)

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)