• Anasayfa
  • Sağlık
  • Kirpiklerinizi Etkili Ve Sağlıklı Yollar İle Uzatmanın Dermatolog Onaylı 6 Aşaması

Kirpiklerinizi Etkili Ve Sağlıklı Yollar İle Uzatmanın Dermatolog Onaylı 6 Aşaması

Bir veya üç kat rimel, kirpiklerinizin dalgalı ve hacimli gibi görünmesine yardımcı olsa da, doğal olarak uzun kirpiklerde belirli bir ağırlık kazanan bir şey var.
Kirpiklerinizi Etkili Ve Sağlıklı Yollar İle Uzatmanın Dermatolog Onaylı 6 Aşaması

Mesele sadece estetik değil: Yaşlandıkça kirpikler soluyor ve kopuyor, bu da kuruluk ve kırılma ile el ele gidiyor. Yani, uzunluğu teşvik etmek aynı anda kirpiklerinizi de daha güçlü ve daha sağlıklı tutar ve bunu kim istemez?

Yine de, en uzun, en çok köklü kirpiklerle doğmamışsanız, uzunluğu teşvik etmek biraz mücadeledir. İşte, işe koymanın bilim destekli, dermatolog onaylı altı yolu:

Kirpik uzatma serumu kullanın

Kurul onaylı dermatolog  Jeanine Downie, MD'ye göre, gerçekten sonuç veriyorlar: "Kirpiklerimi daha uzun, daha kalın ve daha dolgun hale getiriyor", daha önce mbg ile paylaşıyor . FDA onaylı bir kirpik uzatma serumu (bunlar aslında saçın büyüme evresini uzatarak çalışır) ya da bu ince kirpiklerin büyümesini korumak ve teşvik etmek için Hint yağı , bal ve E vitamini gibi bakım malzemeleri içeren temiz bir seçenek seçebilirsiniz. kıllar (sıcak bir dakika ve daha fazlası). Yine de, tahrişle karşılaşmanız durumunda, yeni bir serum sürmeden önce her zaman oradaki tüm seçenekler hakkında bir dermatolog  ile sohbet edin.

Hint yağı kullanın

Teknik olarak, herhangi bir Hint yağı iddiasını destekleyecek kesin bir bilimsel sonuç yoktur (hem kirpik hem de genel saç büyümesi için ortaya çıkıyor). Ancak, SKINFIVE'ın kurucusu MD, kurul onaylı dermatolog Ava Shamban'ın bize kirpikler için Hint yağından bahsettiği gibi, "Anekdotsal güçlerini ve hünerlerini inkar etmek oldukça zordur." Nemlendirici ve antioksidan özellikleri , hem de kıl köklerinde yıllarca sevilen bir temel haline getirdi ve büyümeyi teşvik etmese bile, beslediğiniz kirpikleri kesinlikle onarıp sağlıklı tutabilir. Shamban, "etkili nemlendiricidir, bu sebeple kirpikler kırılgan zayıf ve kuru hale gelmez veya kırılmaz, bu da yaşlandıkça olur" diyor.

Özellikle Hint yağı, antioksidan ve anti-inflamatuar özelliklere sahip bir yağ asidi olan risinoleik asit içerir . Yağ aynı zamanda bu tüyleri çevresel saldırganlardan korumaya yardımcı olabilecek E vitamini ile doludur. Son olarak, Hint yağı hem yumuşatıcı hem de tıkayıcıdır. Ne anlama geliyor? Saç ve kirpik tellerin içine nüfuz edebilir ve tek bir hamlede nemin dışarı sızmasını önleyebilir.

Destekleyici takviyeler alın

Kirpiklerinizin aslında minik, narin tüyler olduğunu biliyor muydunuz? Evet, bu ince dalgalanmalar yapısal olarak kafanızdaki saçlarla aynı proteinlerden oluşur - belki de en dikkat çekici olanı keratindir. Kirpikler kendi kendine uzarken (küçük foliküllerde herhangi bir yara izi olmadığı varsayılırsa),vücudunuza doğru besinleri sağlamak süreci hızlandırabilir.

Spesifik olarak, keratin oluşturmak için vücudunuzun , çoğu kolajen peptitlerinin bir parçası olan çeşitli amino asit türlerine ihtiyacı vardır . Bu nedenle araştırmalar , saç büyümesi için kolajen ve biyotin takviyelerine işaret ediyor, çünkü her ikisini de almak, bu temel bileşenlerin doğal seviyelerini desteklemeye yardımcı olabilir.* Aslında, küçük bir çalışma, saçları seyrelmiş kadınların, biyotin takviyesi yaptıklarında, diğerlerine kıyasla önemli ölçüde yeniden büyüme sergilediğini gösterdi. plasebo verilenler.* Başka bir çift kör, plasebo kontrollü çalışma, hem biyotin hem de kolajen takviyesi almanın kadınlarda saç büyümesinin artmasını desteklediğini gösterdi.*

Serumla aşılanmış bir maskara kullanın

Kirpikleri dolgun gösteren ve sağlıklı uzamasını destekleyen bir ürün mü?Piyasada giderek artan sayıda serumla aşılanmış maskara var ( örneğin bu , kırmızı yonca çiçeği ve peptitlerle aşılanmıştır),bunların tümü kirpiklerinizi sağlıklı, uzatıcı aktif maddelerle kaplarken pigment koruması yapar. Kirpiklerinizi gün geçtikçe şekillendirmek (ve siz bu esnadayken dolgun bir görünüme ulaşmak) hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Bonus: Nemlendirici bileşenlerle aşılanmış maskaralar, formülü tipik olarak kurutmadığı için daha az topaklanma eğilimindedir.

Kirpiklerinizi düzenli olarak temizleyin

Saç deriniz nasıl birikebilirse, kirpikleriniz de birikebilir. Göz makyajı, sümüksü yapı ve yağ bu kirpiklere yapışabilir (uzatmalara kısmi iseniz kirpik yapıştırıcısı bile) - çok fazla birikme ve kirpik büyümesini sınırlayabilir, hatta bir veya iki tanesinin düşmesine neden olabilir. Kirpiklerin küçücük köklerden çıkıyor, hatırladın mı? Onları temiz ve temiz tutmak, sağlıklı büyümesinin anahtarıdır.

Bununla birlikte, saç derinizi birikmiş kalıntıları gidermekten çok daha az bakım gerektirir. Arındırıcı bir solüsyona ulaşmaya gerek yok. Yüzünüzü yıkarken, göz kapaklarına da nazik bir temizleyici masaj yaptığınızdan emin olun. Sürüklememeye veya çekmemeye dikkat edin - tüy gibi hafif bir basınç tutun.

Sahip olduğunuz kirpikleri sağlıklı tutun

İşte son bilet: Büyümeyi teşvik etmek için, zaten sahip olduğunuz tüyleri güçlü tutmak önemlidir. Sağlıklı, gelişen saçlar daha dolgun görünme eğilimindedir, değil mi? Tabii ki, bu tüyleri mutlu etmek yukarıda belirtilen tüm yöntemleri içerir, ancak aynı zamanda gereksiz stresten kaçınmak için elinizden gelenin en iyisini yapmak isteyeceksiniz.

Kirpikler narin ve incedir ve en küçük hatalar bile bu tüyleri kolaylıkla alabilir: Gözleri ovuşturmak ve çekiştirmek (hem avuçlarınızla hem de sert bir makyaj temizleyiciyle ),kirpiklerinizi öldürücü bir güçle kıvırmak ve tahriş edici göz makyajı kullanmak bu kirpiklerin zayıflamasına (ve belki de dökülmesine ) neden olabilir. Sabahları sık sık yastığınızın üzerine saçılmış kirpikler bulursanız, muhtemelen biraz hassas bakım için yalvarıyorlardır.

Paylaş
Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)