Kilolular Nasıl Şort Giymeli?

Vücut tipleri kiloluların ne giyip ne giymeyeceğine karar vermez. Bir birey kendine neyi nasıl yakıştırıyorsa giyebilir.
Kilolular Nasıl Şort Giymeli?

‘Kilolu insan şort mu giyermiş!’ yargısı asla doğru değildir. Kilolu insanlarda vücut tiplerine uygun şortları tercih edip rahatlıkla giyebilirler.

Peki bu şort modelleri nelerdir?

Yüksek Bel Şortlar

Yüksek bel şortlar, modasını her zaman gündemde tutan ve oldukça şık duran şortlardır. Kilolular için göbek kısmını toparlamada oldukça başarılı bir görev görür. Bu yüzden yüksek bel şort seçmek kilolu bir birey için hem rahat hem de şık duracaktır.

Dar veya bol kalıp ayrılan bu şortların bel kısmı dar ama bacak kısımları bol olanları tercih etmek beli ince gösterirken bacak kalınlığının ortaya çıkmasını önler.Moda severlerin de tercihlerinden biridir.

Uzun Şortlar

Bu şortlarda kilosu yüksek bireyler için hareket esnasında kolaylık sağlar. Bacak araları birleşik ve sürtünme halinde olduğu için genellikle kilolular pişik oluyoruz bahanesi ile şort giymeyi tercih etmezler. Fakat bu kaçış yolu olmamalı. Boy olarak diz hizasına bir miktar daha yakın şortlar tercih ederek bu sorun çözülebilir.

Mini Şortlar

Elbette pişik problemi herkes için geçerli olmak zorunda değil. Bacak kısmını tam sarıp bireyi kasmayacak rahat hareket halinde olacağı şortları tercih edebilir. Bunun için dar kalıp kotlar yerine likralı yani esneyen kumaştan olan kot şortlar tercih edilmelidir.

Hem günlük hareketlerde daha rahat etmek hem de şort giymekten zevk alabilmek için şortun bireye ne kadar yakıştığından çok içinde ne kadar rahat edebildiğine bakmalıdır. Bu sayede rahatlıkla şıklığı birlikte elde etmiş olacaktır.

Düşük Bel Şortlar

Herkes yüksek bel altlardan hoşlanmayabilir. 'Düşük bel tercih ediyorum ama şort giydiğimde üst kısmımı beğenmiyorum.' gibi sorunlar için yine mükemmel bir çözüm önerisi var. Düşük bel ister mini ister uzun şortun üstüne normalde giyilen bedenlerden birkaç beden daha büyük veya oversize üstler giyilebilir.

Bu sayede memnun olunmayan görüntü kamufle olmuş olur. Ayrıca bol giysiler moda severlerinde son dönemlerde tercihidir.

Şort Bacakları Daha Kalın Gösterir Mi?

Bu soru tartışmaya açık olduğu kadar da cevabı net sorulardan biri. Şortlar bacakları kalın göstermez. Fakat yanlış seçimler ve kombinler kişiyi olduğundan daha kilolu ve vücut hatlarını daha kalın gösterebilir.

Örneğin bol tişörtler bir bireyi her zaman kilolu göstermez. Fakat bol bir tişörtün altına aşırı bol bir pantolon giymek bireyi kilolu gösterebilir. Şortlar içinde esnemeyen bir kumaş tercih edildiğinde şort bacakları saracağından geri kalan kısım fışkırırmış gibi duracaktır. Buda bacağı olduğundan daha kalın gösterir.

Kilolar mini, uzun, dar veya bol giysiler giymeye engel değildir. Doğru tip kumaş seçimleri ve kombinler ile hoş bir görüntüyü elde etmek mümkündür. Bu sayede kilolu bireyler giydiklerinden memnun kalacak ve kendilerine yakıştıracaktır.

Kilolu insanlar genellikle bedenleriyle küs bireyler olurlar. Fakat buradaki en önemli konu bedenlerini sevmeleri ve onunla barışmalarıdır.

Paylaş
Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)