Kil Maskesi Nedir Nasıl Uygulanır?

Kil maskesinin trend olduğundan beri ne kadar etki gösterdiğini denememiş olsanız da mutlaka duymuşsunuzdur. Popüler olmasının en büyük sebebi de cilde gösterdiği yararlardan oluşmaktadır.
Kil Maskesi Nedir Nasıl Uygulanır?

Cilde detoks etkisi yaratan kil maskelerinin hazırlanışı ve kullanılışı oldukça basittir. Hazırlanan veya hazır olan karışımı sürüp 15 dakika bekleyip duruladıktan sonra tüm işlem bitmiş ve taze bir cilde çabucak kavuşmuş oluyoruz. Herkesin dilinden düşürmediği kil maskesine daha detaylı bir şekilde bakalım.

Kil Maskesi Nedir ?

Sabah saatlerinden gece yarılarına kadar yüzümüzde kalan makyajı ve biriken kiri temizleyicilerle arındırmak istesek de tamamen temiz bir cilde ulaşamıyoruz maalesef. Bu döngüde giden ciltler için ise zamanla biriken kalıntılar gözenekleri tıkayıp cildimizi sorunlu bir cilt haline getirebiliyor. Özellikle yağlı ve karma ciltler için derinlemesine temizlik zorunlu hale geliyor ama üzülmeyin kil maskesi uygulandığı andan itibaren cildin üzerindeki tüm gereksiz tabaka yok ediyor. Yağlı cilt tiplerine sahipseniz yeşil kil, karma cilt tipi için beyaz kil önerilmektedir.

Kil Maskelerinin Faydaları Nelerdir ?

Killer hem doğal hem de kimyasal içeren maddelere oranla daha etkili olmaları en çok tercih edilmesine sebep olmaktadır. Cilde sürüldükleri andan itibaren yağ emilimi yaparak fazla serumdan cildi arındırır. Bünyesinde bulundurduğu mineraller sayesinde cildin ihtiyacı olan canlılığının geri kazanılmasını sağlar.

Cilde parlaklık verir ;  Cildinizin solgun ve cansız görünmeye başladıysa kil maskesi ile cildinizi ölü deriden ve kirden arındırır bilirsiniz.

Mat görünüm isteyenler ; Yağlı ve karma cilde sahip insanlar ciltlerindeki fazla sebum yüzünden temiz olmayan parlamalara sahip olurlar. Sizde fazla sebumdan kurtulup ciltlerinizi matlaştırmak için kil maskesinden faydalanabilirsiniz.

Cildinizi yatıştırır ; Cildimizde aralıklı olarak kurumalar, pullanmalar ve dökülmeler yaşayabiliriz. Genellikle kış aylarında soğuğa maruz kaldığımızda oluşan kurumalardan kil maskesi yardımı ile kurtulup cildimizin nemini tekrar kazanmış oluruz.

Gözenekleri temizler ve yok eder ; Düzenli kil maskesi kullanımında var olan gözeneklerin küçüldüğü ve yok olduğu gözlenmektedir. Bunun yanı sıra siyah noktaların yayılmasını önlemektedir.

Kil Maskelerini Nasıl Uygulamalıyız ?

  • Temiz bir cilde ince tabaka şeklinde sürebilirsiniz.
  • Göz ve dudak çevresinde uygulama yapmamalısınız.
  • 15 dakika kurumasını bekledikten sonra ılık su yardımı ile cildinizden çıkarabilirsiniz.
  • Haftada bir ihtiyaca göre üç kez uygulamanız tavsiye ediliyor.
  • Kili durularken sabunla temas ettirmemeye dikkat ediniz yoksa bakteri oluşumu gözlenebilir .

Evde Yapabileceğiniz Kil Tarifi (Ballı Kil Maskesi)

2 yemek kaşığı ile yarım çay bardağı suda eritin. Karıştırıp akıcı bir kıvama geldiğinde bir tatlı kaşığı bal ekleyip tekrar karıştırın ve yüzünüze uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin. Tamamen kurulduğunda ılık su ve ıslak bir havlu yardımıyla yüzünüzden arındırabilirsiniz.

Görüldüğü gibi kil maskesi zahmet istemeyen uygulamalardan oluşmaktadır. Kil maskesi sayesinde pürüzsüz ciltlere ulaşmak artık çok kolay. Sizlerde etkilerini anında gösteren kil maskesini hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)