Kemer Yerine Fular Nasıl Bağlanır?

Dış görünüş uzun yıllardır önem taşımaktadır. Kıyafet seçimi kadar, kıyafeti ve görünüşümüzü tamamlayan takılar ve parçalarda önemlidir. Tamamlayıcı parçalara örnek olarak küpe, kolye, bileklik, yüzük, fular, kemer gibi parçaları sayabiliriz. Seçtiğimiz her bir parça kombinimize renk katar ve kendini belli ederek ön plana çıkar.
Kemer Yerine Fular Nasıl Bağlanır?

Özellikle son yıllarda aksesuar kullanımı çok yaygınlaşmıştır. Ufak tefek parçaları kullanarak sıradan, günlük kombinlerimizi bir anda göz alıcı yapabilir, gündelik hayattan çok kolay sıyırabiliriz.

Bu parçalara örnek verecek olursak halka küpeleri, eklem yüzüklerini, kemerleri en başta yazabiliriz. Neredeyse bütün aksesuarlarımızı doğru renk seçimiyle bütün kıyafetlerimizle kullanabilmekteyiz. Abiye bir elbiseyle de yüzük kullanılabilir ve ya gündelik bir pantolonla da yüzük kullanılabilir. Sadece dikkat etmemiz gereken yer aksesuarlarımızın rengi ve şeklidir.

KOMBİN VE AKSESUAR BÜTÜNLÜĞÜ

Moda denilince akla kombinler gelmektedir. Ancak seçmiş olduğumuz kıyafetler çoğunlukla tek başına kombin olarak değerlendirilmez. Bütünlüğü sağlamak adına tamamlayıcı parçalardan yardım almamız gerekebilir. Bu parçalar aşırıya kaçmadan, kıyafete uygun aksesuarlar olmalıdır. Örneğin çok parlak kemer, çok taşlı kolyeler çok fazla olacağı için bütünlük oluşturmaktan ziyade göz yoracaklardır.

Moda Ve Aksesuarlar

Aksesuarlar modanın her zaman tam kalbinde yer almışlardır. Çünkü kıyafeti tamamlayan, özgünlük katan kullandığımız aksesuarlarımızdır. İşte bu sebepten dolayı moda ve aksesuarlar hep iç içe olmaktadır. Zamanla renkleri ve şekilleri değişiklik gösterse bile bu değişmeyecektir.

Aksesuarları Farklı Amaçlar İçin Kullanmak

Son zamanlarda, modanın gelişmesiyle birlikte aksesuar kullanımı da artmış ve değişiklik göstermiştir. Bununla birlikte kombin çeşitleri fazlalaşmış, kişilerin modaya olan bakış açıları iyi yönde farklılık göstermiştir. Artık herkes kendisi nasıl istiyorsa öyle kombin yapıyor ve aksesuarları isteğine göre kullanmaktadır.

Bunların başında kemer ve yerine kullanılabilen tamamlayıcı parçalar gelmektedir. Kimi insan kemer kullanmaktan hoşlanmadığı için kimi insan ise sadece değişiklik yapmak için kemer yerine farklı aksesuarlar kullanmaktadır.

Kemer Yerine Fular Nasıl Bağlanır?

Fular neredeyse herkesin kullandığı, birbirinden farklı renk çeşitliliği ve doku çeşitliliğine sahip bir tamamlayıcı aksesuardır. Farklı farklı alanlarda kullanılabilir. Kısalığına ve ya uzunluğuna göre el bileğine, ayak bileğine, saça, saç ile birlikte örgüye, boyna bağlanabilir ve bağlandığı yere renk katabilir. Eğer yeteri uzunluğa sahipse kemer yerine bile kullanılabilmektedir. Özellikle gündelik pantolonlarla, elbiselerle şık ve rahat bir görünüm elde etmek oldukça kolay ve basittir.

Elbiseler ile kullanmak için, elbisenin bel bölümünden etrafımız da çeviririz ve iki ucunu istediğimiz gibi (fiyonk, düz düğüm vb.) bağlayabiliriz. Bu sayede hem elbise düz görünümden kurtulur hem belimiz ortaya çıkar hem de elbiseye ve kombinimize yeni bir renk ve hava katmış oluruz.

Diğer bir kullanma şekli olarak pantolonlarda kullanmak istersek, pantolonlarımızın kemer takma yerlerinden fuları geçirip istediğimiz bollukta ayarladıktan sonra istediğimiz gibi bağlayabiliriz. Eğer pantolonumuz bol ise düğme deliğinden geçirip onsan sonra bağlamak daha iyi olabilir. Bu sayede pantolon hem belimizden düşmez hem de cool bir görüntü ortaya çıkmış olur.

Paylaş
Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)