Kel Erkek Giyim Tarzı Nasıl Olmalı

Saçsız olmayı tercih eden ya da bazı nedenlerden dolayı saçları dökülen erkeklerin, giyim ve aksesuar konusunda biraz daha dikkatli ve özenli olmaları gerekir.
Kel Erkek Giyim Tarzı Nasıl Olmalı

Saçlı bir erkeğin saçına ayırdığı zamandan kazanan kel erkekler, bu süreyi tarzlarını oluşturmada kullanabilirler.

Kel erkekler Hangi Renkleri Giyinmeli?

İşe renk seçimini doğru yaparak başlayabilirsiniz. Örneğin, açık tenli bir cilt tonunuz varsa, nude, soft ya da çok açık renklerden kaçınmalısınız. Açık krem, ekru, beyaz gibi... Bu tonlar sizi daha cansız, soluk ve hasta gibi gösterebilir. Tercihinizi, sizi canlı gösterecek bir tık daha koyu renklerden yana kullanabilirsiniz. Örneğin, acı kahve, lacivert, koyu şeftali gibi.

Spor Giyimde ve Takım Elbisede Renk Seçimi

İş hayatında renklerin önemi yadsınamaz. Karşınızdaki kişiye ilk mesajınız, üzerinizdeki renkler ve giyim tarzınız üzerindendir. Kel erkeklere baktığınızda ilk gözünüze çarpan şey, giyimlerindeki renklerdir. Takım elbise seçerken ilk akla gelen renk elbette laciverttir ve doğru bir seçimdir. Her ne kadar klasik bir seçim gibi görünse de rengin taşıdığı ciddiyet, hem kendinize güveninizi sağlamlaştıracak hem de risk almayı sevmeyenler için en ideal seçim olacaktır. Lacivert takımı, beyaz gömlek, yine lacivert bir kravat ya da koyu yeşil bir kravatla kombinleyebilirsiniz.

Lacivertten Sıkılanlara Öneriler

Lacivertten sıkılanlardansanız, gri, antrasit ve koyu mavi takımları da tercih edebilirsiniz. Koyu gri bir takımın içine, daha açık gri bir yelek, beyaz gömlek ve bordo tonlarda kravat giyerek bütünlüğü uyum içinde sağlayabilirsiniz. Kel erkekler, krem rengi takımlardan eğer özel bir gün değilse moda bile olsa uzak durmalı. Nedeni yukarıda da belirttiğim gibi solgun ve renksiz bir yansımaları olabilir.

Spor Giyimde Tercih Daha Fazla

Spor ve günlük giyimde ise seçimler biraz daha özgür olabilir. Koyu yeşil boğazlı bir kazak, koyu krem rahat bir pantolonla kombinlenebilir. Aksesuar olarak ise kordonu krem ya da açık yeşil olan bir saat tercih edilebilir. Kiremit ya da bordo tonlarda her model kazak da sizi daha sakin bir görünüme kavuşturabilir. Yine kışın giyilebilecek kabanları siyah değil de koyu lacivert ya da gri tonlarda seçmek kel erkeklere ayrı ve farklı bir karizma katabilir.

Gömlek giyerken kel erkeklerin dikkat etmesi gereken birincil şey, düğmelerin yaka kısmı hariç 2'den fazla iliğinin açık olmaması gerekliliği! Daha fazla düğmenin açık olması karşıdan bakıldığında, hele bir de açık tenli iseniz çıplak bir görünüm oluşturduğundan itici görünmenize neden olabilir.

Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

Kel erkeklerin şapka tercihleri kesinlikle bereden yana olmamalı. Bu kafanızı daha küçük ve sıkışmış gösterecektir. Kasket tarzı şapkalar bu noktada imdadınıza yetişir. Şapkayı boynunuza atacağınız bir atkıyla bütünleyebilirsiniz. Hatta atkıları paltonuzu çıkardıktan sonra da kazağınızın üzerinde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Son olarak kel erkekler klas ve karizmatik bir görünüme risk almadan en kolay ulaşan erkeklerdir. Bu da onlar için muhteşem bir avantaj.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)