Kaş, Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Kısa ve dökülen kirpiklere sahipseniz ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız makalemde anlatmış olduğum yöntemleri uygulayabilirsiniz.
Kaş, Kirpik Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Oldukça basit yöntemler izleyerek gür, koyu ve uzun kirpiklere sahip olmanız mümkün. Kirpiklerinize yapacağınız bakımların sonunda hayal ettiğiniz görünümdeki kirpiklere kavuşmuş olacaksınız.

 • Her şeyin olduğu gibi kirpiklerimizin sağlığı da düzgün beslenmeden geçmektedir. Öncelikle sağlığımıza dikkat etmeliyiz.
 • Gün içinde makyaj yapmış iseniz uyumadan önce mutlaka kirpiklerinizden çıkarmanız ve temiz olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Kirpikleriniz arasında kalmış olan rimel parçacıkları, zamanla kirpik diplerine güçsüzleştirir ve dökülmesi neden olur.
 • Kirpiklerinize bakım yapmayı unutmayınız. Doğal yağların kirpikleri beslendiği güçlendirdiğini biliyoruz özellikle badem yağı, hint yağı ve hindistan cevizi yağı günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir pamuklu çubuk veya eski rimel fırçasını temizleyerek bakım esnasında kirpiklere yağ uygularken kullanabilirsiniz.
 • Vazelinin nemlendirici özelliğinden faydalanarak kirpiklerimizde kullandığımızda güçlenmesini sağlayabiliriz. Vazelini gece uyumadan önce sürersek uyku süresi boyunca beslenmesine izin vermiş oluruz.
 • Kirpik diplerinize masaj yapmak, kirpik diplerindeki kılcal damarların akış hızını arttırır ve uzaması için uyarıcılar göndermiş olursunuz.
 • Kirpik kıvırıcı kullanımınızı azaltın veya bakım süresi boyunca kullanmayınız. Kirpiklerin kırılmasına neden olan kıvırıcıyı bir süreliğine bırakmak kirpiklerinizi dinlendirecektir.
 • E vitaminini  haftada birkaç kez kullanmak kirpikte gözle görülür etkiler yaratmaktadır. Kirpik dökülmelerinin de önüne geçmiş olursunuz.
 • Piyasada bulunan kirpik uzatıcı ürünleri araştırmadan satın almayınız. İşe yaradığını bilmediğiniz ürünleri kullanmayınız. Siz de tam tersi etki yaratıp dökülmeler yaşamanıza sebep olabilirler.

Sizlere kirpik uzatma yöntemini sırasıyla anlattım. Kaşlarınızın daha gür görünmesi için yukarıdaki yöntemleri kaşlarınıza da uygulayabilirsiniz. Hiçbir sorun olmayacaktır hatta işe yaradığını göreceksiniz.

Kaş Kirpik Bakımı İçin Uyarılar

 • Makyajınızı temizlemeden uyumayınız.
 • Başkalarının kullandığı makyaj malzemelerini kullanmayınız.
 •  Kullanmakta olduğunuz makyaj malzemelerinizin kullanma tarihlerinin güncel olmasına dikkat ediniz.

Kaş, Kirpik Bakımı İçin Gerekenler

Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, tatlı badem yağı, hint yağı, e vitamini, lavanta yağı, aloe vera jeli ve yeşil çaydır. Bu malzemeler tek başlarına işe yarasalarda birkaç karışım ile daha çabuk etkisini göstereceklerdir.

Yeşilçay: Makyajını temizledikten hemen sonra demlemiş olduğunuz yeşil çayınızı bir pamuk yardımı ile kirpik diplerinize hafif kompresler yaparak uygulayabilirsiniz. Kirpik diplerinde kalan minik parçaları temizlemede yeşilçay oldukça başarılıdır. Bu aşamada gözünüzde fazla baskı uygulamayınız.

Zeytinyağı: Kirpik ve kaş için harika etkiler yaratmaktadır. Tek başına en çok etki gösteren yağlar arasındadır. Her gece yatmadan önce pamuklu çubuk yardımıyla kaşlarınıza ve kirpiklerinize uygulayıp bir ay içinde sonuçlarını göreceksiniz. Bir ay sonunda kısa bir süre ara verip daha sonra tekrar başlanabilir.

Hint yağı: Hint yağının kullanım süresi çok eskilere dayanmaktadır. Hint yağı, hindistan cevizi yağı ve bir ampul e vitamini ile karıştırarak uyguladığınızda kirpiklerinizin ve kaşlarınızın daha hızlı gürleştiğini fark edeceksiniz.

Lavanta yağı: Lavanta yağının antibakteriyel özelliği olması sebebiyle varsa maskaradan kalan bakterileri yok eder hatta lavanta yağını maskaranızın içine bir iki damla damlatarak kullanabilirsiniz. Maskaranın kirpiklerinize vermiş olduğu zararı azaltmış olursunuz.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)