Karbon Peeling Nedir? Karbon Peeling

Teknolojinin ilerlemesi ile hayatımızdaki sorunların çözümleri giderek daha da basitleşmeye başlıyor. Biz kadınlar cilt bakımı konusunda çözüm ararken karşımıza çıkan yeni teknoloji sayesinde artık rahat bir nefes alabiliriz. Kusursuz bir cilt için önerilen karbon peelingin ne olduğuna, ne işe yaradığını ve zararları olup olmadığını hep beraber bakalım.
Karbon Peeling Nedir? Karbon Peeling

Karbon Peeling Nedir?

Koyu renk tonu olan kişilerde, işleme adını veren karbon sıvısı ile gerçekleştirilen lekelerin, gözeneklerin giderilmesi gibi pek çok işlemde kullanılan uygulamadır.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır ?

Önceden temizlenmiş cildin üzeri karbon sıvı ile kaplanır, lazer uygulamasının ten rengi ile uyumlu çalışması için karbon sıvısının ciltte emilmesi  beklenerek koyu ten oluşması sağlanır. Lazer makinesinin atışını yapacağı yerler önceden belirlenir ve daha sonra peeling uygulanan bölgeye atışlar yapılır. Lazerle tarama yapıldıktan sonra cildin alt tabakasındaki yenileyici aktiviteleri başlatıp kolajen sentezini tetikleyerek cildin sıkışmasını, parlaklığının artmasını karbon peeling ile sağlamış oluruz.

Karbon Peeling Yaptırmanın Avantajları Nelerdir ?

 • Ciltteki pullanmaları düzeltir.
 • Cildin yağ ve nem dengesini ayarlanmasını sağlar.
 • Cilt lekelerini yok olmasını sağlar.
 • Cilt tonunu eşitler ve parlatır. Yaz kış uygulanabilir.
 • Cildin daha genç görünmesini sağlar.

Karbon Peeling Acı Verir Mi ?

Karbon peeling acıya ve herhangi bir ağrıya sebep olmamaktadır. Uygulama esnasında hafif batmalar olsa da işlem bittikten sonra ağrı hissedilmektedir.

Karbon Peeling Uygulamasını Kaç Kere Yaptırmanız Gerekmektedir ?

Karbon peelingi bir hafta ara ile 5 -6 seans yaptırarak cilt sorunlarınızdan kurtulmanız mümkündür. Lekelerinizin yoğunluğuna göre bu seanslar 10'a kadar çıkabilmektedir.

Karbon Peeling Uygulamasının Zararları Nelerdir ?

 • Kuru cilde sahip insanların cilt yapıları çok ince olması sebebiyle karbon peeling atışlarından zarar görebilirler.
 • Uygulama sonrası her bireyde geçici olsa da kaşıntı ve ödem görülme olasılığı vardır.
 • Ciltte soyulmalara sebep olabilir (bu işlemin amacı ciltteki deri yenileme olduğu için normaldir)
 • Bazı kişilerde yeni sivilce oluşumuna sebep olabilir.

Karbon Peeling'i Kimler Yaptırmalıdır?

 • Cildindeki lekelerden şikayetçi olanlar
 • Cildinin parlamasını isteyenler
 • Sivilce gözenek ve siyah noktaları olanlar
 • Kırışıklıkları ve yüzünde ince çizgiler oluşan insanlar karbon peeling yaptırmalıdır.

Karbon Peeling Fiyatları Nelerdir ?

Son zamanlarda kadınlar arasında çok popüler hale gelen karbon peeling cildimiz için oldukça gereklidir. Hepimiz tertemiz, eşit bir cilt isteriz. Peki bu işlem bize ne kadara gelmektedir. Karbon peeling ve fiyatlarını öğrenebilmeniz için öncelikle bu işlemi yapan salonlarda cilt analizinin yapılması ve cildiniz için kaç seans olacağının planlanması gerekir. Daha sonrasında sizlere cildiniz üzerinden seans fiyatı söylenmektedir. Seans ücretleri güzellik salonlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Karbon Peeling İşleminin Etkisi Ne kadar Sürer ?

Kozmetik işlemlerin çoğu gibi karbon peeling işleminin etkisi de geçici olmaktadır. Cildinize bakmayı bırakırsanız ciltteki yağ oranı artacak ve cildiniz eski haline dönmeye başlayacaktır. Ciltteki sorunlara göre karbon peeling uygulaması 6 ayda bir yenilenmelidir.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)