Jartiyer Çorap Nasıl Giyilir?

Jartiyer çorap nasıl giyilir başlıklı yazımızda sizlere jartiyer neden giyilir, jartiyer modeller ve jartiyer çorap nasıl giyilir hakkında bilgiler paylaşacağız.
Jartiyer Çorap Nasıl Giyilir?

Günlük olarak kullanımı kolay olan bir çorap çeşididir. Jartiyerin ilk olarak üretim amacı ipek çoraplarla başlamıştır. Kadınların diz altı ipek çorapları giyerken zorlanmaları sonucu bacaktan çorabın kaymaması adına hem bel lastiği hem de baseni saran lastik olarak bütünleşerek jartiyer adını almıştır. Fakat günümüzde bu kategori dallanıp budaklanmıştır. Birçok kadının özel günlerinde vazgeçilmezi olmuştur. Geçmişten günümüze fantezi çorabı olarak yerini almıştır. Daha çok kadınların tercih ettiği bir tekstil ürünüdür. Günümüzde ortaya çıkma sebebi eksiye dayandığında, gelinlere beyaz renkte olan jartiyer lastikli çoraplar hediye olarak alınırken, şimdilerde birçok çeşitleri ve renkleri mümkün olup beyler tarafından da partnerlerine alınmaktadır. Kısmen fantezi dünyasının gözdesi sayılmaktadır.

Jartiyer Neden Giyilir?

Kullananlar bu sorunun cevabını çok iyi bilmektedir, özellikle kadınlar. Fakat jartiyer grubu ile yeni tanışanlara bahsedecek olursak, kadının başlı başına çekicilik kavramının en çok yakıştığı bedenini daha da seksi, çekici kılmak adına kullandığı bir aksesuar çeşididir. Geçmişteki gibi çorap giyme kolaylığı sağlamak adına kullanım amacı çok nadir görünmektedir. Çoğu çiftin özel gecelerinin bir parçası olmuştur. Bu ürünle kadınlar bel ve genital bölgelerini daha çok ön plana çıkarmaktadır.  

Jartiyer Modelleri

Birçok desen ve renklerle tasarlanmakta olan jartiyerlerin en çok tercih edilen renklerinden bahsedersek, bunlar siyah, kırmızı, beyaz, lacivert olarak karşımıza çıkar. Belirtmek gerekirse her kadının dolabında bir adet kırmızı renk jartiyer bulunmaktadır. Kırmızı rengi en çok bu kategoride bu kadar çekici hale gelip, kadınlara dişiliğini daha çok hissettirmiştir. Jartiyer kumaşları daha çok ince kumaşlardan elde edilmektedir. Modele ve kalıba göre kumaş değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle transparan, dantelli ve saten jartiyerler moda olduğu için tercih edilir.

Jartiyer Çorap Nasıl Giyilir?

Günümüzde kolayca internet sitelerinden ya da mağazalardan satın almak mümkündür. Jartiyer, bir kutu içerisinde genital bölge çamaşırı ve basen, bel çorabı olarak satılmaktadır. İç çamaşırları genellikle transparan kumaştan olmaktadır. Jartiyer grubu sadece fantastik anlamda kullanılmaz aslında, sağlık açısından da oldukça faydalı yönleri vardır. Jartiyerli çorap ya da jartiyersiz silikonlu çoraplar (stay-up) giymiş olduğunuz külotlu çorapların yanı sıra, genital bölgenizin rahat bırakıldığı ve daha kolay nefes almasının sağlandığı çoraplardır.

Jartiyer çorapların nasıl giyileceğin özetlersek, stripe adı verilen parça jartiyerin boyunu istediğiniz şekilde ayarlamanızı sağlar. Stripeların ucunda klipsler bulunur bu klipsler ise jartiyerin çoraba tutturulmasına yardımcı olur. Stripelar 4 adet lastikten oluşur. İkisi önde, ikisi de yanlarda veya arkada bulunur. Jartiyerinizi giyerken ön stripeları çorabın tam hizasında olacak şekilde tutturun. Diğerlerini ise yanlara tutturun. Ardından bedeninize göre kısa veya uzun olarak ayarlarını yapın.

Jartiyer giymenin iki çözümü bulunmaktadır. İlk defa deneyecek olanlar için stripeları tutturmak oldukça zor gözükecektir. Bundan dolayı bu iki seçenekten biri sizlerin kurtarıcısı olacaktır. İlki stripe ayarını en uzun pozisyona getirerek klipsleri çorabınıza tutturun sonrasında stripeları gerektiği kadar ayarlayarak kısaltabilirsiniz. İkinci kullanım kolaylığı ise, Jartiyerinizi giymeden çorabınıza stripeları takınız. Yani ilk olarak çoraplarınızı giyip ardından jartiyerinizi giymeden klipsleri çorabınıza tutturmaktır.

Daha sonra jartiyerinizi belinize sarabilirsiniz. Bu yöntemler ile kullanımınız daha kolay olacaktır. Bir kaç püf noktaya değinecek olursak, mutlaka günlük kullanımlarda jartiyer çorabınızın içine külot giymelisiniz. Külotunuz da jartiyerin üst kısmında kalmalıdır. Aksi takdirde tuvalet gibi kişisel ihtiyaçlarınızda jartiyerinizi çıkarıp tekrar takmak zorunda kalmayınız.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)