Hurma Diyeti İle Kilo Verme, Zayıflama

Sizlere 1 haftada en az 5 en fazla 7 kilo verdirecek hurma diyetini hiç duydunuz mu? Hurma diyeti nedir? Gelin birlikte öğrenelim.
Hurma Diyeti İle Kilo Verme, Zayıflama

Hurma Diyeti Nedir?

Hurma lezzeti ve insana olan faydalarıyla oldukça tüketilen bir meyve çeşididir. Genellikle Ramazan aylarında tüketilen hurma bu ayların dışında tüketilmesi gerekilen sağlıklı bir besindir. Hurma metabolizmanızı hızlandırarak sizlere kolay bir diyet imkânı sunar hurma diyeti ile haftada 7 kilo verebilirsiniz.

Hurmanın Faydaları Nelerdir?

Hurma ideal bir besin olarak birtakım faydaları bulunmaktadır. İçerisinde bulundurduğu yüksek orandaki lif sayesinde kanser riskini azaltır damar tıkanıklığı hastalıklarına iyi gelir. Vücuttaki şeker orandaki lifler ve vitaminler sayesinde bağırsakların daha hızlı çalışmasına ve metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur

Hurma İle Nasıl Kilo Verilir?

Birçok doktor ve diyetisyenin tavsiye ettiği hurma diyeti ile haftada en az 5 kilo verebilirsiniz. Gündemde şu anda popüler olan hurma diyeti birçok ünlü ve manken tarafından da uygulanmaktadır Hurma diyeti sayesinde vücudumuzdaki kan şekerini düzenleyebilir, metabolizmanızı hızlandırarak daha rahat kilo verebilirsiniz.

Hurma Diyeti Yapmak Kolay mı?

Hurma diyeti diğer diyetlerden farklı olarak sizi tadını beğenmediğiniz şeyler yemeye zorlamaz. Hurma diyeti yanında süt ve yoğurt tüketebilirsiniz ve ayrıca günde 3 litre su içerek daha yararlı bir diyet ortaya çıkarabilirsiniz. Hurma diyeti yaparken dikkat edilecek bir husus ise yağlı gıdalardan uzak durmak, alkol ve sigara tüketimini kesmek ve tamamen yoğurt, süt ve hurma yiyerek 7 günü tamamlamak

Kimler Hurma Diyeti Yapamaz?

Hurma diyeti tek tip besin grubu üzerine kurulan bir diyet olduğu için hamilelerin bu diyeti yapması kesinlikle zararlıdır. Bunun dışında şeker hastalarının bu diyeti yapmaları zararlı olabilir.

Biz size bu yazımızda 1 günlük hurma diyet listesi vereceğiz. İradeniz doğrultusunda bu diyeti 7 gün boyunca yaparak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Diyete başlamadan önce hurmaları temiz bir şekilde yıkayarak bıçakla çekirdeklerini çıkarabilirsiniz. Diyet süresince rafine şeker, beyaz ekmek, unlu mamül ve tuz gibi gıdalardan uzak durmanız gerekecektir.

Hurma Diyet Listesi

Hurma diyeti ile haftada 7 kilo vererek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Fakat bu nasıl oluyor? Yüksek orandaki lifli yapısıyla tokluk hissi yaratması ve metabolizma hızlandırması nedeniyle hurma sizi zayıflatmak için önemli bir besindir. Eğer 7 gün boyunca iradenize sahip çıkar, sabırla diyete devam edersiniz sizde 7 günde 7 kilo verebilirsiniz.

Sabah kahvaltısı: 7 adet hurma

Öğle yemeği: 7 adet hurma

Akşam yemeği: 7 adet hurma

Bu diyeti yoğurt ile de gerçekleştirebilirsiniz. Yoğurt ve hurma diyet listesi şu şekildedir.

Sabah kahvaltısı: 7 adet hurma + 1 kase yağsız yoğurt

Öğle yemeği: 7 adet hurma + 1 kase yağsız yoğurt

Akşam yemeği: 7 adet hurma + 1 kase yağsız yoğurt

Günümüzde çokça tüketilen hurma içerisinde bulundurduğu lifler ve ABC vitaminleri ile sizleri hastalıklardan korur ve vücudunuza birçok yarar sağlar. Kan seviyenizi dengeleyerek, metabolizmanızı hızlandırır. Bu sayede rahatça kilo vermenize yardımcı olur. Hurma diyeti yapılmadan önce lütfen diyetisyeninize danışın. Aynı zamanda hurma diğer diyet tavsiyelerine göre yemesi en kolay ve lezzetli besinlerden birisidir. Ramazan ayları dışında da hurma tüketerek sağlığınıza önemli katkılar sunabilirsiniz. Lifli gıdaların sağlığınıza önemli katkıları olması sebebiyle hurma tüketimi vücuda gereken lif oranını tek başına karşılayacak seviyededir. Siz de hemen hurma diyetine başlayın ve verdiğimiz hurma diyet listeleri sayesinde fazla kilolarınızdan bir hafta gibi kısa bir sürede kurtulun. 

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)