Hangi Kıyafete Hangi Ayakkabı

Ayakkabı tercihinde rahat olmak konforlu hissetmek herkesin en önemli tercihidir. Ancak ayakkabı tercihleri rahat olmak kadar şık olmak için de yapılır. Önemli bir davete giderken, günlük kullanımda, bir toplantıda veya özel bir akşam yemeğine çıkılacağında herkes şık olmak ister.
Hangi Kıyafete Hangi Ayakkabı

Modaya uygun olarak seçilen kıyafetlerden yapılan bir kombinin tamamlayıcı unsuru ve en çok dikkat çeken parçalarından biri ayakkabılardır. Kıyafetler ne kadar uyumlu ve estetik olursa olsun ayakkabı seçimi o kombinin önemli bir parçası olmaktadır.

Ayakkabı Neye Göre Seçilir?

Kıyafete uygun ayakkabı seçimi oldukça zor ve çoğu zaman uzun ve yorucu bir durum haline gelebiliyor. Ayakkabı seçerken öncelikle elbisenin hangi türde seçildiği belirlenmelidir. Pantolon, kısa elbise, uzun elbise, etek seçenekleri ayakkabı tercihini etkileyecektir. Kıyafet türünün yanında tercih edilen kıyafet renkleri de ayakkabı seçimini etkilemektedir. Ayakkabı seçerken belirlenmesi gereken diğer bir unsur ise topuk seçimidir. Her kıyafet topuklu ayakkabı ile giyilemediği gibi, farklı tip kıyafetler için de mutlaka kullanımı uygun farklı topuk modelleri mevcuttur. Son olarak ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir konu seçilen ayakkabının mevsime uygun olmasıdır. Güneşli bir havada giyilen bot uygun olmadığı halde yağmurlu havalarda bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

Spor Giyim

Eğer spor bir kombin yapılmışsa ayakkabı seçeneği oldukça fazla olmaktadır. Örneğin spor bir elbise ile alçak taban spor ayakkabı, babet veya platformlu sandaletler tercih edilebilir. Mom Jean veya havuç kesim bir pantolon giyilmişse altına sneakers veya kullanım yerine göre platformsuz bir topuklu ayakkabı ile kombinlenebilir. Özellikle yağmurlu havalarda ve kış aylarında spor giyimlerde topuksuz botlar tercih edilebilir. Şort tercihlerinde şortun özelliklerine göre spor bir babet veya spor ayakkabı tercih edilebilir. Spor giyim modellerinde topukludan sneakersa her çeşit ayakkabı rahatlıkla kullanılabilir. Burada önemli olan hava koşulları, yapılacak aktivite ve gidilecek yere uygun tercih yapılması ve en önemlisi ise kombinin rengine uygun bir tercih yapmaktır.

Klasik Giyim

Klasik giyim tarzında ayakkabı seçimi özenli bir şekilde yapılmalıdır. Giyimin belki de en önemli unsurudur ve kombini doğru tamamlamak oldukça önemlidir. Klasik giyimde spor özellikli ayakkabılardan tamamen uzak durmak gerekiyor. Tercih edilen ayakkabı sade özellikte ve mümkün oldukça topuklu olmalıdır. Yaz aylarında elbise veya klasik pantolon tercihlerinin altına stiletto rahatlıkla tercih edilebilirken, kış aylarında hafif topuklu botlar ve sade çizmeler le kombinler tamamlanabilir.

Renk Uyumu

Ayakkabıları seçerken kıyafete göre renk seçmek oldukça önemlidir. En başta tüm renk ayakkabılar kendi renkleri ile kombinlenebilir. Ancak rengin tonları ile kombinlemelerde dikkat edilmelidir. Mavi bir ayakkabı lacivert renklerle kombinlenirken, bordo bir ayakkabının kırmızı ile kombini uygun olmayabilir. Yeşil ayakkabıları sarı, mavi, turuncu renklerle kombinleyebilir. Beyaz kıyafetlerde ise kırmızı, siyah, gri renk ayakkabı tercih edilebilir. Pembe tonlarında ayakkabılar yumuşak renkli kıyafetler ile kombinlenmelidir. Her sene bazı renkler moda rengi olarak seçilir. Bu renkleri takip edip kombinlerde kullanmak iyi bir yaklaşımdır. Ten rengi ayakkabılar ise her renk kıyafetle kullanılabilir ve daima şık görünmeyi garanti eder. Tek yapılması gereken doğru tarzda ten rengi ayakkabı kullanmak.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)