Hangi Kaş Şekli Moda?

Kaş şeklimiz yüzümüzün ve göz yapımızı ortaya çıkaran büyük bir etkendir. Bu sebeple kaşlarımızın bakımına şekline çok önem vermeliyiz.
Hangi Kaş Şekli Moda?

Bu yıl tüm kadınlar için kolaylık sağlayan yeni bir moda anlayışı doğdu. Doğallık ve sadelikten yana olan bu tarz kalın kaş modası olarak karşımıza çıkıyor. Dünyaca ünlü modellerin, sanatçıların ve halkın da severek uyduğu bu moda oldukça revaçta.

Kalın kaş modasına nasıl ayak uydurabilirim?

Aslında bir süre kaşlarınızı aldırmak yerine kaşlarınızı serbest bırakabilirsiniz. Sadece baktığınızda size dağınık gelen kısmını almalısınız. Böylelikle hem kaşlarınızı rahat bırakmış olursunuz hem de sağlıklı uzaması için fırsat vermiş olursunuz. Kaşlarınızı uzaması için serbest bıraktınız ama bir fark göremediniz mi? Bu durum kıl köklerinizin zayıf olmasından kaynaklanabilir. Ya da genetik olarak kaşlarınızın yapısının ince ve cılız olması da diğer bir sebep olabilir. Günümüzde bu gibi durumlar için birçok yapılabilecek madde var.

Kaş bakımı nasıl olmalı? Sağlıklı görünen kaşlar için yapılması gerekenler?

Sağlıklı ve gür kaşlara sahip olabilmek için doğal yöntemlere başvurabiliriz. Örneğin badem yağı ya da Hint yağı bu konuda iddialı olan yağlardan. Son zamanlarda sıklıkla rağbet gören diğer yağlar ise saf gül yağı ve Hindistan cevizi yağıdır. Bu tarz yağların dozunda ve sağlıklı bir şekilde uygulanması çok önemli. Çünkü her şey tam kararında uygulamalıyız ki etkisini görelim. Uygulamasına gelirsek yatmadan önce yüzümüzdeki makyajı kalıntı kalmayacak, güzel bir şekilde çıkarmalıyız.

Sonra yüz yıkama jeli ve tonik yardımıyla günlük yüzümüzde oluşan kirin tamamını arındırıyoruz. Bu aşama çok önemli çünkü sağlıklı cilt görünümü için gözeneklerimizin arınıp nefes alması gerekiyor. Sonrasında eğer bitmiş bir maskaranız varsa içini güzelce arındırın. Kullanacağınız yağı içine aktarın. Temizlenen kaşlarınıza bu boş maskara sayesinde tam kararında yağ uygulayabilirsiniz. Bu tarz yağları veya serumları gece uyumadan önce uygularsanız alacağınız verim çok daha fazla olur. Geceleri gözeneklerimiz açılıp cildimiz nefes aldığından dolayı yağın ya da serumun emilimi daha hızlı olacaktır. Düzenli olarak bu tarz ürünleri kaşlarınıza ve kirpiklerinize uygularsanız alacağınız sonuçlar şaşırtıcı derecede güzel olabilir.

Kaşlarımı nasıl sabitlerim?

Bu yıl oldukça moda olan kalın ve kalkık kaşlara hepimiz sahip olmak isteriz. Kaşlarımızı sabitlemenin son zamanlara kadar doğal ve etkili bir yolu yoktu. Fakat son zamanlarda çıkan tamamen doğal ve besleyici içerikli olan bir kaş sabunu tüm işimizi kolaylaştırdı. Bu sabun tamamen şeffaf ve içindeki aparatıyla kullanılıyor. Bu kaş sabunu sayesinde kaşlarınız bütün gün hiç düşmeden şeklini koruyarak kalabiliyor. Bu ürünün dışında bazı kozmetik markalarının ürettiği şeffaf sabitleyici kaş maskaraları da geçici çözümlerden biri. Bu maskaraların renkli olanları var hem kaşlarınızı geçici olarak renklendirip hem de kısa süreli sabitliyor. Bütün bu seçeneklerin dışında bir yöntem daha var. Bir güzellik merkezine gidip kaşlarınızı profesyonel ellere bırakabilirsiniz. Oradaki uzmanlar istek ve ihtiyaçlarınıza yönelik size uygun bir kaş dizayn edeceklerdir.

Paylaş
Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)