Hangi Gevrek Zayıflatır?

Güne tam tok olarak ve enerji dolu başlamak için kahvaltı en önemli öğündür. Hızlı ve pratik kahvaltıyı mısır gevrekleri sayesinde ulaşabilirsiniz. Fakat doyuruculuğu fazla olan bu mısır gevrekleri diyet sırasında kullanılır mı? Zayıflamaya yardımcı olur mu? Diyette olanların öğünlerini kolaylaştıran mısır gevreği, tok tutucu özelliği ile çokça tercih edilir.
Hangi Gevrek Zayıflatır?

Zayıflama sırasında beslemek oldukça önemli bir unsurdur, zayıflamak ne kadar zor görünse de düzenli öğün ve düzenli beslenmeyle kolaylaşır. Örnek diyet programları, diyet listeleri ile istenilen kiloya forma ulaşmak oldukça kolay. Kahvaltı hazırlama zor geliyor, diyet için nasıl ne şekilde tüketilmesi önemlidir. Peki, gevrek kilo mu aldırır yoksa zayıflatır mı? Nelere nasıl dikkat etmemiz gerekir?

Diyette Mısır Gevreği Tercih Edilir Mi?

Mısır gevreğini diyet için kullanmak istiyorsanız en besleyici özellikteki tahıl gevreğini tercih etmeniz gerekir. Yan mersini, tahıl oranı yüksek, diyet liflerini içeren bir mısır gevreği tercih ederseniz öğününüzü doyurucu bir şekilde tamamlar, diyetinizi kolayca uygulayabilirsiniz.

Mısır Gevreği Kilo Aldırır Mı?

Mısır gevreği bir diğer ismiyle Tahıl gevreği tüketilmesine göre kalori oranı da değişir. Paket ve markalara göre değişiklik gösterilir. Kalori bakımından 200 kalori olan mısır gevreği, çeşitlerine göre şeker oranına göre 600 kaloriye kadar çıkabilir. Mısır gevreği alırken, pakette bulunan şeker yağ oranlarına ve kalorilere dikkat edilerek alınması gerekir. Mısır gevreğinin kalori oranını şeker oranını iyi seçtikten sonra önemli olan bir diğer nokta ise ne kadar tüketeceğiniz. Mısır gevreğini 1 kâseden fazla tüketmeniz durumunda kilo vermeden çok daha fazla kilo alımına sebep olur. Bu yüzden mısır gevreği nasıl ve ne kadar tüketmeniz tercih edeceğiniz mısır gevreği kadar önemlidir. Özellikle mısır gevreğini diyet aşamasında zayıflamak için tüketecekler bunlara özellikle dikkat etmeliler aksi halde kilo vermekte bir o kadarda zor olur. Mısır gevreği tercih ederken en düşük şeker oranlı olanı almanız gerekir, tüketim sırasında 3 yemek kaşığını, 1 kâseyi geçmemek de önemlidir.

Mısır Gevreği Zayıflamak İçin Nasıl Tüketilmelidir?

Mısır gevreğinin genel de günün ilk öğün olan kahvaltı da tüketilmesi önerilir. Vücudun güne ilk öğünden tam tokluk oranında başlaması günün diğer öğünlerinde de kişinin kolaylığını sağlar. İlk olarak mısır gevreğini şekerli tatlı gıdalarla birleştirmekten uzak durmalısınız. Kahvaltı öğününü en az kaloride ve tam tokluk oranında yapmalısınız. Bunun için, bal, fındık ezmesi, çikolata, şekerli meyvelerden uzak durmalısınız. Örnek bir tahıllı kahvaltı örneği verecek olursak: Mısır gevreği, biraz süt ve peynirle karıştırılarak, bir adet yumurta ile tüketilmelidir. Böylece alacağınız kalori oranı az doyuruculuğu fazla olan bol proteinli bir kahvaltı yapmış olursunuz. Genellikle 3 yemek kaşığı mısır gevreğini süt ya da yoğurtla karıştırıp yemekte güne enerji ve tok olarak başlamanızı sağlar ve vücudunuz için yeterli besin oranını alır. Süt ve yoğurt ile tüketmeniz gevreğin şeker oranını dengeleyeceği için süt ve yoğurtla tüketilmesi uygun bir alternatiftir. Gevrek tüketiminde içerisine badem, fıstık gibi kuruyemişleri ekleyebilir, vanilya ve tarçın eklemeniz öğününüzü güzelleştirir tüketiminizi kolaylaştırılır.

Mısır Gevreğiyle Tatlı İhtiyacı Giderilir Mi?

Birçok mısır gevreklerinde çikolata parçacıkları, çikolata bulunan çeşitler vardır. Diyet sırasında canınızın tatlı çekmesini bu gevrekle durdurabilirsiniz, normal bir tatlı oranına göre daha düşük kaloride ve içindeki çikolata ve şeker sayesinde de tatlı ihtiyacınızı karşılarsınız. 1 kâse tüketmeniz uygundur.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)