Gömlek Üstüne Fular Nasıl Bağlanır?

Günümüzde fular birçok kadın için tutkuyu, asaleti ve şıklığı yansıtan aksesuar kategorisinde yer almaktadır. Her zaman için kombinlerin vazgeçilmezi olması yanı sıra tamamlayıcı faktörü de büyük ölçüde etkilidir. Birçok fular bağlama teknikleri bulunmaktadır.
Gömlek Üstüne Fular Nasıl Bağlanır?

Tarihi eskilere dayanan ilk fular kullanım amacı, kişileri soğuktan korumak olmuştur. Vücudun özellikle boyun ve göğüs kısmını soğuktan korumak için kullanılan bir aracıydı. İlerleyen dönemlerde fular, çeşitli amaçlarla kullanılan bir aksesuar haline dönüşmüştür. İlk olarak izcilik de kullanılmaya başlamıştır.

Fular Nasıl Bağlanır?

Fular kullanmak, kıyafetlerin tamamlayıcısı olmaktadır. Özellikle dekolteli badi ve gömlekler de üçgen fular bağlama tekniği estetik bir görünüm elde etmek için uygun olacaktır. Ayrıca ilk iki düğmesi açık olan gömlekler de boynunuzu tamamen saran bir fular bağlama tekniği size hem şık hem spor bir kombin yaratacaktır.

Fular Bağlama Teknikleri

10 farklı bağlama tekniği bulunmaktadır. Bunlar:

  • Klasik Bağlama: Fular boyna dolanır ve açıkta kalan kısımlar birleştirilir.
  • Üçgen Bağlama: Fuların çapraz uçları bir araya getirilip bağlanır.
  • Fiyonk Bağlama: Fuların iki ucu boynun yan tarafında olacak şekilde fiyonk atılır.
  • Hostes Fuları: Fuların bir ucu diğerinin içinden geçirilip düğüm atılır.
  • Takım Bağlama: Özel günler için daha çok tercih edilir. Klasik ceket ve gömlekler ile kombinlenir.
  • Atkı Bağlama: En kolay fular bağlama tekniğidir. Önde iki ucu birleştirilerek serbest bırakılır.
  • Düz Bağlam: Kare ya da dikdörtgen fular kullanılır. Elbise ve tulumlar ile tamamlanabilir.
  • Şal Şeklinde Bağlama: Büyük bir fular seçimi ile omuzların üzerinden bütünleştirerek bağlanır.
  • Retro Bağlama: Çoğunlukla desenli fular tercih edilir.
  • Önde Bağlama: Saçlarda kullanılan bir tekniktir.

Fular seçimleriniz de ilk dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de dokusu ve kumaşıdır. İpeksi kumaşlar tercih edildiğinde daha hoş bir görüntü ile bağlama teknikleri uygulanır. Kumaşı sert olan bir fuları almaktan kaçının. Sert dokulu fular kumaşı sizin istediğiniz görünümü elde etmenize engel olabilir. İpeksi, yumuşak ve akıcı bir fular sizin kombininizin star bir tamamlayıcısı olacaktır.

Gömlek Üstüne Fular Nasıl Bağlanır?

Takım bağlama tekniği olarak adlandırılan, klasik ceket ya da gömlek ile bir kombin yapmak isterseniz bu teknik tercih edilmelidir. Fularınızın iki köşesi bir araya getirilir ve bol bir düğüm atılır. Kalan tüm fular ceket içine veya gömlek içine saklanır. Seçmiş olduğunuz gömleğinize uyum sağlayacak fuları boynunuza geçirdiğiniz de iki ucu boynunuzun ön kısmında birleşsin. Gömlekle fular kombini yaparken kısa fularlar tercihiniz olmalıdır.

Düz renk gömlek seçimlerinde desenli, desenli gömlek seçimlerinde ise düz fular tercihi yapılmalıdır. Ayrıca unutulmaması gereken bir detay da şudur; desenli fular seçimlerinde ön ve arka desenin de güzel olmasına dikkat edilmelidir. Fularınız bağlandığında bizi sadece ön profil değil arka profilinizi de ilgilendirecektir. Ayrıca moda dünyasının vazgeçilmezi olarak kalacaktır. Böylelikle doğru seçim ve bağlama tekniğiyle birlikte göz kamaştırıcı kombinleriniz her zaman dikkat çekici ve sıradanlık dışında olacaktır.

Paylaş
Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)