Giyim Tarzları Nelerdir?

Günlük hayatta kullandığımız kıyafetlerimizi kendi zevkimize göre şeçer, kombinler ve bunları yapmaya devam ederiz. Gün içinde bazen ruh halimize göre bazense bulunacağınız ortama uygun tarzda kıyafet seçimleri yaparız. Genelde kadınlar şık ve bakımlı görünmeyi sevseler de her zaman bu görünümü sürdürmek pek mümkün olmayabilir. Herkesin farklı zevkleri ve tarzları vardır.
Giyim Tarzları Nelerdir?

Doğal olmaktan hoşlanan kadınlar bohem giyim tarzına uygun giyinirken vücudunun ön planda olmasından hoşlanan kadınlar ise pin up giyim tarzını benimser gibi pek çok örnek ile aslında bir tarza sahip olmanın gidilecek her ortamda veya giyilecek her kıyafette bir şekilde kişinin kendi tarzını ortaya koyması ile kendini belli edeceğini söyleyebiliriz. Peki sizin giyim tarzınız hangisi ?

Avangart Giyim Tarzı Nedir?

Günlük yaşamda giyilebilir olmayan, yaratıcı ve alışılmışın dışındaki malzemeler kullanılarak oluşturulan kıyafetlerdir. Genelde tiyatrolarda, kliplerde veya sanat için kullanılırlar.

Bohem Giyim Tarzı Nedir ?

Özgür, rahat ve anı yaşamayı seven insanların tercih ettikleri bol, salaş ve renkli kıyafetlerden oluşan giyim tarzına denir. Günümüzde hala kullanılmakta ve en doğal giyim tarzlarından biridir. Genellikle baharat renkleri, kovboy botları, püsküllü ceketlerle kombinlenen salaş kıyafetlerden oluşmaktadır.

Retro Giyim Tarzı Nedir ?

Retro, geçmişte bir dönemde popüler olan kıyafet, aksesuar ve benzeri eşyaların yeniden yaygın hale gelerek kullanılması anlamına gelen bir moda terimidir. Kısacası modası geçmiş bir akımın yeniden canlanmasına retro stili denmektedir. Örneğin 80’lerde moda olan parçaların günümüzdeki parçalarla kombinlenlenmesi, tasarımlarda kullanılması retrodur.

Elegant Giyim Tarzı Nedir ?

Sadeliğin ve zarafetin simgesi olan bu giyim tarzı her döneme hitap eden klasik kıyafetleri kapsamaktadır.

Maskülen/ Androjen Giyim Tarzı Nedir?

Son dönemlerde popüler olan maskülen giyim tarzı kadınsılığın aksine erkek kıyafetlerinin kadınlar için duruşunu gösteren bir tarzdır. Androjen giyimle sık sık karıştırılsa da androjen giyim tarzı tamamen erkek kıyafetlerinin giyilmesiyle oluşmaktadır.

Feminen Giyim Tarzı Nedir ?

Kadınsı detayların ön planda tutulduğu, dekolteli kıyafetlerin, mini eteklerin yanı sıra feminen giyim kemerler, ince belli etekler, topuklular gibi romantik kıyafetleri barındıran dişilik kavramını hissettiren bir giyim tarzıdır. Rahatlık açısından günlük giyim için uygundur.

Minimalist Giyim Tarzı Nedir ?

Sadeliğin anlatıldığı giyim tarzıdır. Parlak, pullu ve abartılı kıyafetlerin aksine bu giyim tarzı genelde tek renklerden oluşmaktadır.

Vintage Giyim Tarzı Nedir ?

Retro giyim tarzı ile benzerlik gösterse de tamam aynı değillerdir. Vintage , geçmişteki parçaların günümüzde kullanılmasıdır. Fakat her dönem kıyafeti vintage değildir. 20. Yüzyıl ve öncesinden kalmış, o dönemin ruhunu yansıtan kıyafetlerdir.

Monokrom Giyim Tarzı Nedir?

Yunancada tek renkten oluşan sanat eserlerine denir. Moda da ise tek renk, iki zıt renk veya iki zıt rengi barındıran parçaların birbiriyle kullanılmasıyla monokrom giyim tarzı oluşmaktadır.

Eklektik Giyim Tarzı Nedir ?

Zıtlıkların birleşiminden oluşan tarzdır. Amacı farklı desenleri renkleri ve tarafları bir araya getirerek şık yeni bir tarz oluşturmaktır. Bu giyim tarzı eğlenceli olduğu kadar zordur da.

Pin Up Giyim Tarzı Nedir ?

Seksilik ve sevimliliğin birleşimi olan bu tarzda ince bel, dekolteli üstler, kabarık saçlar ve kırmızı ruj öne çıkmaktadır.

Gotik Giyim Tarzı Nedir ?

Gizemli olmayı seven kadınların tercih ettiği bir tarzdır. Zarafetin karanlık yüzü olarak da bilinmekte ve renk seçimlerinde genelde siyah renk tercih edilmektedir. Kıyafetler abartılı makyaj ve yüksek topuklularla da kombinlenmektedir.

 

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)