Genç Erkek Giyim Tarzı Nasıl Olmalı?

Erkeklerin kadınlara göre kıyafet olarak çok fazla seçeneği bulunmamaktadır. Ancak bu güzel tarzda giyinmeleri için engel değildir.
Genç Erkek Giyim Tarzı Nasıl Olmalı?

Günümüzde tarz giyinmek ve modaya uymak önem taşımaktadır. Erkeklerin de kendi tarzlarını yansıtacak giysiler kullanmaları önemlidir.

Giyim Tarzı Nasıl Oluşur?

Giyim tarzı kişiden kişiye göre değişiklik gösteren bir şeydir. Erkek ya da kadın fark etmeksizin her insanın kendine ait bir tarzı olmalıdır. Giysilerimizi kendimiz seçip, kendimiz kombinlediğimizden dolayı bizi yansıtırlar. Bu yüzden hem güzel şeyler seçmeli hem de kendinize yakıştırarak iyi taşımalısınız.

Neler Tercih Edilmeli?

Son dönemlerde erkekler için genel olarak spor tarzların hakim olduğunu görmekteyiz. Örneğin kış ayları için sweatshirtler, eşofman altları, şişme montlar çok kullanılmaktadır. Yaz ayları için ise genellikle kot ya da siyah pantolonların üzerine düz renklerde ve desensiz tişörtler ve tişört üzerine takılan kolyeler çok önem kazanmıştır. Erkekler için en dikkat edilen şeylerin başında ise son dönemde spor ayakkabılar gelmeye başlamıştır.

Erkeklerde Aksesuar Kullanımı

Erkeklerde aksesuar kullanımı her ne kadar kadınlardan az gibi görünse de şu sıralar öyle değildir. Son dönemlerde moda olan tişört üzerine kolyeler, halka küpeler, büyük saatler ve saatlerin yanına takılan bileklikler çoğalmıştır. Aksesuarlar her ne kadar küçük ve önemsiz gibi görünse de aslında kıyafetler için tamamlayıcıdırlar. Örneğin kombininizi tamamlamak için kullanacağınız bir gözlük bile çok farklı bir görüntü elde etmenizi sağlayabilir.

Nasıl Kıyafet Seçilir?

Giysilerinizi seçebilmeniz için vücudunuzu tanımanız gerekir. Her beğenilen kıyafet herkeste aynı etkiyi yaratmayabilir. Bu yüzden seçtiğiniz kıyafetlerin vücudunuza, ten renginize ve tarzınıza uymasına özen göstermelisiniz. Kıyafet seçimi yaparken seçtiğiniz pantolon ile seçtiğiniz tişörtün ya da kazağın birbiriyle renk ve tarz olarak uymasına dikkat etmelisiniz. Kıyafet seçimleriniz sizi ve ruh halinizi yansıtır. Bu yüzden giyinmek çok basit gibi görünen ancak insanlar üzerinde iz bırakan bir durumdur.

Nerede Ne Tercih Edilmeli?

Kıyafet tercihleriniz mevsimlere, mekanlara, ve ortamlara göre değişkenlik gösterir. Örneğin yazlık bir mekanda bir kot şort, beyaz tişört, şapka, saat ve beyaz spor ayakkabı ile genç görünebileceğiniz bir kombin yapabilirsiniz. Kışın gittiğiniz bir mekanda ise siyah pantolon, siyah yazılı bir kazak ya da sweatshirt üzerine de şişme mont tercih edebilirsiniz. İlkbahar zamanları için; pantolon düz renk bir tişört ve üzerinde kolye, altına yine aynı renklerde spor ayakkabı, güneş gözlüğü ve erkeklerde son dokunuş olan saat ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Bu görünümlerle birlikte daha spor ve genç bir tarza sahip olmuş olursunuz. Her kadının dolabında bulunması gereken siyah elbiseler gibi, her erkeğin dolabında da siyah gömlek bulunmalıdır. Siyah gömlekler her mevsim giyilebilen ve neredeyse her kombine uyan tamamlayıcı parçalardır.

Her erkeğin giyim tarzı aynı olmayabilir. Ancak yukarıda verilen giyim örnekleri spor tarza ve gününüz modasına uygun olan örneklerdir. Erkekler için seçenek az diye düşünülmemeli ve tarza yalnızca kıyafet olarak bakılmamalıdır. Kullanılan ayakkabılar, aksesuarlar hatta bazen cüzdan bile tarzın bir tamamlayıcısıdır. Bu yüzden tarz sahibi olmak bir bütündür. Tüm bunlara dikkat ettiğinizde kendinizdeki değişimi sizler de fark edeceksiniz.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)