Gelinlik Altına Hangi Renk Çorap Giyilir?

Ülkemizde gelinlik deyince basit bir algı oluşuyor beyaz diye tabi ki örf ve adetlerimize geleneklerimize göre beyaz olmalı gelinlik ama bu insandan insana değişiyor. Sonuç olarak renkler ve zevkler tartışılmaz.
Gelinlik Altına Hangi Renk Çorap Giyilir?

Modern çağda yaşıyorsak hele ki, bu durum tam anlamıyla öyle. Günümüz de artık bu anlayış yerini serbest düşünceye bıraktığını görüyoruz ne var ki öyle de olmalı. Örneğin Siyah gelinlik kimine çok absürt gelirken kimine çok modern sıra dışı gelebiliyor. Bir keresinde bir defileye denk geldim, gelinlik defilesiydi. Hazırlayanın kim olduğunu tam hatırlamıyorum ama rengarenk gelinlikler farklı modeller farklı dekolteler kullanılmıştı çok hoş ve cazibeli duruyordu.

Mavi, yeşil, pembe, kırmızı, krem, siyah, bordo, gibi renkler kullanılmıştı. Bizim alışkın olduğumuz kına gecesinde kırmızı giyilir asaleti temsil eder kızlığın rengini temsil eder. Kızın baba evinde ki son günü gibi anlamları taşır. Biz zaten Türk halkı olarak bir şeylere anlam yüklemeyi çok seviyoruz. Gelinlik için de saflığı, temizliği, temsil ettiğini söylenir ve buna inanılır. O yüzden gelinliğin başka renkte olmaması gerekir gibi bir düşünce vardır kafamızda ya da sokaktan 10 kişiye sorsak 9 u gerçekten beyaz olmalı der. Ama bu kesinlikle belirli kalıba sığdırılacak bir şey olduğuna inanmıyorum. İnsanlar nasıl mutluysa öyle olmalılar düğün gibi özel bir günde. Böyle özel bir günde gelinlik seçerken de birileri neden diyerek hareket etmemelidir. Zaten biri ne der diye düşünerek yapılan her hareket insanın biraz kendine ve fikirlerine yaptığı saygısızlıktır. Dışarda ki insan iyi niyetliyse sizi ve seçimlerinizi önemseyecek ve beğenisini gösterecektir.

Gelinlik Tercihi Nasıl Yapılmalıdır?

Gelinlik altında illa beyaz büyük büyük topuklu ayakkabılara da gerek yoktur. Bazı gelinler görüyorum hanımefendi hayatında hiç topuklu ayakkabı tercih etmemiş sırf düğünde topuklu giyilir diye düşünerek topuklu bir ayakkabı alıyor. Bu toplumun baskısı ve dayatması tam anlamıyla hem de. Böyle zarif hanımefendilere ya da gelin adaylarına şunu söylemek isterim; sizin en güzel en özel gününüz nasıl rahat ediyorsanız hangi ayakkabının hangi renk gelinliğin içinde mutlu hissediyorsanız onu seçin onu alın. İlla düğün de kabarık gelinlik giyilir diye bir mecburiyet yoktur. Kısa elbise giyinmek sizi mutlu ediyorsa gelinliğinizi öyle seçin onu alın. Yani demem o ki sadece kendinizi önemseyin. Hem her zaman söylenen bir söz vardır; moda insanın kendine yakışanı giymesidir diye.

Gelinlik Altına Hangi Renk Çorap Giyilir?

Gelinlik altına giyilmesi gereken çorap rengine gelirsek ise tabi ki uyum önemli bir unsurdur. Uzun ve kabarık bir gelinlik tercih ettiyseniz ve ayakkabılarınız spor ayakkabıysa altına istediğiniz renk çorap giyebilirsiniz fakat kısa bir gelinlik tercih ettiyseniz ve altına topuklu bir ayakkabı tercih ettiyseniz uzun ten renginde çoraplar kullanmalısınız. Farklı bir gelin olmak istiyorum diyorsanız ve örneğin siyah bir gelinlik aldıysanız altına yine siyah ince çoraplar kullanabilirsiniz.

Paylaş
Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)