Far Sürmenin Yöntemleri Nelerdir?

Makyaj yapmak artık kadınlar için ihtiyaç haline gelmiştir. Makyaj yapmayan kadın artık çok nadirdir. Makyajımız güzel olsun diye kozmetik ürünlere tonlarca para veririz. En kalitelisi olsun uzun süre dayanıklı olsun ve güzelliğimize güzellik katsın istiyoruz.
Far Sürmenin Yöntemleri Nelerdir?

Far makyajımızın vazgeçilmez bir öğesidir. Gözlerimizin ön planda olmasını istediğimiz bir makyaj yapıyorsak üstelik. Zaten bütün jest ve mimiklerimizin asıl ifadesini gözlerimize yerleştirmez miyiz?

Far sürmek makyajın en önemli kısmıdır. Aldığımız ürünlerden şikâyet etmek yerine far sürmenin püf noktalarını bilmemiz gerekiyor. Söz konusu gözlerimiz ve göz sağlığımız olduğu için tabi önceliğimizin kaliteli ürünler olması gerekiyor. Ama şunu da unutmamalıyız ki aldığımız ürün ne kadar kaliteli olursa olsun nasıl uygulayacağımızı bilmemiz oldukça önemlidir.  ‘’Far sürmenin yöntemleri nelerdir?’’ öğrenmeliyiz. Sizinle far sürerken hangi yöntemleri izlemeniz gerektiğini paylaştık.

Farınızı sürerken dağıtın!

Mükemmel bir makyaj için göz farı oldukça önemlidir. Önce hangi farı uygulayacağınıza renklerinize karar verin. Daha sonra şu püf noktayı asla aklınızdan çıkarmayın farın gözlerinizde pürüzsüz görünmesi için farınızı sürerken iyice dağıtmanız gerekmektedir. Eğer farlarınızı sürerken iyice dağıtmazsanız pürüzsüz bir görüntü elde edemezsiniz aksine doğal durmayan kata kat bir görüntü oluşturur. Bu görüntü de hoşunuza gitmeyecektir o yüzden far sürme işleminizi iyice dağıtarak yapın.

Baz kullanın?

Eğer göz farınızda mükemmel bir görünüm yakalamak istiyorsanız farın altına bir kat baz uygulayabilirsiniz. Baz uygulamanız hem farın sürüldüğünde pürüzsüz durmasını sağlayacaktır hem de farınızın göz kapaklarınızda kalıcılığını arttıracaktır. Astar kat oluşturmak için baz kullanabilirsiniz bunun yanında aynı işlemi fondöten ya da pudra kullanarak da yapabilirsiniz.

Renk seçiminiz çok önemli!

Uygulayacağınız farın rengini çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Özellikle birbirinin üzerine kat kat farklı renklerde far sürüyorsanız oldukça özenle renk seçimi yapmanız gerekmektedir. Far seçerken farın gözlerinizin rengini ortaya çıkarması önemlidir. Örneğin mavi gözleriniz varsa renk seçerken daha çok mavi bronz açık kahve tonlarını kullanmanız gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Eğer gözleriniz yeşil ise koyu yeşil ve kahve tonlarını tercih etmeniz gerekmektedir. Eğer gözleriniz kahverengi tonlarında ise daha ço seçeneğiniz var demektir. O zaman giydiğiniz kıyafetlerini de göz önünde bularak far rengi seçiminizi daha geniş renklerden ve tonlardan seçebilirsiniz.

Farınızı vurgulayın!

Eğer vurgunuzu doğru yaparsanız gözlerinizi uyguladığınız far daha etkili olacaktır unutmayınız. Doğru vurgulama yapmak için kaş kemiğinize, gözlerinizin köşelerine yüzünüze aydınlık kazandırması için aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Bunu açık renkteki far tonlarını kullanarak yapabilirsiniz.

EĞER SİMLİ FAR KULLANIYORSANIZ DİKKAT EDİN!

Eğer simli farlar kullanıyorsanız dikkat etmelisiniz çünkü simli farlar göz kapağındaki kırışıklıklarınızı vurgular. Eğer kırışıklıklarınız çoksa krem far sürmeyi denemelisiniz. Bunun yerine eğer isterseniz simli farlar yerine mat farlar da kullanabilirsiniz.

Koyu renkli farlar kullanıyorsanız eğer dikkat edin!

 Eğer kullandığını far renklerini koyu tercih ediyorsanız gözlerinizin küçük görünmesini sağlayabilir. Özellikle kirpik çizgisine yakın sürdüğünüz rengi koyu olan farlar gözlerinizin olduğundan daha küçük gösterir. Eğer gözlerinizin büyük görünmesini tercih ediyorsanız koyu renkli far kullanabilirsiniz ama kirpik çizgisine yakın uygulamamaya özen gösteriniz.

Uygulama malzemelerinizin temizliğine özen gösterin!

Sakın malzemelerinizin temizliğini ihmal etmeyin. Özellikle farların renklerini ve tonlarını bir dahaki sefere daha net ve kolay ayarlayabilmek istiyorsanız kullandıktan sonra malzemelerinizi temizleyin ki tonlar birbirine karışmasın. Fırçanızdan biriken kırıntıları temizlemeniz gözlerinize daha kolay far sürmenizi sağlayacak. Bununla birlikte bu işlem sizin sağlığınız için de daha iyi olacaktır.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)