En İyi Kilo Verme Yöntemi Kalori Yakan Besinleri Tüketmektir

Zayıflamak isteyenlerin ilk aklına gelen şey yemeyi içmeyi keserek diyet yapmaktır. Diyet yaparken de sağlıklı beslenilerek kilo verilebilir. Bunun için de yağ yakıcı özelliği olan besinleri tüketmek önemlidir.
En İyi Kilo Verme Yöntemi Kalori Yakan Besinleri Tüketmektir

Bol kalorili yiyeceklerden sonra kilo aldıysanız ve bu kilolardan kurtulmak istiyorsanız yine sağlıklı kilo verme yöntemi olarak besinlere başvurabilirsiniz. Farklı yöntemlerle hızla kilo verebilirsiniz ama belli süre sonra tekrar verdiğiniz kiloları alabilirsiniz. Kalori yakan besinleri kullanarak doğal zayıflamayı tercih ettiğinizde ise verdiğiniz kiloyu tekrar almanız gibi bir durumla karşılaşmazsınız. Tabi ki kalori yakan besinleri kullanırken aynı zamanda hareket etmeniz de son derece önemlidir.

Yulaf

Lif bakımından oldukça zengin olan yulaf yağ yakıcı olarak biçilmiş kaftandır. Hem kan şekerini belli düzeyde tutan yulaf aynı zamanda öğünler arası açlık hissini minimuma indirir. Kilo vermek isteyenler sabahları yoğurt veya sütle yulaf ezmesi tükettiğinde tokluk hissi duymanıza ve az yemenize neden olur.

Yeşil Çay

Yeşilçay bileşenleri arasında bulunan katesin maddesinin metabolizma hızlandırma etkisi vardır. Bu özelliği ile karaciğerin yaktığı yağ oranını artırır.

Zencefil

Bir süre suda beklettiğiniz ince bir dilim zencefili düzenli olarak tüketin. Zencefil, metabolizmayı hızlandırır ve damarların genişlemesini sağlar. Bu özelliği ile vücudun yağ ve kalori yakmasına neden olur.

Yağsız Yoğurt

Yağsız yoğurt hızlı yağ yakan besinlerden biridir. Bileşenindeki yüksek kalsiyum ve protein sayesinde kilonun sağlıklı bir şekilde verilmesine neden olur.

Somon Balığı

Somon balığı beyin faaliyetlerini güçlendirir diye bilinir ama bilinmeyen bir özelliği de kalori yakmasıdır. İçeriğinde bol miktarda bulundurduğu omega-3 yağ yıkımını kolaylaştırdığı için diyet yapanların menüsünden eksik etmemesi gerekir.

Brokoli

Bağışıklık sisteminin işlevini artırarak kalori yakmaya neden olan brokoli diyet listesinin olmazsa olmazlarındandır.

Kuşkonmaz

Özellikle metabolizmayı hızlandırma etkisi nedeniyle hamile kadınlara tavsiye edilmektedir. Diyet programlarında rahatlıkla kullanılabilecek bir bitki olan kuşkonmaz tüketmek kilo vermenize neden olacaktır.

Karpuz

İçeriğindeki yüksek miktardaki lif ve proteinler sayesinde oldukça iyi metabolizma hızlandırıcıdır ve aynı zamanda kalorisi oldukça düşüktür.

Chia Tokumu

Lif bakımından oldukça zengin olan Chia tohumu obezite ve kardiovasküler hastalıklar için diyetisyenlerin tavsiye ettiği bitkidir.

Mercimek

Sağlıklı kilo verecekseniz mercimeği haftada 3-4 defa tüketmeniz gerekir. Tokluk hissi veren mercimek metabolizmayı hızlandırır ve kas hacmini artırarak yağ birikmesini önler.

Avokado

Avokado yüksek oranda lif içerdiği için hem tokluk hissi verdiğinden daha az yemek yersiniz hem de karın yağlanmasını önler.

Kalori Hakkında Kısa Notlar

- Ortalama 50 kiloda olan bir insan hareketsiz bir hayat yaşıyorsa günlük 1700 karoriye ihtiyacı vardır. Masa başında çalışıyorsa 3350 kaloriye ve hareketli bir işte çalışıyorsa 6700 kaloriye ihtiyacı vardır
- Protein ve karbohidratların 1 gramı 4 kalori gelmektedir. Yağların 1 gramı ise 9 kalori gelmektedir.
- Vucudunuz günlük kaç kalori yakıyorsa o kadar kalori aldığınızda kilo almazsınız. Verdiğinden fazlasını aldığınızda kilo almaya başlarsınız. Bu nedenle bu dengenin iyi korunması gerekir.
- 1 kilo vermek için ortalama 7000 kalori yakmanız gerekiyor. 15 gün boyunca her gün aldığınıza göre 500 kalori fazla yakarsanız 15 gün sonunda 1 kilo verirsiniz.
- Sağlıklı kilo vermek için günlük dengeli bir şekilde kalori yakmanız gerekir aşırı yüklenirseniz bir süre sonra tekrar kilo almaya başlayabilirsiniz.
- Vücudunuza aldığınız kaloriler kullanılmadığı taktirde şekere dönüşür.
- Var olan en iyi kalori yaktıran besinler su oranı yüksek olan besinlerdir.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)