Elbise Üzerine Nasıl Mont Giyilir?

Elbise üzerine mont nasıl giyilir sorusunun cevabını bugün 3 başlık altında inceleyeceğiz bunlar; uzun elbiseler, kısa elbiseler ve orta boy elbiseler.
Elbise Üzerine Nasıl Mont Giyilir?

Bütün olarak şık olmak isteyen moda takipçisi tüm kadınlar için ortak bir sorudur. Elbise üzerine nasıl mont giyilir?

Uzun/Maxi Boy Elbiseler

Maxi boy elbiseler montlarla kombin yaparken dikkat edilmesi gereken elbise türlerindendir. Maxi boy elbiselerin üzerinde göze en çok hitap eden mont türü kısa montlardır. Ancak elbise türüne göre üzerine seçilen mont türü de değişkenlik gösterir. Sadece mont boyu olarak değil spor, şık gibi seçimlere de dikkat etmek gerekir.

Günlük uzun elbiseler üzerinde en çok kot ceketler - hem mavi hem siyah - , deri ceketler, kısa şık montlar şık ve modaya uygun olmaktadır. Burada göz önünde bulundurulması gereken; şık bir elbisenin üzerine spor örneğin kapüşonlu, tüylü bir montun modaya uygun olmayacağıdır.

Bununla birlikte sokak stili dediğimiz görüntüyü elde etmek için de midi boy elbiseler idealdir. Sokak stili her zaman çok beğenilen, tüm kadınlara yakışan bir stildir. Bu tarzı yakalamak için yapmanız gereken elbisenizi bir bütün halinde kombin yapmaktır. Elbise boyunuzdan 1-2 karış kadar kısa, ince şık bir uzun ve ince mont veya trençkot dış giyiminiz için idealdir. Bununla birlikte uygun uzun ve kısa zincir takılar, salaş çantalarla şıklıkta bir bütünlük elde edebilirsiniz.

Unutmayalım ki moda evet kendine yakışanı giyebilmekse de, bazı genel geçer kurallar her zaman bakidir.

Kısa/Mini Elbiseler

Kısa/Mini Elbiseler

Kısa elbiseler üzerine rahatlıkla uzun, serbest stil montlar, uzun ve ince kabanlar tercih edebilirsiniz. Uzun çizmelerle de yapacağınız kombinle modanın tam merkezinde hissedeceksiniz.

Burada dikkat etmemiz gereken kısa bir mont kategorisine giren montun gerçekten çok kısa olmasıdır. Kısa mont oldukça geniş bir kavramdır. Kısa bir elbise üzerine tamamen beli örtecek bir mont giymek uygun kaçmayacaktır.

Orta/Midi Boy Elbiseler

Midi boy elbiselerin üzerine mont giymek istediğimizde farklı ve çok şık bir görünüm yakalayabiliriz. Elbisenin boyunun biraz daha aşağısında ince uzun bir trençkot gayet şık bir görüntü elde etmenize yetecektir. Tamamen önünü kapattığınız, alttan elbisenizin hiç görünmeyeceği görüntüler de uygun olacaktır.

Bununla birlikte bir kaç öneri ile de seçenekleri zenginleştirmenize katkıda bulunabiliriz.

- Dar kesim diz altı bir elbise giydiğinizde üzerine uzun-orta boy ceket giyerek özellikle iş ortamlarına uygun bir şıklık yakalayabilirsiniz. Uzun-orta boy ceketin önünü açık ta bırakabilirsiniz, daha resmi bir görüntü için tek düğmesini kapatabilirsiniz.

- Midi boy veya uzun boy bir elbise üzerine bol kesim bir kazak veya panço tercih edip, üzerine uzun şık bir kolye seçerseniz çok şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

- Kombin yaparken boy seçimine dikkat etmek gerektiği kadar; renk seçimine de dikkat etmek gereklidir. Bildiğiniz gibi her yıl bazı renkler ön plana çıkarılır ve moda diye tabir edilir. Ancak bu renkleri dikkatli kullanmakta yarar vardır. Kontrast renk kombini yaparken, ton-sür-ton stilleri günümüzde oldukça moda olup siyah-bej gibi uyumları ortadan kaldırmaya başlamıştır.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)