Dolgun Dudak Görünümü İçin 5 Makyaj Hilesi

Dolgun dudak görünümü için 5 makyaj hilesi başlıklı yazımızda sizlere dudak peelingi, dudak kalemi, nude ruj renkleri, kapatıcı kullanımı ve parlak rujlar hakkında bilgiler paylaşacağız.
Dolgun Dudak Görünümü İçin 5 Makyaj Hilesi

Dolgun dudaklar kadınların daha etkileyici bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Bunun için çeşitli estetik operasyonları yapılsa da aslında makyaj hileleri ile gerçekleştirmek mümkündür.

Dolgun Dudak Görünümü İçin 5 Makyaj Hilesi

Çeşitli makyaj hileleri ile çok daha dolgun ve büyük dudaklara sahip olmak artık daha kolay. Makyaj yaparken dengeyi korumak en önemli kurallardan biridir. Bir özelliği ön plana çıkardığını zaman diğer bütün özellikleri sade ve geri planda tutmak gerekir. Böylece çok daha güzel ve dengeli bir görünüme kavuşmak mümkün olur. Dudaklar ön plana çıkacağı zaman mutlaka tam makyajını ve göz makyajını sade tutmak gerekir. Kusursuz bir ten makyajı yapıldıktan sonra gözleri de sade bir şekilde tutup dudaklarına plana çıkarmak gerekir. Aynı zamanda aydınlatıcı kullanarak daha ışıltılı bir ten makyajına kavuşmak mümkündür. Daha dolgun bir dudak görünümüne kavuşmak isteyen kişilerin mutlaka parlak rujları tercih etmesi gerekir. Aynı zamanda çeşitli hileler ile dudakları ön plana çıkarmak mümkün olur.

Dudak Peelingi

Dudak peelingi cansız ve küçük olan dudakları daha canlı bir hale getirir. Cildiniz ne kadar peelinge ihtiyaç duyuyor ise dudaklarınızda aynı şekilde peelinge ihtiyaç duyar. Dudaklar üzerinde oluşan ölü deriden kurtulmak için düzenli olarak dudak peelingi yapmak gerekir. Dolgun dudaklar için mutlaka bu işlemi haftada bir iki defa uygulamak gerekir. Böyle dedi dudaklarınız çok daha canlı ve dolgun bir hal kazanır. Evde kolay peelingler hazırlayarak düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Özellikle şeker ve bal ile hazırlanan peeling son derece büyük bir faydaya sahiptir. Hazır olarak satılan dudak peelinglerini de tercih ederek etkileyici bir görünüme kavuşmak mümkün olur. Makyaj yapmadan önce dudak peelingini uygulayıp daha sonra makyaj yapmak gerekir. Dudak üzerinde bulunan ölü deri yok olacağı için dudağınıza sürdüğünüz ruj çok daha iyi bir görünüm kazanır.

Dudak Kalemi

Makyaj teknikleri arasında dudakları dolgun hale getiren en önemli ürünlerden biri dudak kalemi olmaktadır. Dudak kalemi dudağınızı olduğundan çok daha büyük bir hale getirir. Sürmek istediğiniz renk ile benzer olan dudak kalemleri ne tercih ermeye özen gösterin. Hemen hemen bütün kadınların bildiği tekniklerden biridir. Dudak çizginizi biraz daha üst kısmından başlayarak kalem sürdükten sonra içerisine ruj sürmek gerekir. Yapay bir görünümü ortaya çıkarmamak için çok fazla dışarıdan kalem çekmemek gerekir. Makyajda denge en önemli konulardan biri olduğu için dudak kalemi konusunda da dengeli davranmak gerekir. Dolgun dudaklar için en etkili ve en kolay yöntemlerden biridir. Dudak kalemini uyguladıktan sonra çizgi gibi görünmesini engellemek adına parmağınızla biraz dağıtmanız gerekir. Dudak kaleminin rengi ile rujun renginin uyum sağlamasına da çok dikkat etmek gerekir.

Nude Ruj Renkleri

Dolgun dudaklar için nude tonlardaki ruj renklerini tercih etmek gerekir. Makyajda yapılan en büyük hatalardan biri dolgun dudaklara sahip olmak isteyen kişilerin koyu ruj renklerini tercih etmesidir. Koyu renkler dudakların olduğundan daha küçük görünmesine sebep olur. Bu sebeple küçük dudaklara sahip olan kişiler mutlaka ten rengine yakın olan renkleri tercih etmelidir. Aynı zamanda tercih edilen bu renklerin parlak olmasına dikkat etmek gerekir. Parlak renkte olan rüzgar dudakların daha canlı ve daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Açık kahve ve ten rengi rujlar bu konuda çok büyük bir önem taşır. Mutlaka her kadının makyaj malzemeleri arasında bulunması gereken ruj renkleridir. Nude renkler sürüldükten sonra üzerine parlatıcı özellikte olan rujlar da sürüldüğü zaman dudakları en belirgin haline getirmek mümkün olur.

Kapatıcı Kullanımı

Daha dolgun dudaklara sahip olmak isteyen kişilerin kapatıcı kullanımına özen göstermesi gerekir. Özellikle dudak altında bulunan kısmı kapatıcı uygulanır. Aynı zamanda dudak üst kısmında yer alan boşluğa da mutlaka kapatıcı uygulamak gerekir. Böylece çok daha belirgin dudaklar ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda dolgun dudaklar için kapatıcının çok büyük bir önem taşıdığını unutmamak gerekir. Dudakların boyutlu görünmesi de dolgun olmasına yardımcı olur. Bunun için kontür uygulamak gerekir. Dudak çizgisini tamamen kontrol ettikten sonra dolgun dudaklara sahip olmak mümkündür. Son yıllarda kadınlar bu yöntemi çok fazla tercih etmektedir. Kapatıcı işlemi uygulandıktan sonra ve dudaklara ruj sürüldükten sonra dudağın üst kısmına aydınlatıcı işlemi de gerçekleştirilir. Aydınlatıcı işlemi dudakların daha belirgin bir hale gelmesini sağlar.

Parlak Rujlar

Dolgun dudaklar için vazgeçilmez şeylerden biri parlak rujlar olmaktadır. Günümüzde makyaj tekniklerinin sürekli olarak gelişmesinden kaynaklı olarak dudak dolgusunda ihtiyaç duymadan dolgun dudaklara sahip olmak mümkündür. Parlak rujlar içerisindeki aydınlatma özelliği ile dudakların daha dikkat çekici ve daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Parlak ruj tercihi yaparken koyu renklerden uzak durup tamamen açık renkleri yönelmek gerekir. Böylece olduğundan çok daha büyük dudaklara sahip olmak mümkündür. Aynı zamanda parlak rujları sürmeden önce ağzına bir baz halinde ten rengi ruj sürerek iyi bir görüntü ortaya çıkarmak mümkün olur. Hemen hemen her renkte parlak ruj mevcuttur. Küçük dudaklara sahip olan kadınları mutlaka ruj tercih esnasında parlak olan rujları tercih etmesi gerekir. Makyaj hileleri sayesinde hiçbir işleme gerek kalmadan büyük ve dikkat çekici dudaklara sahip olmak mümkün olur.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)