Dantelli Bluz Altına Ne Giyilir?

Dantel çeşit çeşit ipliklerle ve renklerle mil olarak isimlendirilen tığ ile örülen, kumaşın kenarına işlenerek kullanılan bir örgü çeşididir.
Dantelli Bluz Altına Ne Giyilir?

Buna en çok örnek olan ürünler dantelli bluzlardır. Kadın modasında dantelli bluzlar vazgeçilmez bir parçadır. Farklı modellerde dantelli bluzlar vardır. Kol detaylarında, omuz detaylarında ve sırt detaylarında olmak üzere çeşit çeşit bluzlar mevcuttur.

Dantelin Mevsimi Var mıdır?

Dantelli bluzların mevsimi yoktur. Her mevsim de farklı modellerle giyilen zarif ve hassas bir parçadır.

Ancak en çok bahar ve yaz aylarında tercih edilir. Çünkü ince bir dokuya sahip oldukları için moda anlayışında yaz aylarında önerilir. Her insanın kendisine özgü modası olduğu için kişiye göre hangi mevsim de giyileceği farklılık gösterebilir.

Dantel Detaylı Bluzların Kombinleri

Dantel detayı olan bluzların giyiminde bilinmesi gereken bazı detaylar sayesinde kombin daha şık ve zarif durur. Bu detayları bilerek yapılan kombin doğru görünüm sağlayacak ve doğru parçalar ile kıyafet tam bir şekilde tamamlanmış olacak. Dantelli bluzlar klasik ve narin bir görünüme sahiptir. O yüzden bu bluzlar spor günlerde ya da aktif günlerde pek tercih edilen bir parça değildir. Şık ve iddialı görünümü sayesinde bu bluz özel geceler de örneğin eş ile gidilen güzel bir akşam yemeği, dostlar ile gidilen özel bir partiye çok uygun olacaktır. Bu gibi sosyal aktivitelerde böyle bir özel bir parçayı kullanmak insanlar tarafından daha çekici ve asil gözükür.

Dantel bluzlar; klasik bir kumaş pantolon, zarif spor tarz da olmayan parlak tayt, açık veya koyu kot pantolonlarla, sade düz dar mini ya da midi eteklerle, kısa dar ya da bol kot veya kumaş şortlarla kombin edilebilir. Ancak bu bahsedilen alt parçaların oldukça sade olması gerek çünkü alt parçanın kumaşında dantel detayı ya da herhangi hareketli detaylar yapılan kombini abartı ve rüküş gösterir. Bu yüzden alt parçanın dikkat çekmemesi gerekir.

Yapılan Kombin Sonunda Makyaj

Yapılan Kombin Sonunda Makyaj

Kombin de tamamlandıktan sonra makyaj en önemli detaydır. Yapılan makyaj asla abartıya kaçmamalıdır. Dantel kendi başına dikkat çeken bir parça olduğu için makyaj olabildiğince sade olmalıdır. Göz makyajı sade kalırsa ve kırmızı ruj ile tamamlanırsa kombin eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olur.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)