Çizgili Uzun Elbise Nasıl Kombinlenir?

Moda, kadın erkek demeden birçoğumuzun dikkat ettiği bir görsel uyumdur. Bazı modaların unutulup gittiğini görüyoruz. Zaman aşımına uğruyor, kullanımı zorlaşıyor ve unutuluyor.
Çizgili Uzun Elbise Nasıl Kombinlenir?

Bazı moda detayları var, onlar yıllar geçse de eskimiyor. Bunlardan bir tanesi de çizgili desen modası elbette. Elbiseler, pantolonlar, etekler, kazaklar gibi tüm giyim kuşamımızda kullanıyoruz. Hatta aksesuarlarımızda bile kullanıyoruz. Çoraptan saç bandına kadar. Bazı günler kıyafetime nasıl bir renk katsam desek elimizin altında duran çizgili bir ayakkabı bile kombini bambaşka bir havaya sokuyor.

Çizgili Uzun Elbiseler

Çizgili desenlerin avantajları olduğu gibi dezavantajları bulunmakta. Vücut tipine uygun kullanılmayan bu desen, istemediğimiz görüntüye yol açıyor. Örneğin kilolu bir insanın, özellikle karın bölgesi kilolu olan insanların yatay çizgili bir kıyafet kullanması, kişiyi olduğundan daha kilolu gösterebiliyor. Bu durumun aksine dikey çizgilerde vücut hatlarını daha sade ve zayıf gösteriyor. Bu durumda vücut tipimizi bilerek kullanmamız gereken bir desen oluyor çizgili desenler.

Yaz, kış demeden kadınların kurtarıcısı olan elbiselerde de çizgili desenler çok hoş durmakta. Özellikle en çok yazın tercih edilen elbiseler giy çık rahatlığını sağladığı için çok tercih ediliyor. Moda doğrultusunda kullanılan desenler olduğu gibi hiç bir zaman demode olmayan çizgili desenlerde rağbet görüyor.

Detaylar ve Moda

Her kıyafette olduğu gibi çizgili deseni de uygun parçalarla birleştirmekte zorlanılıyor. Çizgili elbiseler ise bunlardan birisidir. Kullanım yerine göre değişen uzun, kısa çizgili elbiseler hangi ayakkabı, çanta ve aksesuarlarla kullanılır bu durumda soru işareti oluyor. Eğer kullanılacak ürün uzun çizgili bir elbiseyse bunu kullanılacak ortama göre değişebilir. Nereye gidileceğine göre düz bir ayakkabı, sandalet, topuklu, bot vs. birçok ayakkabı ile tamamlanabilir.

Yazın giyilen elbiseler şık bir terlik ve sandaletle giyilebilir. Çizgili bir elbise zaten desen olarak hareketli bir parça olduğu için kullanılan ayakkabı, çanta ve aksesuarlar desensiz, düz parçalar olabilir.

Mesela uzun siyah beyaz çizgili bir elbiseyi bordo bir sandaletle çok rahat kullanılabilir. Çizgilerin desenlerine uyarak ton sür ton yapılabilir. Mavi çizgili elbiseyle lacivert sandaletler gibi.

Ama şıklık ön plana çıkacaksa elbisenin çizgilerindeki uyum, üçüncü rengi de ve deseni de kaldırabilir elbette. Hareketli deseni olan bir fular, bir takı da uygun bir ahenk sağlar. Elbiseye tamamen bir renkte kullanılarak şıklık sağlayabilir.

Örneğin siyah beyaz uzun bir elbise düşünelim. Pembe rengi tamamen zıt bir renk olduğu için kombin göz alıcı olabilir. Pembe renkte bir çanta, pembe renkte bir sandalet veya tamamen elbiseye bağlı kalınarak siyah düztaban bir ayakkabı gibi. Çizgili renk giyimlerde, özellikle elbise gibi tek parça kıyafetlerde uyum çok kolay sağlanabilir. Ne kullansanız yakışacaktır.

Risk almayı sevenler zıt renkleri kullanırken, risk almadan şık olmayı tercih edenlerde ton sür ton mantığıyla kıyafetlerini tamamlayabilir.

Renkler, Desenler Ve Şıklık

Renkler ve desenler bizlerin zevklerini belirlerler. İçinde rahat hissettiğimiz kıyafetleri dilediğimiz gibi birleştirebiliriz. Ton sür ton, uyum vb. gibi unsurlardan çok içinde kendimizi iyi hissettiğimiz, kendimize yakıştırdığımız, bedenimize uyduğunu düşündüğümüz her kıyafeti istediğimiz gibi giyebiliriz. Moda, bizim içerisinde kendimizi rahat, şık, mutlu hissettiğimiz her şeydir. Bu bazen bir ayakkabı, bazen bir terlik bazen de çizgili uzun bir elbisedir.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)