Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama tamamen seçilen bölgedeki yağa odaklanarak çalışan, bölgedeki yağı seçen ve eşit oranda azaltarak yok olmasını sağlayan bir uygulamadır.
Bölgesel Zayıflama Nedir?

Seçici radyofrekans teknolojisi, yağı deri ve kastan ayıran bir teknolojidir. Uygulama kişiye temas edilmeden uygulandığı için temassız estetik olarak geçer. Halk arasında ise daha çok bölgesel incelme veya bölgesel zayıflama olarak adlandırılır.

Bölgesel Zayıflama Teknolojisi

Temassız estetik teknolojisi, uygulanan bölgedeki kas, yağ ve cildin direncini hücresel su tutumuna göre ayırt edebilmektedir. Sistem bölgedeki yağı kendisi seçer ve onu eşit şekilde küçültür. Böylelikle bölgesel zayıflama meydana gelir. Bunu yaparken yağdaki seçiciliği sayesinde çevre dokulara zarar vermez.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Uygulanır?

Temassız estetikte iki farklı başlık kullanılmaktadır. Daha büyük başlık, karnın tüm yanları dahil olmak üzere tüm karın bölgelerini içerecek şekilde tasarlanmıştır. Şu anda en geniş uygulama yelpazesine sahiptir. Bu yöntem, göbek yağlarını azaltmak isteyen kişiler için oldukça popülerdir. Diğer başlık, diz üstü yağlar veya kalça çizgisi gibi daha ince bölgelerde çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bu yöntem, basenini inceltmek isteyenler için idealdir.

Genel olarak aşamaları nasıldır?

Ön muayenenin ardından hekim konsültasyon formunu dolduracaktır. Uygulama yapılacak bölgenin fotoğrafları çekilir ve ölçü alınır. Vücut su indeksi başka bir aletle ölçülür. Vücuttaki su miktarı işlem sırasında yakılan yağ miktarını değiştirir. Su miktarı ne kadar yüksekse uygulama o kadar etkili olur. Bu nedenle uygulamadan 3 gün öncesinden itibaren günde en az 2,5 litre su içilmesi tavsiye edilir. Tüm bilgiler hastanın kartına eklenir ve hekim, bölgeye bağlı olarak uygulamanın kaç dakika süreceğini belirleyecek ve bu bilgileri sisteme girecektir.

Başlıklar, kişiden bir parmak uzaklıkta, uygulama alanına bakacak şekilde yerleştirilir ve kişiye dokunulmaz. Sistem, uygulama alanındaki yağın ne kadarının seçildiğini kullanıcıya bildirir ve işlem bu şekilde devam eder. Uygulama sırasında kişi sadece hafif bir sıcaklık hissedecektir. Cilt yüzeyi 40-42 santigrat dereceye kadar ısınır ve deri altı yağlar 48-52 dereceye kadar ısınır. Isınan yağ, vücudun enerji döngüsünde küçülür ve kaybolur. İşlem sırasında cilt yüzeyi ısıtıldığından, yağ azaldığında cilt sarkmaz. Bu sayede iyi bir zayıflama süreci gerçekleşir. Uygulamadan sonra ısı yaklaşık bir buçuk ila iki saat içeride kalacaktır.

Tekrar Ne Zaman Başvurulur?

Temassız estetik prosedürün, klinik deneylerde liposuctiona alternatif bir uygulama olduğu kanıtlanmıştır. Uygulama bölgesindeki yağların önemli ölçüde azalmasını sağlar. Bu nedenle uygulama alanında yeniden yağ oluşumu kısa vadede mümkün değildir.

Kişinin diyetinde değişiklik yoksa ve hormonal farklılık yoksa uygulama sonrasında aynı bölgede besi görülmez. Bu nedenle tekrar uygulama gerekli değildir ancak kişi çok kilolu ise 6 ay sonra tekrar 4 seanslık bölgesel zayıflama işlemi yaptırabilir.

“Çok kiloluyum ve kilo vermek istiyorum” diyenler için en hızlı kilo verme yöntemlerinden biri temassız estetiktir.

Doğum Sonrasındaki Ağırlıklar İçin Faydalı Mı?

Emziren annelere bölgesel zayıflama uygulaması yapılmamaktadır. Emzirme döneminde bölgesel zayıflama uygun değildir ancak bu sürenin sonunda bacak ve bel çevresindeki yağların azaltılmasıyla sonuç alınabilir.

Bölgesel tedavinin sonuçları ne zaman gösterilir?

Kişinin hidrasyon değeri %60'ın üzerindeyse, sonuçlar ilk seansta görülebilir; yaklaşık %50 ise ikinci seanstan itibaren görülebilir. Vücudun alışması 3 ay sürer, zayıflama 3 ay boyunca devam eder.

Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)