Abiye Elbise Nasıl Süslenir?

Abiye elbise nasıl süslenir başlıklı yazımızda sizlere abiye elbise süslemek için hangi malzemelere ihtiyaç vardır ve tek abiye süsleme biçimi boncuk dikmek midir hakkında bilgiler paylaşacağız.
Abiye Elbise Nasıl Süslenir?

Birçok kişinin başta düğün, nikah, nişan olmak üzere yılsonu balosu ve benzeri çeşitli etkinlik ve özel günlerde giymeyi tercih ettiği abiye elbiseleri daha da şık hale getirmenin birçok yolu vardır. Abiye elbiseyi süslemek, başkasıyla pişti olma şansını en aza indirerek kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Aynı zamanda kişi abiye elbisesi üzerinde kendi yaratıcılığını ve hayal gücünü de kullanarak moda olan tüm modellerin de ilerisinde bir kıyafet ortaya çıkarabilir.

Abiye Elbise Süslemek İçin Hangi Malzemelere İhtiyaç Vardır?

İşin bu kısmı tamamen kişinin kendi zevki ve isteğine kalmışsa da, boncuk dikmek en sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Abiye üzerine çeşitli renklerde ve şekillerde boncuklar dikilerek daha öznel bir hale getirilebilir. Elbette seçilecek boncuk türlerine de dikkat edilmelidir. Seçeneklerden bazıları; kristal, tahta, cam, plastik ya da kum boncuklar olabilir.

Tek Abiye Süsleme Biçimi Boncuk Dikmek midir?

Elbette değildir. Abiyeyi boncukla süslemenin yanında veya haricinde abiyeye zevke göre ek parçalar eklenip dikilebilir. Ya da tam tersine, abiye elbiseden istenilen bölgeler uygun şekilde kesilip kısaltılabilir veya tamamen çıkartılabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta bu tür işleri işinde uzman bir kişinin yapmasının en doğru olacağıdır. O yüzden abiyeyi terziye götürmek en uygun seçenek olacaktır.

Abiyeye eklenebilecek ayrıntılar boncuk dikmekle ya da parça ekleyip çıkarttırmakla da sınırlı kalmaz. Abiyeye kol ya da yaka diktirilebilir ya da uygun şekilde sim eklettirilebilir. Özellikle simle kişiselleştirilmiş abiye hemen göze çarpacak ve kişiyi daha önde gösterecektir.

Bir başka yöntem de abiye üzerine kemer takmaktır. Daha çok zincir ya da metal kemerler tercih edilir. Beli çok sıkmamasına dikkat edildiği takdirde abiyeye eklenilen kemer detayı abiye elbiseyi çok başka bir seviyeye taşıyarak apayrı bir görünüm kazandırabilir. Fakat dikkat etmek gerekir ki abiye takılarla boğulmamalıdır. Şayet eğer boğulursa olması gerekenden kalabalık bir görünüm oluşturacak ve gözlere rahatsız edici gelecektir. Şık olmaya çalışırken abartıya kaçmaktan kaçınılmalıdır. Örneğin abiye elbise üzerine takılan zincir kemer harici takıların sadeliğine özellikle dikkat edilmelidir.

Abiye elbise ne kadar detaylandırılırsa o kadar göz yormaya meyilli olur. Bu yüzden hem konfor hem de şıklık açısından en pratik ve net kombinler seçilmelidir. Örneğin simli siyah bir abiye elbiseye tasma şeklinde bir kolye ve belki nokta şeklinde ufak küpeler yeterli olacaktır. Ya da renkli ve hareketli bir elbiseye sade yüzükler ve ince bir bileklik.

Unutulmamalıdır ki eklenilen her detay abiye elbiseyi yoğunlaştıracak ve üzerinde taşımayı da zorlaştıracaktır. Hem taşıyana hissettirdiği rahatlık bakımından hem de taşıyanın hayal gücünü ve yaratıcılığını dilediğince yansıtabilmesi bakımından abiye elbiseyi ufak dokunuşlarla özelleştirmek oldukça önemlidir. Sadece kişi kendini kaptırıp aşırıya kaçmamak konusunda dikkatli olmalıdır.

Paylaş
Zayıflama Rehberim
Zayıflama Rehberim

Zayiflamarehberim.com'da zayıflamaya dair herşey, sağlık, diyet, beslenme, spor ve güzellik ile ilgili aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.

Zayıflama Rehberim Yorumları (0)